reklama

Jednokolka

Zdravím všechny jednokolkaře, mám dotaz ohledně trialu, od doby co jsem začal víc skákat na jednokolce tak mám problém s dušemi, asi po každém 3 ježdění prdne duše tím že se prorazí o ráfek.Děkuju za všechny rady :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.04.2016
Autor: Vrty
  • Re: Jednokolka

         

    Měl jsem tytéž problémy na elektrokole, chce to pořádný pásek, mě ae osvědčil vysokotlaký Schwalbe (takovy modry plastový) a nafouknout kolo na maximální tlak.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jednokolka

           

      Ty jsi na tom elektrokole skákal?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jednokolka

             

        Snažil jsem se neskákat, občas to nevyšlo, díra v silnici, příčná hrana na silnici po frézování, to kolo jak bylo těžké, dostalo prdu a prorazila se duše o ráfek, tedy o ty díry v ráfku na dráty. Na těch duších byl jasně vidět otisk toho kruhu, prostě se o to duše orostřihla.

        To je stejný problém, jako má kolega. Vujde to nastejno, jestli skočíš malinko s těžkým kolem, nebo hodně z lehkým.

        Tak jak říkám, dobré pásky a naflákat do supertvrda.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2016
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jednokolka

               

          Možná máš pravdu a možná nemáš. Klasický průraz duše je zmáčknutím pneumatiky do tvaru bačkory, tím přehrnutí duše přes okraj ráfku a její následné proražení mezi okrajem ráfku a překážkou. Vzniknou tím dva malé symetrické otvory na obou stranách duše. Proti tomu je mně jediná známá obrana to pořádně nahustit. Průraz který popisuji je poměrně málo závislý na váze kola, ale je přímo závislý na rychlosti nárazu na překážku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jednokolka

                 

            Jde o hybnost, tedy součin hmotnosti a rychlosti, obě veličiny mají stejný vliv.

            Nevím jaké ráfky mají ty jednokolky, já měl dvojstěnné, a tam jsou v ráfku takové díry, a niple jsou pak v té dutině. Některé ty díry měly dost ostré hrany, jak říkám to kolečko na proražené duši bylo vidět.

            V každém případě, natvrdo hustit, na tom se shodneme jistě shodneme všichni, a dát tam slušný pásek určitě ničemu ublížit nemůže....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jednokolka

                   

              Odpusť, ale jde o deformační energii, ve kterou se přeměňuje energie kinetická a ta je součin hmotnosti a kvadrátu rychlosti. Takže to závisí mnohem více na té rychlosti. :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.04.2016
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Jednokolka

                     

                Já bych řekl že jde o mechanický ráz a řešil bych zřejmě přes hybnost.

                Můžeme debatit i "dokonale nepružném", nebo "dokonale pružném" nebo něčím mezitím, a udělat si na tom disertačku, přesto bych si spíš koupil ty pořtádné pásky do ráfků...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.04.2016
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jednokolka

                       

                  Deformační proražení pneumatiky není pružný ráz kulečníkových koulí.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.04.2016
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Jednokolka

               

          tak ti nevím, mě se ještě nepovedlo cvaknout duši o ráfek a to ani na tom 40kg těžkym náklďáku.A to s tím občas jezdím i sjezdy.A skákání z obrubáků,sjíýdění schodú atd...

          Chce to nejezdit na podhuštěnejch gumách.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2016
          Autor: chopper
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jednokolka

         

    Ta duše se Ti procvakne o hranu ráfku nebo se prořízne o díru pro drát?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2016
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jednokolka

           

      To je ten správný dotaz :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jednokolka

         

    Jestli jde o "cvaknutí", tak by se ti asi hodilo tohle
    http://www.kupkolo.cz/schwalbe-procore-sada...

    akorát že asi nemáš 26" a více

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024