Zadní nosič na 24" dětské kolo.

Potřeboval bych sehnat pro mladého zadní nosič na jeho 24".
Buď bych koupil klasičký zadní (má horní i spodní návarky) nebo mě ještě napadlo koupit nosič na sedlovku. Stejně nic těžkého nepoveze. Navíc bych ho mohl taky používat na svém kole.
Příp. když by někomu takový překážel doma, použitému se nebráním. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.06.2016
  • Re: Zadní nosič na 24" dětské kolo.

já tam klukovi přidělala nosič přední (ležel nám tu, už používáme nosiče na přední vidlice), byl očividně šikmo-vzadu výš, než vepředu), ale dvoubrašnu si na tom nosiči vozit mohl. Koukala jsem na ty nosiče pod sedlovku v Lídlu a přišlo mi to neskutečně těžký a brašnu jen vrchní, což bych taky musela kupovat, ale ty boční máme taky ještě staré :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: kosicek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Poveze si na tom jen svůj spacák a karitatku.
      Ale budu to řešit, jako ty. Vyhrabal jsem starý nosiš SA003. Přidělal delší úchyt a je hotovo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ti klidně půjčím ten svůj nosič na sedlovku. Stejně je mi aktuálně k ho... na nic. :-)

Mladej ti za rok dva stejně vyroste do 26"... ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík, když tak se domluvíme.

Jakých 26? Ta je přece mrtvá, už rovnou 29". :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Domluv se se Zimovčákem, určitě ti pro synka doporučí ještě větší průměry.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Dovolím si recyklovat tohle vlákno a postěžovat si k tématu: řeším přesně stejný problém - nosič na 24" kolo, které má návarky. Myslel jsem si, že standardní nosič bude OK, no ale koupil jsem "značkový" Sport Arsenal SA217 (typ píšu z hlavy, možná je to jiné číslo), který má stavitelnou výšku a je pevnější. Že bych jako ten SA dal ženě na kolo, a starší nosič dal dítěti.

Přemontování staršího nosiče na 24" kolo bez problémů, jak příslovečná prd*l na hrnec. Pak jsem začal štelovat ten SA na ženino kolo (velikost 700C). Ta věc vypadá, jakoby to někdo vytesával pazourkem někde v jeskyni: výsuvné nohy mají čtyři otvory na šrouby. Každá z děr je navrtaná trochu jinak nakřivo, takže pak ta spodní packa co se šroubuje na návarek je trochu pootočená a nejde dotáhnout. Ta spodní placatá část nohy je relativně krátká a noha proti neznačkovému nosiči tlustá, takže na ženino kolo to ani nejde namontovat, protože díra v návarku je relativně nízko a nad ní je ještě dost materiálu, kam pak zasahuje nezplacatělá část nohy nosiče.

Tak zpátky na stromy, a že teda ten zasr*ný SA dám na tu dětskou 24": tady jsem zjistil, že jedna ze dvou noh nejde zastrčit nejvíc dovnitř na poslední díru, takže na 24" kolo to nejde namontovat - ty přední tyčky jsou pak příliš krátké.

Nosič budu vracet, ale teda co to je za firmu, že vyrobí takovýto zmetek, přičemž neznačková konkurence funguje na první dobrou na 700C i na 24"? Sport Arsenal nebrat.

To zas bude akce - v sobotu vyjíždíme, nákladní vozík už den a půl trčí ve vstupním depu PPL a nic se s ním neděje, a navíc budu muset ráno sehnat nějaký funkční nosič. Doháje už.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2016
    Autor: Akito
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No jo. Sport Arsenal, co po nich chceš. Kdysi si udělali dobré jméno, měli dobré brašny a nosiče, ale dnes už ne. Jenom z toho do teď těží. Co si to nechávají dělat v Číně,tak to stojí za houby.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Souhlasím - co to začli vyrábět někde v Asii, tak kvalita stojí za prd (tedy aspoň co se týká brašen a brašniček). Nosiče ale myslím vyrábějí v Lysé nad Labem (aspoň když jsem tam u nich cca před 3 rokama byl, tak to tam dělali). Nicméně v obchodě jsem teď nedávno viděl, jak jsou jejich sedlovkové nosiče křivě svařené.
        Naopak si nemohu stěžovat na kvalitu provedení nosičů Author nebo Force.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Airline

Tak, koupil jsem si Force a funguje na první pokus jak na 24", tak na 700C.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: Akito

Musím se SA zastat neboť rozšiřuje nabídku (tři produktové řady), cenou vychází vstříc českým zákazníkům ("nechci slevu zadarmo!") ...

Řady:
        Clasic
        - výrobky, jak je letití cyklotůristé pamatují.
        V ČR se neprodávají, resp. distributoři je neobjednávají "Není o ně při těch cenách zájem!"

Standard
        - občas se v obchodech objeví a pamětníci (přehlédnou-li inovace) je srovnávají se "starými, dobrými SA"

Help yourself
        - na českém trhu nejpočetněji zastoupená (prodejci oblíbená produktová řada). Šitá "horkou jehlou", ale umožňující uživatelům předvést, jak jsou šikovní (kreativní)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: AV
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?

Hledám: Parťáka nebo parťačku

28.11.2016
Hledám parťáka nebo parťačku na silniční kolo Teplice a okolí. Už mě nebaví jezdit pořád sám. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

115 cyklistů (8 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016