reklama

Výměna přehazovačky :-)

Prosím o váš názor, jestli neuvažuju úplně blbě:
Fitko, 3 x 9, původně vzadu devítková kazeta 11 - 25. Jezdím na tom hodně v kopcích a taky tak trochu stárnu, takže jsem tu kazetu dneska vyměnil za horskou 11 - 32. Ale: přehazovačka Sh 105 se středním ramínkem odmítla pojmout dva největší pastorky - horní kladka na ně prostě nalehla. Takže jsem zašrouboval ten šroubek, kterým se reguluje vzdálenost horní kladky od pastorku, i jsem ho vyměnil za delší a opět maximálně zašrouboval, předposlední pastorek je už ok, ale ten "32" pořád ne. A víc to už regulovat nejde, má to svoje meze a je to na maximu.
Takže: místo Sh 105 se středním raménkem chci namontovat horskou přehazovačku s dlouhým raménkem. To by - podle mýho názoru - mělo pak být ok.
Je tahle moje úvaha správná?
Dík :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.04.2016
Autor: Airline
  • Re: Výměna přehazovačky :-)

         

    Řekl bych že ano, ja stím dlouhým ramenem jedu na 12-36 a v pohodě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2016
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky :-)

         

    Trochu mě mate, že na Kupkole nabízí devítkovou silniční Soru se středním raménkem, a je tam napsáno, že pobere pastorek 32 zubů.
    Já tam mám devítkovou 105 se středním a ten 32 pastorek nepobere ani náhodou, normálně na něj nalehne horní rolna a vyladit to nejde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna přehazovačky :-)

           

      Sice jsem s nějakým prohazováním nelaboroval, ale mám zato, že půjde nejen o délku vodítka, ale i o celkové uspořádání těla přehazky, délku od patky k čepům, délku těla, úhly. Sice to bude o stupínkách a milimetrech (spíš desetinkách obojího), ale nasbírá se tam ten větší rozsah.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna přehazovačky :-)

             

        Asi to tak bude.
        Nicméně - souhlasíš se mnou (a s Bobbem), že MTB přehazovačka s dlouhým raménkem to vyřeší? Ať jsem v klidu... :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2016
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna přehazovačky :-)

               

          Zaručit nemůžu, nezkoušel jsem - ale taky bych to tak viděl. Vodítko bych volil střední, pokud vepředu necháváš dvoutác.
          Mělo by to asi tak být, někde jsem viděl i konfekci s trojtácem a MTB šaltrem, nebo i dvoutácovou Soru s 32z vzadu. Na těhle kolech bych bral asi inspiraci.
          např. http://www.mojekolo.cz/shimano-prehazovacka...
          ta má ale dlouhé ramínko

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna přehazovačky :-)

                 

            Chaos... má střední ramínko, GS. Vlastně je to ta, kterou jsi na začátku odkazoval.
            A 105 co mám je deklarovaná na max 25 zubů, 28 v pohodě bere, ale už je dost blízko.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna přehazovačky :-)

           

      Mám 105 přehazku na silničce a podle mého zjištění nevezme větší pastorek než 28 zubů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2016
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna přehazovačky :-)

             

        ....ono ani tak moc nezáleží na délce ramínka (to jen dopíná řetěz při běžném řazení, nepobere "velký/velký, malý/malý"), ale o sklon a počet pastorku. Silniční mají jemné odstupňování a tím i menší sklon než horáci- rozsah většinou vystačí(pokud nejde o přehazku pro 6kolo použitou na 8-mi kole)....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna přehazovačky :-)

               

          Co míníš tím sklonem? Povrchovku po kuželu toho N-kolečka, nebo nějaký sklon raménka přehazovačky? To by mne zajímalo, čím se ty silniční a horské přehazovačky vlastně liší, pokud to není pouze rozsah převodů a s tím spojená velikost raménka.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky :-)

         

    Mam na silnicko-cyklokrosce mtb prehazku deore s delsim raminkem a pobere i 34 zoubku na kazete :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky :-)

         

    Pokud tam dáš bajkovou přehazovačku Shimano 9sp., tak by to chodit mělo. Hlavně nedávej bajkovou 10sp. Ta má jiné zpřevodování.
    Příp. by šla použít Tiagra 4600, ta dá bez problémů 30z, na těch 32 by snad šla přemluvit taky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna přehazovačky :-)

         

    Díky za rady, dávám tam MTB devítkovou Sh deore SGS :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024