reklama

Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

Ahoj, Rozhoduji se mezi Shimano M530 http://www.kupkolo.cz/pedaly-shimano-pd-m530_z93/
a Crank Brothers Candy 1 http://www.kolokram.cz/pedaly-mtb/6551-pedaly...

Na SPD jsem nejezdil, po letech bych začal až teď .. Co byste mi doporučili ? Moc díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.05.2016
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    Těžká volba, skoro jako když se zvažuje jestli koupit karbon nebo hlínu :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

           

      :-) Tak asi tak , ale tam jsem měl jasno jsem u hliníku :-) A kdo je karbon a kdo je hlína ? :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

             

        Tohle si musíš rozhodnout sám.
        Velký rozdíl ve vzhledu, v zámku a hmotnosti. 20 dkg na pedálech je dost velký rozdíl a tím i samozřejmě velký rozdíl v ceně.
        Na normální ježdění jsou M530 dost dobrý a plně vyhovující, jsou docela spolehlivé i třeba v blátě.
        Pokud jsi sporťák a potřebuješ při naskočení rychlé zacvaknutí, chceš se blejsknout a vypadat a ladit a jsi gramař, tak CRANKBROTHERS bude jasná volba. Určitě se ti s nimi bude dobře šlapat, ale to šlapání musíš stejně zajistit ty sám :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

               

          Lelku :-) A ty máš CB ? Nebo vozíš SPD ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2016
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

                 

            Na horáku mám shimana, tuším to jsou 520, na treku mám jednostranné nášlapy.

            CB by se mi líbily, ale bohužel nemají moji barvu :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2016
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    Tohle je spíš otázka na to, co od toho chceš.
    Shimano nenadchne, ale je to sázka na jistotu. Navíc to vozí skoro každý a tak získáš slušnou kompatibilitu s velkou částí cizích kol.
    Já jsem se od SPD kompatibilních Exustarů dostal přes Shimana k Speedplay Frog. A jestli nevyřeším problém s nastavením těch Frogů, budu pokračovat někam dál. Možná zpátky s těm Shimanům a nebo k Timům.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    Tady ty Candy jsou fajn oproti Eggbeater ne v hmotnosti a jednoduchosti, ale v tom jak přenáší tlak - přenáší se měkkou podrážkou boty na obruč pedálu.
    To u Eggbeater jde, ale pouze částečně, stačí že máš ostrouhanou podrážku tretry a začnou ti vrzat, protože nedosedají na plochu a drátěný zámek je ve své podstatě rozvírací.
    Bohužel podrážka tretry je většinou ochozená nejřív právě v tom nejspodnějším místě...

    Další věc co mají CB jako vlastnost je, že podle našlápnutí se každá strana vypína buď dovnitř, nebo ven.
    Daroval jsem je, ale pro začátečníka s nášlapy je to dost fatální problém, skončilo to až namotáním přehazky, ale to je jiná story...

    K Shimanům mám jedinou věc - nikdy jsem SPD s tou obručí neměl, přijde mi to u Shiman jako zbytečnost, mám M540 - ale já podle toho jaké mám zrovna tretry, vykazuje moje našlapávání sérii neuspěšných našlápnutí. Jediné, kde se mi to dařilo skvěle byly turistické tretry s velkou podrážkou, v kterých se také lépe chodí. Od té doby co mám zase polozávodní model MTB tretry je to děs a hrůza a těším se až si koupím nové pořádné turistické tretry.

    Většinou při rozjezdu jednou šlápnu a druhou nohou se našlápnu na první dobrou. Ovšem pokud se tak nestane, jedná se většinou o sérii podivného hledání nášlapu někde na křižovatce při rozjezdu.

    Takže trochu pochybuju jestli kombinace M530 a MTB treter se štíhlou podrážkou vykazuje nějaké zlepšení ohledně hledání nášlapu nohou, chodidlem, tretrou... Řekl bych že to může být úplná krize, ale mohu se mýlit.
    ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

           

      Díky. No je fakt že postupem času co všechno čtu atd.. tak ty Shimana budou pro mě asi opravdu výhodnější. Cranky mají dost příznivců, ale je fakt, že mají hodně nectností, které se vyskytují po nejakém čase, když se spodek treter otlačí od té pružiny... Asi se pustím do shiman.. Mám turistické tretry shimano a buď půjdu do té M 530 a nebo do http://www.kolo-park.cz/obchod/komponenty... . To ještě zvážím :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2016
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    http://www.bikeshoesandpedals.com/clipless-mtb...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    Není trochu úlet šlehače omezit zbytečnou klecí na dvoustranné pedály ??
    A proč vůbec klec i u těch Shitman ?
    Jestli máš jen trošku použitelné tretry, tak ti bohatě stačí SH PD-M520, nebo si přilepši nějakou vyšší obdobnou verzí. A když šlehače, tak skutečné čtyřstranné šlehače.
    Po zacvaknutí se bota o pedál opírá stejně jenom zámkem, klece by se dotkla jen pokud by měla totálně zborcenou a nepoužitelnou podrážku. Ftákovina na efekt. A navíc zbytečně těžká.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

         

    Přibyl někdo, kdo vozí Candy 1? Nějaké zkušenosti? :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2018
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

           

      .
      renonc

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

             

        koho co? :-D

        jinak bráchovi už jsem je objednal, vyšli na axitu na 1099,-
        jestli si moc nenamele držku, tak si je třeba na jaře objednám taky :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2018
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

               

          Jsou pěkný a na horáka hodně praktický.
          Mě barevně neladí, já musím počkat až rozšíří paletu :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.01.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

                 

            kašli na barvu ;-)

            bráchovi jsem bral zelené, vypadají fakt dobře. asi si je taky pořídím. sice mám červené kolo, ale na to asi kašlu :-D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.01.2018
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

                   

              Že bych si vyrobil papouška? :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.01.2018
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

                     

                Ty budeš přezbrojovat na pološlehače ??

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.01.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Crank Brothers Candy 1 nebo Shimano M530

                       

                  zatím nemám důvod, co mám dobře funguje a když občas namažu, tak se i včas vycvaknu :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.01.2018
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024