reklama

Zadní nosič na 24" dětské kolo.

Potřeboval bych sehnat pro mladého zadní nosič na jeho 24".
Buď bych koupil klasičký zadní (má horní i spodní návarky) nebo mě ještě napadlo koupit nosič na sedlovku. Stejně nic těžkého nepoveze. Navíc bych ho mohl taky používat na svém kole.
Příp. když by někomu takový překážel doma, použitému se nebráním. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.06.2016
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

         

    já tam klukovi přidělala nosič přední (ležel nám tu, už používáme nosiče na přední vidlice), byl očividně šikmo-vzadu výš, než vepředu), ale dvoubrašnu si na tom nosiči vozit mohl. Koukala jsem na ty nosiče pod sedlovku v Lídlu a přišlo mi to neskutečně těžký a brašnu jen vrchní, což bych taky musela kupovat, ale ty boční máme taky ještě staré :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: kosicek
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      Poveze si na tom jen svůj spacák a karitatku.
      Ale budu to řešit, jako ty. Vyhrabal jsem starý nosiš SA003. Přidělal delší úchyt a je hotovo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

         

    Ti klidně půjčím ten svůj nosič na sedlovku. Stejně je mi aktuálně k ho... na nic. :-)

    Mladej ti za rok dva stejně vyroste do 26"... ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      Dík, když tak se domluvíme.

      Jakých 26? Ta je přece mrtvá, už rovnou 29". :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

             

        Domluv se se Zimovčákem, určitě ti pro synka doporučí ještě větší průměry.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

         

    Dovolím si recyklovat tohle vlákno a postěžovat si k tématu: řeším přesně stejný problém - nosič na 24" kolo, které má návarky. Myslel jsem si, že standardní nosič bude OK, no ale koupil jsem "značkový" Sport Arsenal SA217 (typ píšu z hlavy, možná je to jiné číslo), který má stavitelnou výšku a je pevnější. Že bych jako ten SA dal ženě na kolo, a starší nosič dal dítěti.

    Přemontování staršího nosiče na 24" kolo bez problémů, jak příslovečná prd*l na hrnec. Pak jsem začal štelovat ten SA na ženino kolo (velikost 700C). Ta věc vypadá, jakoby to někdo vytesával pazourkem někde v jeskyni: výsuvné nohy mají čtyři otvory na šrouby. Každá z děr je navrtaná trochu jinak nakřivo, takže pak ta spodní packa co se šroubuje na návarek je trochu pootočená a nejde dotáhnout. Ta spodní placatá část nohy je relativně krátká a noha proti neznačkovému nosiči tlustá, takže na ženino kolo to ani nejde namontovat, protože díra v návarku je relativně nízko a nad ní je ještě dost materiálu, kam pak zasahuje nezplacatělá část nohy nosiče.

    Tak zpátky na stromy, a že teda ten zasr*ný SA dám na tu dětskou 24": tady jsem zjistil, že jedna ze dvou noh nejde zastrčit nejvíc dovnitř na poslední díru, takže na 24" kolo to nejde namontovat - ty přední tyčky jsou pak příliš krátké.

    Nosič budu vracet, ale teda co to je za firmu, že vyrobí takovýto zmetek, přičemž neznačková konkurence funguje na první dobrou na 700C i na 24"? Sport Arsenal nebrat.

    To zas bude akce - v sobotu vyjíždíme, nákladní vozík už den a půl trčí ve vstupním depu PPL a nic se s ním neděje, a navíc budu muset ráno sehnat nějaký funkční nosič. Doháje už.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2016
    Autor: Akito
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      No jo. Sport Arsenal, co po nich chceš. Kdysi si udělali dobré jméno, měli dobré brašny a nosiče, ale dnes už ne. Jenom z toho do teď těží. Co si to nechávají dělat v Číně,tak to stojí za houby.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

             

        Souhlasím - co to začli vyrábět někde v Asii, tak kvalita stojí za prd (tedy aspoň co se týká brašen a brašniček). Nosiče ale myslím vyrábějí v Lysé nad Labem (aspoň když jsem tam u nich cca před 3 rokama byl, tak to tam dělali). Nicméně v obchodě jsem teď nedávno viděl, jak jsou jejich sedlovkové nosiče křivě svařené.
        Naopak si nemohu stěžovat na kvalitu provedení nosičů Author nebo Force.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2016
        Autor: Airline
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

               

          Tak, koupil jsem si Force a funguje na první pokus jak na 24", tak na 700C.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.07.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

             

        Musím se SA zastat neboť rozšiřuje nabídku (tři produktové řady), cenou vychází vstříc českým zákazníkům ("nechci slevu zadarmo!") ...

        Řady:
        Clasic
        - výrobky, jak je letití cyklotůristé pamatují.
        V ČR se neprodávají, resp. distributoři je neobjednávají "Není o ně při těch cenách zájem!"

        Standard
        - občas se v obchodech objeví a pamětníci (přehlédnou-li inovace) je srovnávají se "starými, dobrými SA"

        Help yourself
        - na českém trhu nejpočetněji zastoupená (prodejci oblíbená produktová řada). Šitá "horkou jehlou", ale umožňující uživatelům předvést, jak jsou šikovní (kreativní)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2016
        Autor: AV
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

         

    Přilepím to sem. Stará vlákna jsou zamčená a nové se mi zakládat nechce. :-(

    Na 24" jsem aktuálně koupil nosič na sedlovku a na to brašnu. Jen mi přijde, že to bude mít vysoko těžiště a na kolo se bude špatně nasedat - nepůjde přehodit nohu přes sedlo.
    Mám SA 220, který má bočnice.
    http://www.saeshop.cz/cyklisticke-nosice/snc--...
    Nemáte někdo zkušenost s montáží bočních brašen na takový nosič?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2017
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      A ještě další věc.
      Zkoušel jsem namontoval SA nosič určený na kolo s kotoučovkou na 29" kolo.
      Neuspěl jsem. Mají to pěkně blbě vyřešené. Když vyměním rovné stojny (na V-brzdy) za ty z válečněm určené pro kotoučovky, je nosič moc úzký. Když ho roztáhnu, tak váleček na konci vzpěry směřuje šikmo a nejde zašroubovat šroub do návarku v rámu.
      Jak to rozumně vyřešit?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      Já jsem dítěti koupil na 24" kolo normální nosič. Odjela v tom celou pětidenní cestu po Rakousku, dva spacáky, dvě karimatky a ještě nějaké drobnosti, a nestěžovala si :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2017
      Autor: Akito
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

             

        Loni jsem to řešil úpravou starého nosiče, ale nebylo to ono.
        Hlavně to bylo hodně vysoké a klasičká karimatka na tom moc nedržela.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

               

          My jsme to měli uchycené takto: dvě karimatky smotané v sobě umístěné nahoře, dva spacáky po stranách, myslím že dva gumicuky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2017
          Autor: Akito
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

           

      Tenhle nosič jsem namontoval na meridu, co s ní jezdím na srazy. Tím, jak má zalomenou tu nosnou trubku, mi naopak těžiště pokleslo oproti tomu nosiči, který jsem tam měl a který měl tu nosnou trubku rovnou.
      Klasické brašny na to ale nedávám - jsou moc veliké, mám tam jenom takové menší, trojúhelníkové, co se dávaj do rámu. Menší klasické brašny se ale sehnat dají, zrovna dneska jsem koukal na bikeway.cz, ta, nabízí brašny 24 x 24 cm čelní rozměr, ty by tam šly. A úplně nejvíc by se mi líbily kožené, třeba na zakázku dělané, už jsem po nich taky se ptal, cena za obě dvě cca 1200,-, což by za tu parádu stálo.
      Pokud jde o ten druhý dotaz - montáž nosiče na 29", k tomu řeknu jen jedno: na žádný z mých kol klasický zadní nosič na první pokus nepasoval, vždycky jsem si s tím musel pohrát nebo třeba i kousek ještě vyrobit, aby tam padnul. Což dokážeš taky :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2017
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

             

        Myslel jsem vysoké těžiště při upevnění brašny nahoru na nosič. Když by byly z boku, tak v pohodě.

        Zkoušel jsem teď nasadit staré boční Arsenaly a docela tam pasují. Když by se spodek brašny přichytil k bočnícím (třeba gumicukem), tak by to mohlo fungovat. Asi přehodím nosič na horáka a provedu testovací jízdu s plnýma brašnama. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

               

          Tož mi můžeš dovézt dva kartony mléka. Snad je to dostačující zátěž.:-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2017
          Autor: plusjedna
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                 

            Nosič má nosnost 8kg.
            Takže možná dva balíky toal. papíru. :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2017
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                   

              Probůh, z čeho u vás na východě vyrábí toaletní papír?!?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.02.2017
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                     

                K nám vozí z Ruska neprůstřelný. To u vás nemáte? :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.02.2017
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                       

                  Napadá mě spousta odpovědí, ale radši nic :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.02.2017
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                         

                    Však znáš postup použití ruského papíru!?:-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 21.02.2017
                    Autor: plusjedna
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                           

                      Nevím jak v Rusku, ale na Ukrajině měli zpravidla vedle záchodu umyvadlo s hlinkou :o)))

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 21.02.2017
                      Autor: radka
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                   

              Tak pojedeš 3x, co je to pro tebe ...
              dlouhodobý test má vyšší vypovídací hodnotu než krátkodobý

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.02.2017
              Autor: AV
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

                     

                Že jo...:-D:-D:-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.02.2017
                Autor: plusjedna
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

         

    Chystám pomalu kola na letošní dovolenou, a tak jsem se rozhodl koupit opravdový pořádný nosič. Brouzdání na netu jsem vzdal a zašel ke známému do obchodu. A... koupil hliníkový nosič M-wave za 470,-Kč. Nějaký skládací, lehounký. Nejdřív to vypadalo, že ne, ale dalo si to nakonec říct (kladivo je dobrá věc :-D). Sice jsem u toho spotřeboval jedny Rodinné kávenky (na nervy),ale nosič je složený a namontovaný. Teď na něj ještě napasovat brašny z Lídlu a hotovo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024