reklama

Drhnutí při otáčení řídítky

Ahoj, potřeboval bych poradit. Začalo mi šustit / lehce drhnout při otáčení řídítek dole v místě, kde je uchycena přední vidlice.

Video: https://youtu.be/duVCcrRhiP8

Původně jsem myslel, že se tam dostal prach, ale začalo to dělat po převozu v kufru auta, tak nevím...

V čem by mohl být problém? Chystám se teď na cyklovýlet, tak se chci zeptat, zda na tom mohu ještě něco najet, a nebo bych raději měl vyrazit hned do servisu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.03.2016
Autor: michaln
  • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

         

    Zvuk z videa zní jak vrzání pneumatiky o hladkou podlahu :-) Kolo bylo v luftu ?
    Řízení jde hladce, nezadrhává ? Bowdeny se někde nedřou o rám ? Nebo někde nějak nelámou, nepřetáčí ?
    Že by takhle najednou začalo divočit ložisko v hlavovým je divný. Vůli nemá ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

           

      Tak vrzání pneumatiky o podlahu mě také napoprvé napadlo, ale skutečně to není ono. Dělá to i v luftu. Řízení mi přijde normální bez zadrhávání a bowdeny o rám nedřou. To vše jsem samozřejmě zkontroloval jako první.

      Jinak kolo je téměř nové, najeto 150 km, po garančce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2016
      Autor: michaln
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

             

        Jestli ti tam fakt nikde nic "na povrchu" o nic nedře (i nějaké brašničky, pouzdra, držáky atd.), neprotáčí se, nemá vůle - a jestli se to nějak zřetelně ozývá ze spodní části hlavového složení, tak teoreticky by se mohla žvejknout taková tenká těsnící manžetka.
        Jestli si troufáš to rozhodit sám (tři šroubky), ale pak správně hlavu dotáhnout. Nebo servis.
        Ale napřed pořádně projít, někdo druhej ať ti přední kolo nadzvedne a lehce s ním pootáčí, ty zblízka poslouchej, odkud to přesně jde, případně lehkým dotekem, kde jsou vibrace.
        Ať se servisák nesměje, že to byla nějaká přehlídnutá ftákovinka :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

             

        Mi to taky tak vrzalo několik let. Jsem si myslela, že je to důsledek salta přes řidítka, ale chodilo to lehce a na pohled tomu nic nebylo.
        Byla to gumička na bowdenu, lehce se dotýkala vidlice, po jejím posunutí to přestalo. Nikdy mi nepřišlo, že by toto mohlo vrzat, Radek na to přišel za chvílu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2016
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

             

        to bych spíš viděl na určité zatímní nesednutí si při záběhu :)

        Stalo se to těsně po garančce ? Nedotáhli moc hlavové složení ? Nebo naopak není to lehce volný ? Zvedni přední kolo a poklepej na něj, jestli se hýbe v hlavovém složení tak lehce dotáhnout ?

        Jinak většinově všechno hlukovo řeší rozebrání, vyčištění a promazání i věcí, které s tím nesouvisí:)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

         

    Asi jsem hluchý ale spíše slyším šum z kamery než nějakou závadu na hlavovce:-)
    V servisu by se tím asi ani nezabývali.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2016
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

         

    Na cyklovýlet se vydej bez obav, nic, co by to mohlo ohrozit, to není. Až budeš mít poté volný čas, tak to pořádně prohlédni, eventuálně rozdělej a namaž, viz předešlé příspěvky. Obecně se tady řeší toho tolik, že to je občas až úsměvné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2016
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Drhnutí při otáčení řídítky

         

    Jestli se v tom někdo hrabal, opravdu si to nemuselo sednout. Mně dělala něco podobného rozpadající se miska hlavového složení. To ale bylo po 25 tis. km, takže u nového kola by se to dít nemělo. Jestli je to po servisu, určitě bych se v tom nehrabal a reklamoval bych. Zbytečné jízdy bych na tom neabsolvoval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2016
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024