reklama

Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

Před časem jsme uveřejnili postřehy Laury Kopecké z německého Freiburgu. Další článek této autorky popisuje atmosféru německé společnosti a její vztah k cyklistům.

Datum: 31.03.2006
Autor: Redakce
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    to jsem teda zvědav na můj plánovaný průjezd Německem od východu na západ a zpět v květnu. Když to čtu, tak se mi tomu ani nechce věřit (nebo teda chtěl bych tomu věřit, ale po zkušenostech od nás to moc nejde).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    Jo tak konečně chápu moje překvapení když jsem začal jezdit na kole po Německu, jak byli ti ridiči až na výjimky slušní.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • ráj nesrovnávejte s peklem ...

         

    Vážená paní,
    je hezké, že v Německu to děláte jinak, tak se nenavážejte do českých cyklistů.
    - v česku, jak píšete, je jízda po městě sebevražedný sport a proto kritizujete čechy, že hodí kolo na auto a vyjedou za město!
    - horská kola - pokud se chcete vyhnout dopravě a cyklotrasy (nikoliv cyklostezky) jsou mnohdy vedeny mimo hladký asfalt, a konec konců při stavu silnic v čechách ... já osobně vidím horské kolo pro českou cyklistiku jako ideální.
    - dát si po výletě pivo - no a co?
    - jezdit na kole v oděvu k tomu určeném? Co je na tom šaptného? Cyklooděvy mimo jiných funkcí jsou barevné a nápadné a to zlepšuje pasivní bezpečnost. Co je na tom špatného?

    Jezdím na Moravě a také znám pár míst, kde debilové z příslušného úřadu vedli cyklotrasu po úzkém chodníku v exponované rekreační oblasti. Když se tam zamotá cyklista do vodítek a plazících se nemluvňat je vinen?

    Znám ve svém \"rajónu\" jedno místo, kde údajně cyklisté likvidovali cestu - na Pálavě - kde je to nebezpečné, tam nechť je jízda kolmo zakázána. Co na tom. A zase je to otázka příslušného orgánu.

    Takže, kritizujte tam, kde je to vhodné a nebuzerujte ty, kdo se snaží vykličkovat při podmínkách, které jsou.

    Užívejte si svůj ráj!
    Martin

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (martin barak ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ráj nesrovnávejte s peklem ...

           

      Martine, martine, ulevil jsi si? V Česku jezdí řidiči jak prasata a nedávno se diskutovalo o nadměrném počtu mrtvých ve statistice na obyvatele.. Jezdím často na kole v Německu a tam hned poznáš, jak ohleduplněji tě předjíždí auto v porovnání s těmi tady na silnicích. Také jsou němci daleko vpředu s cyklotrasami, než u nás. Není divu, právě hlásili že letos bude rekordní počet cyklistů v Německu - přes 30 miliónů. Jestliže máš problémy c němci ještě z války, neznamená to, že tvoje nenávist musí platit pro tuto generaci.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jezdím v SNR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ráj nesrovnávejte s peklem ...

             

        Vážený pane "Jezdim v SRN",
        možná jste si nevšiml, nemám problém s němci, nikde nic takového neříkám ani náznakem.
        Autorce netykám, ač mě svojí kritikou popudila.
        Vaše námitky jsou zcela od věci, byť Vaše tvrzení jsou správná a souhlasím s nimi. S obsahem mé námitky však nijak nesouvisí.
        Podepsal jsem se ...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Barák ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    Nezdá se mi, že by se dalo s autorkou souhlasit ve všem - zejména ne s postřehy týkajícími se Čechů na kole. Nicméně němce v jejich přístupu k cyklistice obdivuji (i když mne někdy trochu štvou). Nejde jen o německé cyklostezky.
    Důvody:
    1. Nepamatuji, že bych v Německu narazil na nesmyslný zákaz jízdy na kole (na rozdíl od Rakouska)
    2. Jsou úžasní cestovatelé. Všechno mají na cestu dokonale připraveno.Výbavu, trasu, průvodce, mapy. V podstatě jen kontrolují jestli cesta souhlasí s mapou a průvodcem. Proniknou tam kam jiní nedojedou. Najdou jiné cesty, jiné způsoby přejezdů atd.
    3. V turistických oblastech němci i Rakušani neobyčejně vstřícní. cedule Vítejte s kolem nebo Přespání i na jednu noc atd.
    4. Slušné možnosti dopravy vlakem - v regionalzug.
    5. Kdykoliv, kdekoliv zabloudím a nebo se dostanu do problémů (např. Sardinie, Španělsko, Naxos atd.) tak když už nevím jak dál sednu si a čekám až se objeví první němec a pomůže. Většinou je z Bavorska, ti cestují nejvíc. Funguje to 100% (zatím).
    6. Jejich cestovky mají výborné nápady a vědí kdy kam se má na kolo jet. Většinou mají i perfektní popis akce.
    Myslím si, že máme od nich co se učit. No a samozřejmě - ti řidiči !

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    ..."zaprvé – je německá společnost ve všech směrech obecně na vyšší kulturní úrovni"...to mě teda pobavilo :=), jinak souhlasím,že podmínky pro cyklisty jsou v německých městech určitě lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (minea)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

           

      Já bych s tím teda nezačínal, ale když už tak, je třeba říci, že je to (o té kulturní úrovni) pravdivé konstatování.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    .

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    Jedním z důvodů proč jsou Němci tak ohleduplní k cyklistům (vždy to tak nebylo) je mj. i skutečnost, že řidič je automaticky považován za viníka nehody s cyklistou (tj. jako u nás alkoholik za volantem). Poté co pár lidí zruinovalo placení nákladů na léčení rozmašírovaného cyklisty (vymáhá je pojišťovna), každý si dává pozor aby se mu to nestalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    Myslím, že téhle debaty se účastnit snad ani nemá cenu. Jen bych každému doporučila (a to cyklistům i automobilistům bez výjimky) zajet se někdy podívat do Německa nebo Rakouska - kdo nevěří uvidí na vlastní oči, že cykloturistika v Česku je oproti tomu pěkně adrenalinový sport, a navíc se třeba přiučí i některé jiné věci - třeba jak by se k sobě měli lidi chovat ....

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německý ráj aneb na kole do jeslí i parlamentu

         

    Včera jsem si projel nějakých 60 km v Horní Lužici (Oberlausitz). Takže postřehy: Cyklostezek spousta, téměř v každé vesnici je alespoň označený pruh na chodníku. Často je mezi vesnicemi paralelně se silnicí cyklostezka. V Budyšíně (Bautzen) jsou buď chodníky s pruhem pro cyklisty, nebo na kraji silnice asi metr široký rudě natřený pruh, kterým rozhodně auta nejezdí. Takovými cyklostezkami je Budšín protkán křížem krážem. Před Budyšínem jsem musel asi 6 km jet po velmi frekventované silnici č. 96. Bylo to strašné, jedno auto za druhým, fakt hnus, ale neměl jsem pocit, že by mě ti motoristé nějak ohrožovali.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

570 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024