reklama
Země: Česko Česko

Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

V sobotu 2.7.jsme se s kamarádkou a mou fenkou vypravili na cyklovýlet okruh u Dobříše. Našla jsem si v knížce krátkou trasu kolem 17 km v rovinatém terénu po lesních cestách. Už jsem dlouho toužila vyrazit na výlet na kole i s pejskem a vozíkem. Tady jsem doufala, vše v klidu vyzkoušet, jak to s naší psí holčičkou půjde. Nejhorší bylo nastupování s celou tou výbavou do vlaku na nádraží ve Vršovicích. Gina je dost divoká a jako správný pastevec chce na nádraží ulovit každý vlak, který nepřátelsky zahouká. Má 40 kg a když zcela nečekaně vyrazí, máte pocit, že jste náhle ve středověké mučírně, kde se vám snaží vykloubit ramena. Vozík jsem musela do vlaku naložit odpojený od kola a bylo to napínavé, všechno to zvládnout.Cesta do Dobříše trvá 1,5 hod.Chvíle příprav na nádraží a vyjíždíme s Ginou ve vozíku. Jede se mi krásně, protože mám půjčené elektrokolo a šlapu si v pohodě. Po krátké cestě na kraj města vypouštíme fenku z vozíku. Cesta je různá. Taková lesní, trochu s výmoly a někdy šišky a kamínky. Ale krásný čistý vzduch, a nikde nikdo. V pohodě objíždíme oboru Aglaia a přizpůsobujeme rychlost fence a jejímu klusu. Gina běží s naprosto nadšeným výrazem, vůbec se nám neplete pod kola, a když jede v protisměru cyklista, vzorně se zařadí do zástupu mezi nás.Jsem úplně užaslá, jak to inteligentně zvládá.Sem tam je nějaký kopeček a já si pochvaluju elektrokolo, které to i s vozíkem,krásně zvládne.Dojedeme ke Knížecím studánkám a jdeme svačit.Gina dostane rohlík s paštikou a za křižovatkou u pramene pijeme a Gina si do vody rovnou lehá.Pak vyjíždíme na Stožec 1,5 km.Tady to je už nepříjemné.Strmá cesta do kopce,plná kamenů a ještě s výmoly. Ani moje elektrokolo to už nezvládlo,obě tlačíme kola pěšky.UFF!Konečně jsme tam.Cestou zpátky jedeme po asfaltce podél potoka,a Ginu nakládám do vozíku. Ale to se jí nelíbí.Snaží se vyskočit horním okýnkem,kouše síťovinu a kňučí.Ještě, že to netrvalo dlouho.Končíme večeří v příjemné hospodě u nádraží a hurá na vlak a do Prahy domů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.07.2016
Autor: rosamari
  • Re: Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

         

    Pěkný výlet. Obdivuji cestování se psem hlavně vlakem s vozíkem a těžkým kolem (a taky kamarádkou). Já jsem schopná se psem nejvíc tak 30km, jen co sám uběhne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2016
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

           

      Tedy za co máš ty dva mínusy, to nechápu.
      Dám ti aspoň jeden plus :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

             

        Děkuji i všem ostatním :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2016
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

               

          Ale jo, i za ty mínusy, za povšimnutí :D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.07.2016
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Výlet s pejskem a vozíkem do Dobříše

         

    Ahoj,neboj se vyrazit i do zahraničí a zvol nějakou cyklostezku podél vody,v Německu jsem potkal mnoho psích cestovatelů,přeji mnoho najetých kilometrů.......
    S pozdravem
    Roman
    https://www.facebook.com/sepsemnakole/?fref=ts

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

359 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024