reklama
Země: Rakousko Rakousko

Do Rakouska s koly vlakem

Chtěli bychom jet s dětma na 4-5 dní do Rakouska, asi natěžko sjet na kolech kus Dunajské cyklostezky. Nejspíš dojet vlakem z Brna do Pasova, pak po ose po proudu kam až to vyjde, a pak zase vlakem zpátky do Brna.

Uvítám doporučení ohledně cestování vlakem s koly do Rakouska, například:

Je třeba rezervovat místo pro kola? Je třeba kupovat lístek v předprodeji? A v českém nebo rakouském předprodeji? Je reálné vecpat se do vlaku se čtyřmi koly, věcmi a asi vozíkem? Jaké časy na přestup si vyhradit (vyhledávače mi vrací spoje kde je třeba v Linzi na přestup asi tři minuty)? Na co dalšího dát při cestování rakouským vlakem pozor? Je možné že bude vlak nebo místa pro kola plně obsazený (zejména kvůli návratu, kde přesně nevíme, odkud pojedeme)?

Díky za jakákoli doporučení a zkušenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2016
Autor: Akito
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Ahoj, odporucam pozriet si spoje a detaily o nich na www.oebb.at . Vacsina vlakov (rychlikov) ma povinnu rezervaciu miesta pre boicykle. Mame osobnu skusenost, ze bez rezervacie nas vo Viedni nezobrali do vlaku Vieden Innsbruck. Zaujimave vtedy bolo, ze na cestu spat (Z Innsbrucku) uz rezervaciu nebolo treba.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      OK. Teda oebb.at ma dost hrozny web, je to cele takove animovane a pohyblive, a clovek ma problem se trefit do inputboxu, kdyz mu furt nekam ujizdi.

      No a teda koupit vse od nich, anebo do Vidne pres web CD, a z Vidne na zapad pres OBB?

      Jak je to s nastupovanim? Jak se pozna, kde stoji vagon pro kola - maji tam nekde razeni vlaku?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Jo, přesně. Já se původně rozepsala o svých zkušenostech z Rakouska vlakem v letech 2012 a 2013 a chtěla jsem si jen něco ověřit, aby ty informace za něco stály - a zjistila, že na tenkrát perfektní web bych dnes potřebovala nejdřív zaškolení, abych se v něm zorientovala. Natožpak, abych rozdávala rady.
        Tak jsem nakonec rozepsaný příspěvke skrečovala.

        Řazení vlaku nevím, ale pikotgram kola na dveřích bývá většinou dost výrazný a obvykle je těch dveří víc. Prakticky vždy jsme se nějak vešli, jednou dokonce i s rodinou o čtyřech kolech a jednom přívěsném vozíku. Ovšem jednou jedinkrát nás průvodčí nekompromisně vyhodil s tím, že oddíl pro kola je plný. (Bylo to tenkrát dost o nervy - vlak o hodinu později nám ještě vycházel, ale měli jsme strach, že dopadneme stejně. Ale asi to byla jen náhodná špička - ten následující byl prakticky prázdný.)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2016
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Jo - nás tenkrát vyšlo nejlíp si koupit přes net (a nenašla jsem, zda a jak to jde i teď) lístek "Einfach-Raus-Rad-Ticket". S ČD jsme dojeli do Břeclavi, hranice do Bernhardsthalu přejeli na kole a pak už pokračovali na ten rakouský lístek. Bylo to sice na dost přestupů, ale vlaky jsou nízkopodlažní, takže to jde dobře.
        Ovšem byli jsme dva dospělí. S dětmi to jde určitě taky, ale přece jen už by to asi byly jiné nervy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2016
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Rakouska s koly vlakem

               

          Jo, já jsem o tom přejezdu hranic u Břeclavi už někde četl, ale vzhledem k tomu, že tentokrát spíš optimalizuju na čas než na cenu, bych spíš jel přímo Brno-Vídeň a pak Vídeň-někam (Salzburk, Linz/Passau).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Rakouska s koly vlakem

                 

            Tak Včasná jízdenka Evropa. Nejlevnější by měla vyjít na nějakých 386Kč + 10Euro kolo + 3Eura rezervace pro kolo + cestujícího. Jízdenku koupíš přes e-shop ČD. Problém je rezervace pro kolo, ta se dá koupi jen v mezinárodní pokladně. Ale chce to s předstihem.
            Např. jizdenka na 14.7. Brno - Salzburg. odjezd z Brna v 8:24, příjezd do Salzburgu v 12:52.(zastavuje i v Linci) Dva přestupy - Břeclav a Vídeň. Cena jízdenka 386Kč + rezervace + kolo.
            Ostatní spoje jsou dražší. Chce si to dát práci s hledáním.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Do Rakouska s koly vlakem

                   

              No, jak říkám - optimalizuju spíš na čas než na cenu, a teda kvůli dětem a případnému vozíku i na počet přestupů. Lépe mi vychází spoj o hodinu později, kde se nemusí přestupovat v Břeclavi, ale jen ve Vídni. Ta Včasná jízdenka má nějaká omezení na typy vlaků?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.06.2016
              Autor: Akito
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Pro tebe by mohla být docela zajímavá jízdenka Vltava-Dunaj+: http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/jizdenka...
    Platí 4 dny a přeprava kol je v ceně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2016
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      Zajímavý tip. Ale pro cestu z Brna spíš ne - cesta z Brna někam do míst platnosti této jízdenky je dost nahouby - buďto přes Vídeň, a pak už je sleva na malinké části cesty nevýznamná, anebo přes Česko, což ale z Brna do jižních Čech trvá neskutečně dlouho. Já teď spíš optimalizuju na čas než na cenu, dovolené nemám nekonečně mnoho :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        No nevím, mně prodali Vltava - Dunaj na trasu Praha - Linec. Jinak pokud to jde, kupoval bych aspoň trasu tam v ČR u ČD. Bohužel na nádraží a rozhodně ne přes internet. Mně vyšla Praha - Linec asi na třetinu oproti Linec - Praha. První kupováno v ČD den před odjezdem, druhé OBB v den odjezdu.

        Na přestup je třeba čas, ne všude jsou výtahy a přehledná nádraží. Já zažil chaos v Linci, kdy přijel vlak pozdě a pak tak spěchali, že jsem málem nezvládl nastoupit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2016
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Dunajskou stezku jsme jeli asi před 6 lety, ale až z Řezna na nějakou ČD/DB+ tak s vlakem neporadím.
    Jen mě napadá, že Dunajská stezka je podle mě pro vozíkové (?) děti nebo menší děti obecně strašná nuda! Z Brna bych doporučila spíš Neziderské jezero. Kemp po každých 30 km, skoro u každého bazén, hřišťátka. Jezero se dá přeplout i na lodi. Nám se tam s dětmi líbilo o dost víc a z Brna je to vysloveně kousek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2016
    Autor: jutka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      Děti právě už nejsou vozíkové. Vozík jsem myslel na věci - máme docela velký těžký stan, pak spacáky, karimatky, vařič, ešusy, jídlo, atd. Jako pokud mi někdo půjčí lehokolové banány, tak by to možná šlo dát i na nosič. Ale říkal jsem si, že pohodlnější bude půjčit si vozík.

      Právě pro už jezdící děti bych si myslel, že bude lepší jet furt dál podél řeky skoro po rovině, mít pocit že jsme se někam posunuli, atd. Ostatně já jsem se jich ptal jestli chtějí jet na jedno místo do nějakého penziónu nebo tak něco, anebo jet podél řeky natěžko a spát v kempech. Vyhrály to kempy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Nevím jak tvoje, ale děti jsou často dost proradní neřádi.
        Vyberou si nějakou trasu, aby poté, co se vrátí domů vyhlašovaly, že si za prázdniny neužily (díky rodičům) žádné vzrůšo, že musely jet jen po nudných skoro_rovinkách.

        (pro inspiraci koukni do poslední Cykloturistiky)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2016
        Autor: AV
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Pokud mě paměť neklame, jsi z Brna, že?

        Letošek mám cyklisticky totálně "out", brašny půjčit můžu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2016
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Rakouska s koly vlakem

               

          Z Brna jede RJ 71 Gustav Mahler ,ideální spoj do Rakouska

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2016
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Rakouska s koly vlakem

                 

            Jo, to je prozatím můj favorit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2016
            Autor: Akito
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Já jsem myslela to Neziderské objet natěžko kolem dokola. Dá se projet i Maďarsko, nebo maďarskou stranu minout lodí. Pro vás by ale asi bylo krátké.
        Naše holky byly tehdy ještě opravu malé - měly 4 a 6,5 - mladší byla ještě na tyčce, starší jezdila sama, tak pro nás byl zázrak ty kempy na každém rohu. Na Dunaji měly 2 a 4,5. Pro tento věk bylo Neziderské jednoznačně lepší.
        Starší asi víc ocení vlet do geografie Rakouska a je fakt, že úsek za Pasovem a údolí Wachau jsou krásné.
        Jak si to tak v duchu rekapituluji, holky povyrostly, možná využijeme ty tipy tady na spojení :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2016
        Autor: jutka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Ahoj nechystate se nekdo na cyklo zajezd do Holandska?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2016
    Autor: DanV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      V čem je Holandsko lepší než Třeboňsko (kam jedu já)?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2016
      Autor: AV
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        kofišopy?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Rakouska s koly vlakem

               

          Hmm, chtěl jsem napsat sýry. No ale proti gustu ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Několikaminutový přestup v Linci jsem zažil 2x a je to docela masakr protože vlak do Pasova se snaží stihnout dost lidí s koly a leze se přes nadchody, nakonec jsme to řešili tak, že kolega nesla jeho a mou silničku a já pomáhal nějaké natěžko mamině, která s kolem s m egabrašnama upadla na schodech a totálně zablokovala přestup... tam je ta rezerva určitě lepší.

    Obecně do místních vlaků se dostaneš s koly celkem bez problémů soupravy mají místa dost pro kola asi i víc než elefanty... na mezinárodních trasách je to ale úplně jiné...

    Z Vídně jsme nedávno jeli vlakem Joseph Hayden v 17.08 neděle do Prahy problém s koly nastal, přestože místenky jsme bukovali cca měsíc a půl předem a přesto dva kámoši museli jet až vlakem o dvě hodiny později,.. je tam jen 8 míst na kola a tak se vyplatí si místenku pořídit ( tuším 80 kč) daleko dřív než jízdenku... a to ještě ve Vídni na nádraží vyhodili z vlaku nějaké čechy s koly když jsme nastupovali my, oni jeli na blind bez cyklomístenek a my je měli... paradoxně ta kola by se tam prostoreově v pohodě vešla, ale oficiálně jich víc nevemou...

    Otázka je jestli nakonec není lepší vzít českou dopravu na hraniční přechod Strážný ( tp jsme udělali letos) a sjet do Pasova.

    Pak klidně jet podél Dunaje až do Vídně s tím, že kdyby jste nestíhali tak valnou část trasy se dá místně popojet nebo dojet vlakem :)
    No a popravdě vlakové nádraží ve Vídni je směrem od Dunaje tak nějak přes celou Vídeň, tam bych si nechal slušnou rezervu poslední den :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      Pokud je v Rakousku u vlaku povinná místenka na kolo, dá se koupit v tom automatu před jízdou na nádražích? Je tam nějaký časový limit, jako třeba před vyjetím vlaku z výchozí stanice? Jízdenky normální kupuji v automatu v Německu (už jsem se to naučila ;-), ale s místenkou nemám zkušenost. V Pasově jsem viděla automat i pro Rakouské vlaky, tak předpokládám, že princip bude stejný. Akorát fakt tu místenku jsem zatím nepotřebovala.
      Takže jako první si koupím místenku na kolo a teprve až potom jízdenku pro sebe (no to zas bude mela, než se s tím automatem domluvím, já snad ten kopec radši vytlačím) ;-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2016
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        To nevim, místenky kupoval kamarád přímo na Hlavním nádraží v Praze ( jak jsem říkal s předstihen před jízdenkou) a pokud vím tak normálně na pokladně....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Rakouska s koly vlakem

         

    Tak ještě aktuální zkušenosti pro příští generace:

    - jeli jsme Brno-Vídeň-Salzburg tam, Linz-Vídeň-Brno zpět. Dva dospělí a dvě děti, čtyři bicykly a vozík.

    - rezervace na kolo: je to samostatný institut, jde koupit bez jízdenky samostatně, stojí 5 euro na každý vlak (tedy Brno-Vídeň, Vídeň-Salzburg, atd.) a každé kolo. Pro nás tedy 100 euro. Přeshraniční vlaky z Česka mají typicky rezervaci povinnou, vnitrorakouské nikoliv. Ale míst je tam stejně málo, zejména v railjetech, takže jsem rezervoval obojí. Pro vozík je nutná rezervace taky. Rezervaci jsem dělal fyzicky na mezinárodní pokladně v Brně.

    - rezervace je za jedny peníze pro kolo i pro místo k sezení, ale je možné rezervovat i jen pro kolo (v jednom z vlaků už nebylo rezervovatelné místo k sezení, tak jsme měli jen pro ta kola a vozík; fyzicky jsme si ale sedli všude).

    - jeli jsme 3x railjet a 1x IC (Linz-Vídeň): railjet má asi 6 míst pro kola na celý vlak (5x hák a jednou podél stěny, tam jsem si dával své lehokolo). Rakouský railjet měl dokonce jen 5 míst, zavěsit leho na hák byl docela kumšt. IC má půlku vagónu, jak dřív býval u nás zavazadlový vůz.

    - railjety ČD mají čísla míst pro kola stejná jako míst pro lidi, navíc sedadla jsou přímo nejblíž těch kol co to jde. Railjet OBB měl místa pro kola s čísly o 100 vyšší než čísla míst pro lidi a nikde to nebylo napsáno, navíc místa pro lidi byla na druhé straně (toho stejného) vagónu.

    - jízdenka se jmenovala "Včasná jízdenka Evropa", jde to koupit dopředu v e-shopu ČD (u mezinárodní pokladny asi taky, ale je to o kousek dražší, borec mě přímo poslal ať si to koupím doma :-). Těchto jízdenek je omezené množství - pro dva dospělé byly k dispozici asi za 750 (to už jsem nestihl) a pak za 1048 jedním směrem, celkem 2096 Kč.

    (pokračování v dalším příspěvku)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2016
    Autor: Akito
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      (pokračování)

      - děti jsou v Rakousku zdarma (nevím jestli se to pojí k té Včasné jízdence nebo k cestě s koly nebo co, prostě my jsme za děti platit nemuseli). Je třeba koupit lístek jen v rámci Česka (pro nás Brno-Břeclav státní hranice a zpět). Toto se dokupuje k jízdence pro dospělé (ano, druhá cesta na mezinárodní pokladnu s vytištěným papírem z e-shopu :-). Pro nás 108 Kč na každé dítě zpáteční jízdenka platící 14 dní, celkem 216 Kč.

      - rezervace na kolo není dopravné na kolo, je třeba koupit zvlášť (na pokladně). Dopravné na kolo stojí 10 euro na jednu celou cestu včetně případných přestupů. Neplatí se dopravné na vozík, tam je z nějakého důvodu třeba jen rezervace. Pro nás tedy 80 euro (40 tam, 40 zpět). Od tohoto lístku dostane člověk dvě skoro stejné kopie - jedna je k přivázání na kolo, druhá se má ukázat průvodčímu.

      - všem průvodčím stačila vytištěná A4 z e-shopu (pro 2 dospělé tam nebo zpět) a možná pohled na přivázáné štítky na kolech. Na ty další věci s jizdenkou pro děti, s dopravným a s rezervacemi se nikdo neptal; asi by část z toho přišla na řadu, pokud by byl převis zájmu o dopravu kol.

      - před nástupem je dobré podívat se na řazení vlaku, kde je zařazen vůz pro kola (typicky úplně vpředu nebo úplně vzadu; z Vídně občas jede dvojvlak - dva vlaky za sebou i s lokomotivou uprostřed, které se časem někde rozdělí). S časem pro nastupování jsme nikdy problém neměli.

      - přestup v rámci nástupiště odhaduju do 5 minut včetně nalezení displeje s řazením vlaků. Pokud výtahy na jiné nástupiště, pro 4 kola a vozík bych přidal aspoň 10 minut. Vše samozřejmě plus rezerva na případné zpoždění (u nás sebevrah před Břeclaví, cca 20 minut sekera). My jsme měli přes hodinu na každý přestup, takže jsme měli bohatou rezervu.

      Celkem nás tato legrace stála cca 7200 Kč (počítám cca 27 Kč/euro). Na závěr bych chtěl veřejně poděkovat Ifče za půjčení lehokolových brašen a Jindrovi za půjčení vozíku včetně všech peripetií, které s tím měl.

      Tož tak. Případně se ptejte.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        Takové info se mi líbí.
        Ale ... stejně mi to přijde složité, určitě jste měli taky obavy, aby to vyšlo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2016
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Rakouska s koly vlakem

               

          Složité to bylo, obavy trochu taky, ale spíš byl problém s kempama: byl tam bezkempový úsek skoro 60 km, kde byl kemp v Obernberg am Inn, a pak až za Pasovem (Kasten). A tomu se muselo všechno podřídit, abychom to stihli a nemuseli spát nadivoko.

          Nakonec to teda nevyšlo - chytil nás liják u soutoku Salzach-Inn. Tak že pojedeme do bližšího kempu v Braunau (už jsem to tady někde psal), a v Braunau ani jeden z těch kempů zaznačených v mapě nefungoval. Tak jsme jeli dál, do Obernbergu jsme to už do setmění nedali, tak jsme holt přespali nadivoko. Další den ale bylo pěkně, a podařilo se nám ztrátu dojet a být zase v plánovaném kempu.

          Jinak celé to bylo o zážitcích. Naložit kola na auto, dojet do jednoho kempu, a odtam jezdit na výlety by nejspíš vyšlo o kus levněji a bylo v mnoha ohledech pohodlnější. Ale zas by nešlo jet furt pryč.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      A ještě ke Včasné jízdence Evropa: kupuje se to na konkrétní vlak, nicméně v případě cesty více navazujícími vlaky je jeden vlak tzv. "povinný", kterým se musí jet, a navazující už můžou být libovolné na té trase v tomtéž dni. Povinný vlak bývá typicky ten přeshraniční (u nás Brno-Vídeň a Vídeň-Brno).

      Tak, snad už jsem nic nezapomněl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Rakouska s koly vlakem

             

        to jsou hodně cenné informace. dík.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Rakouska s koly vlakem

           

      Tak přece ještě doplnění - termíny:

      Rezervaci míst pro kola jsem dělal necelé dva týdny před odjezdem, a to už na jeden ze spojů nebyla místa. Doporučuji neodkládat.

      Včasnou jízdenku Evropa jsem kupoval asi pět nebo šest dní před odjezdem, a to už nebyly ty nejlevnější za cca 750, ale o něco dražší za 1048. Ten rozdíl je zanedbatelný, nicméně myslím že říkali, že tuto jízdenku jde koupit nejpozději 3 dny před odjezdem.

      Dokoupit lístek pro děti a pro kola jde pak asi kdykoli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

209 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024