reklama

koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

Jakou koloběžku preferujete a proč? Nebo má snad někdo přímé srovnání? :) Sám mám tedy jen prcka 16/16 a větší jsem jel jenom půjčenou. Jenže nějak z ničeho nic mě ta moje vždycky pro mě velká 16/16 přijde nějaká malá. :) Neměl jsem si nic půjčovat. Uvítám diskuzi k tomuto tématu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2016
Autor: Robikl
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    26/20. Protože mám lehokolo 20/26.
    možná jsou malá kola fajn na cestování v MHD nebo ve vlaku ale to nevím protože nemám pro srovnání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

           

      Preferuješ koloběžku 26/20 jen proto, že máš lehokolo 20/26? Nějak to nechápu. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Autor: Robikl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        až si budeš vozový park servisovat sám tak pochopíš :-p

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Mám 20/20 a jsem spokojená.
    A proč zrovna tuhle?!? Prostě se nám líbila a byl to takový kompromis.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

           

      Náhodou, že se něco líbí beru taky jako dobrý argument! Mě se 20/20 taky vždycky líbila více než velká 26/20 nebo 28/20. Ale pak jsme se projel párkrát na půjčené velké a nějak nevím. Ty velké obludy by měly být o něco rychlejší. Na druhou stranu asi budou méně obratné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Autor: Robikl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        My ji používáme jen po městě a na to je 20/20 dostačující.
        Na větší cesty bych asi preferovala aspoň 28/20.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Mám doma na vyběr:Mibo12.12,no name 20.20 a Kostku 26.20.Mibo jsem koupil synovi,na dojiždění do vsi,a mam jistotu,že uveze i mě.Je jen na asfalt.
    20.20 jsem si poridil na venčení psa,prevazne na lesni a polni cesty. Po roce pouzivani jsem mel moznost zkusit 26.20 a uz jezdim jen tu.Vetsi predni kolo vychyta lip nerovnosti a ve sjezdech ale hlavne pri prudkem brzdeni je kolobezka stabilnejsi.Fakt na ni padam min:-) Pokud mas dostatecne parkovaci prostory a nemas problem s prepravou jsem pro 26.20

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

           

      Má 26" koloběžka (a vlastně i 20") nějakou výhodu oproti starýmu bazarovýmu mtb za podobný prachy?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2016
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        Výhody tam jsou. Nebude tě bolet zadek, zapojíš další a více svalových partií než na kole. Na druhou stranu nevýhoda je, že pojedeš celkem jistě pomaleji než bys jel na tom kole. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: Robikl
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

               

          Nadřeš se o polovinu víc a jedeš o polovinu pomalejc. To jsou ale obecné výhody koloběžky, ne specifikum nějakého rozměru.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2016
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

                 

            u té malé jo, ale u té velké je to tak o třetiny. hodně záleží, jakou koloběžku máš, jaká jsou ložiska, pláště, jak vysoko je nášlap...
            když jsem u vdovy v práci skládal ty "levné" dětské kolobky do 2 tisíc, to byl masakr. nejede to, nejde to seřít, pruží jak sviňa, nášlap 10 cm od země. vhodné pro masochisty a lidi nenávidící děti :-D
            kostky byly lepší, ale na mou váhu (115) už taky pružily. pro mě byl ideál mibo s nosností 150 kg. těžký rám, ale nepruží a jede :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2016
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

                   

              Já mám právě starý mibo, těžký ale tuhý :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2016
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

                 

            Je spousta lidi,kteri si koupi horsky kolo a kdyby to co na nem najedou,jeli taxikem,tak je to vyjde levnejc,nenadrou se tolik a je to rychlejsi
            Zalezi na tom co preferujes nejvic na vlastnostech dopravniho prostredku.
            Na koleckovejvh bruslich se nadres jeste vic a jedes jeste pomalejc,presto se najdou stovky lidi kteri na nich jezdi vic nez na kole

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2016
            Autor: mech
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

                   

              No u 12" koloběžky se mi líbí skladnost a rychlost konverze z cyklisty v chodce. U 20" a větších rozměrů ta první výhoda jaksi mizí.

              Další věc je cena. Za stejné prachy jako koloběžku pořídíš kolo, které umí to samé zo koloběžka a obvykle výrazně lépe.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2016
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

                     

                Jo cena je v porovnani s kolem trochu jinde,nejvic platis za ram z relativne maloseriove vyroby.Ale je to zas lepsi pomer ceny,nez zaplacene dane a sluzby tohoto statu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2016
                Autor: mech
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                •      

                  Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                  Datum: 17.05.2016
                  Autor: Joe-CUBE
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        Docela usetris za udrzbu, staci menit jen plaste. Zadne retezy, kazeta,... :-)

        A k te rychlosti - na 26/20 jsem byl proti kolu na 45 km trase kopeckama pomalejsi jen asi o 20 minut, takze zadna hruza

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        Pro můj účel je horský kolo absolutně nevhodný.Zkus si představit, že by sis pana Barbuchu přivázal ke kolu.Rozjezdy, zastavení, krizový situace na blátě i šatolině se daj na kolbce mnohem líp vychytat a nedobrovolné opuštění vozidla se obejde s menšími následky.
        Zatím jsem ohnul jen páčky brzd, z kola bych toho očesal víc :-) a údržba-měnim jen brzdový špalíky a občas kolobku ofouknu wapkou

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: mech
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

               

          4 betonové botičky by ho mohly trošku zpomalit a pak by neměl být problém ani s kolem ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

           

      Díky za zkušenost. To vychytání nerovností větším kolem je pro mě pádný argument i v mém případě! Trošku mi jen vadí, že ty velké koloběžky jsou pak už dlouhé prakticky jako kolo. Taky trošku vadí, že nutno sebou vozit dvě velikosti duší.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Autor: Robikl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        Nahradni duse jsem s sebou vozil, ale za 3 roky jsem je jeste nepotreboval. Takze jsem skoncil jen u lepeni, montpak a male pumpicky

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

             

        ona ta 26/20 koloběžka zas tak velká není,na délku má 170cm.Když jí chceš dát do auta,povolíš brzdy a rychloupínáky,sundáš kola a je dlouhá 120cm, tedy stejně jako nesložená kolobka 12/12.Náhradní duše nevozim,co jsem sundal maratony a nazul zubatější kendy,jsem defekt neměl

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2016
        Autor: mech
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Mam doma geroye (26/20) a mastra (16/12), oba od miba

    Geroy
    + lepsi na delsi trasy
    + snaz vyjede kopecky
    + lip se na nem udrzuje rychlost, ma vetsi setrvacnost
    + na rovince neni problem udrzovat 25 km/h
    - hur se rozjizdi - velka, tezka kola
    - min obratny do mesta, proste jako jizdni kolo
    - neukecam to ve vetsine obchodu, abych ho mohl vzit s sebou dovnitr :-)


    Mastr
    + maly, obratny
    + rychly rozjezd, parkrat kopnes a mas tam dvacitku
    + vetsinou je ho po meste mozne brat i do obchodu, zatim me vykopli jen z csob ve zline :-D
    + hodim ho do golfa bez skladani
    - proti velkym kolobkam to hur udrzuje rychlost, potreba vic kopat
    - pri 60km/h z kopce uz je lehce nestabilni :-D

    Libil by se mi tak trochu krizenec. Maly a skladny, ale s tou setrvacnosti velke kolobky, ale zas aby se to rozjizdelo tak rychle jako ta mala. U velke to resim tak, ze se vedle kolobky rozbehnu a naskocim, takze z krizovatky zmizim driv jak auta :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

           

      Jo, ještě jedno plus pro malého mastra - když na něm jedeš po chodníku, tak to chodci většinou toleruji. S tou velkou kolobezkou jsem narážel zhruba stejně jako s kolem...
      Ale když po chodníku se vlastně stejně nesmí, že :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Větší zkušenost mám s Kostkou 26/20 a MIBO 16/12. Jednoznačně preferuju větší. O něco líp jede, snadno zvládá nerovnosti, má i víc místa pro nohy. Dopředu se dá dát nosič. Za cenu podprůměrného kola koupíš velmi solidní kolobku. Nemá se na ní skoro co rozbít. Malé typy, třeba skládací jsou fajn na krátké výlety v kombinaci s veřejnou dopravou, na vožení v autě a třeba prohlídky měst. Na hezké svezení určitě větší typ. Srovnání s kolem - do kopce je kolobka pomalejší, často je potřeba tlačit (ale zase se snadno mění tlačení a jízda), na rovině běžným cyklistům stačíš, z kopce jim ujedeš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2016
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Pokud koloběžec nemá potřebu přepravovat stroj MHD či vlakem a i jinak neřeší skladnost, pak nemají malá, kola /dle mého soudu/ žádnou výhodu. Názorně je to vidět v závodním pelotonu, malý přední kolo /16"/ má pár zavilých šakalů :-), zbytek jede 28+20, občas i 28+28. Přímé srovnání nemám, malá kola jsem vůbec neřešil a hned na začátku sáhnul po kombinaci 28+20.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2016
    Autor: vladaza
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Mám 20/16 kopie K-Biku a dvě 26/20 Kostka tour 1 +3 .... jednoznačně preferuju 26/20, komfort jízdy je s malou kolobkou nesrovnatelný.... a rychlostně jsem srovnatelný s běžným rekreačním cyklistou, dlouhodobý rychlostní průměr je asi 16 -17 km/h a to v tom je započínáno i 850 km s bagáží...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2016
    Autor: highlander
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koloběžka 20/20 nebo 26,28/20

         

    Děkuji za zajímavou diskuzi. Když to tedy skutečně omezím na srovnání 20/20 a 26,28/20, tak pro dálky z hlediska rychlosti, bezpečnosti i dalších logických argumentů vítězí 26,28/20. Na druhou stranu mi přijde, že jak je na tom delší ta krční část než samotné stupátko, tak už to celé vypadá trošku divně. Takže v tuto chvíli bych asi hlasoval pro 20/20, i když je tedy krapet pomalejší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2016
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024