reklama

"čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

Ohlizim se po novem ramu na kolo. Prohlizenim nabidek jsem zjistil, ze dost ramu ma uvedenou vetu z titulku. Nevite nekdo co to znamena? Z fotek se to moc zjisti neda. Muzu na tom rovnou postavit kolo nebo to musim jeste nekomu sverit na ohlodavani? Diky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.06.2016
Autor: nythrix
  • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

         

    Řeknu to hodně laicky: není to opracované tak, aby byla zajištěna "kolmost".
    Třeba u brzd: není-li to frézované, tak když tam našroubuješ třmen brzdy, tak se ti to nemusí dokázat vycentrovat - destičky budou stále škrtat nebo to bude i stále třeba přibržděné. Není to ale pravidlem - může to nastat pouze u některého rámu.
    Asi se to nedá z tohodle pochopit, že jo.
    Závěr: kup ten rám, normálně osazuj komponenty a s velkou pravděpodobností to bude ok.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

           

      Já bych takový rám naopak nekoupil, nebo bych ho před osazením komponenty odnesl do servisu s žádostí o frézování mufen a závitů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

             

        To já bych ho nejdřív nenesl nikam a osadil tam ty komponenty, u kterých to frézování hrozí.
        My skládali doma 3 kola - 2 rámy force + jeden merida - a bylo to naprosto v pohodě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.06.2016
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

               

          Jak poznáš, jestli správně sedí středové ložisko, nebo ložisko řízení? Já to tedy nevím jistě, ale mám obavy, že se to pozná až podle toho, že to ložisko dřív odejde.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2016
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

           

      Ale jo je to celkem srozumitelne. Kotoucovky mne netrapi, pouzivam vecka. Spis jsem se bal toho abych nemusel dodelavat stred nebo hlavove usazeni.
      Diky moc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2016
      Autor: nythrix
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

         

    Jde o to že čela nejsou frézována tudiž se o ne můžeš maximálně pořezat nic víc.
    Nejedná se o žádné vykřivené plochy.
    Tak že by něco nepasovalo naprosto nehrozí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2016
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

           

      Ale frézování dosedacích ploch vážně není jen nějaké grotování. Na to by bohatě stačil šábřík nebo kousek šmirglu. Zvlášť u Al rámu. Nepořizoval by se na to vercajk za tisíce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "čela mufen a závity na diskové brzdy nejsou frézované"

             

        Já to nechal tak, jsou to místa kde po namontování brzd nic nehrozí.
        Samozřejmě že by to mohlo být již opracované z výroby.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2016
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024