reklama

Švitoření přední hydraulické brzdy

Zdravíčko. Před časem jsem zakoupil asi 3 roky staré kolo Univega, kompletně osazeno SLX. Kolo je z celkového hlediska v pěkném stavu, ale mám tu dvě drobnosti a prosím o radu.

Při jízdě vše OK, zadní brzda OK, ale při brždění předním kotoučem je slyšet nějaké švitoření. Nemám na mysli, že se kotouč nějak dotýká a "cinká / smýká" se. Mám spíš na mysli takové doslova švitoření, bublání, takový kapalinový zvuk. Brzda brzdí perfektně, jen je toto slyšet a zezadu to slyšet není. Čím vyšší rychlost a větší stisk, tím je zvuk hlasitější.

Má někdo tušení, co to může být, zda je to na samoopravu nebo raději profíkovi (já se za něj nepovažuji, výměna komponent u běžného staršího kola ano, ale toto je na mě moc), nebo je to normální...?

Díky za tipy a rady, co vlastně případně v servisu požadovat, aby si nevymysleli bůhvíjaké operace.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.04.2016
Autor: Electrode
  • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

         

    Když zmáčkneš brzdu na stojícím kole, páka se nepropadá, nepruží, kolo se zašlajfuje ?
    Za jízdy je ten zvuk při přibrzďování, nebo až při ostrém brzdění ?
    Co destičky, jsou v pořádku, nesjeté ?

    "podivný" zvuk můžou vydávat destičky o díry v brzdné ploše kotouče. Pokud by to bylo ono, není na závadu. A od zadního bys to akorát tak dobře neslyšel.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

           

      Když na stojícím kole zmáčknu brzdu, tak drží pevně.

      Při jízdě ten zvuk začíná u přibržďování (zvuk je tišší) a při ostrém brždění je slyšet taky, jen o něco silněji.

      Od zadního kola tento problém nevnímám ani když jsem se na to zaměřil, takže zbývá zkontrolovat ty přední destičky. Měly by být logicky mnohem víc sjeté než ty zadní. Kotouče jsou stejně velké vpředu/vzadu (jsou stejné), tak by opotřebované destičky mohly mít vliv.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2016
      Autor: Electrode
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

             

        Vyndej desky, okoukni, aby to fakt nebyl plech na plech. A i kdyby byly dobrý, zkus tam dát nový (starý nech jako náhradní) a poznáš, jestli tohle bude mít vliv. Mohly někde dostat větší záběr (nebo nabrat nějaký bordel), "zesklovatět" povrch, a než se zas ošoupe, může změnit zvuky při styku s kotoučem. Přes ty chladící díry to umí občas ševelit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

         

    Každej pěje chválu na kotoučovky, ale všude čtu jen o problémech - kroucení předního kola, vidlice, kotouče, pískání, švitoření, zavzdušnění a bůhvíco ještě....Zlatý véčka! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2016
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

           

      do prvního většího marastu :-D mám na kole oboje a kdyby šla dát dozadu kotoučovka, tak už je tam. A to tam mám avid single digit7

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2016
      Autor: Billicek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

             

        Marast umyješ v potoce a jedeš dál:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2016
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

           

      S mizernejma véčkama budou problémy obdobně jako s mizernýma koutočovkama.
      Mám dost obyčejné a žádné problémy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

           

      Naprostý souhlas, kotoučovky mně vydržely na kole týden a už nikdy více.
      S véčkama naprostá spokojenost, dokáži zablokovat na fleku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2016
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

             

        Na fleku dokáže zablokovat i klacek do drátů, zvlášť v předním. Ale pro skutečný brzdění je to neporovnatelný.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Švitoření přední hydraulické brzdy

         

    Hele jako ale to je asi úplně normální, děrovaný kotouč prostě při brzdění bublá a švitoří, to je krásný popis toho zvuku.

    Hodně se to liší od skřípavého kvílení véček při razantním brzdění a dost lidí to asi pořád znervozňuje :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024