reklama

Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

Zástupci českých měst a nevládních organizací se setkali začátkem března v Hradci Králové a hledali způsob, jak zlepšit podmínky pro bezmotorovou dopravu a oživení veřejných prostranství. Ve více než třiceti městech letos proběhnou informační aktivity, mezi které budou patřit výstavy, ankety, soutěže a veřejná projednání. Akce se plánují například v Jihlavě, Ostravě, Olomouci, Zlíně, Děčíně nebo v Kladně.

Datum: 20.03.2016
Autor: Redakce
  • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

         

    Ty bláho, tak Vídeň dala na propagaci cyklistiky na jednoho obyvatele na celý rok 39 eurocentů :)

    To mě při stávající paritě kupní síly a rozpočtech Prahy* a dalších českých měst nepřijde jako nějaká příliš závratná částka, ale chápu když se v Česku řekně 19 milošů tak to zní jako hrozně velký příklad :)

    (našel jsem si, že Viden plánuje rozpočet na rok 2016 ve výši 13 mld eur a Praha 58 mld korun .
    Sjednoceno na velikost Vídně by Praha měla mít rozpočet 80 miliard kaček, což je pořád zhruba 4,4 x méně než má Vídeň k dispozici v korunách :)

    Kolik dáváme na propagaci cyklistiky netuším a ani nevím kolik je třeba rozpočet v článku zmiňované Asociace měst na rozvoj cyklistiky pro tento rok, ale tuším, že 19 milošů vídně v korunách musí působit jako diskusní šrapnel :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

           

      Šmarjá...19 milošů...není to moc, Antone Pavloviči:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2016
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

             

        Myslím, že taky mohli dát i víc :)

        Mě by třeba zajímalo kolik stály ty debilní cyklomapy Prahy, které se několik let daly fasovat na magistrátu a cykloakcích ?
        Někde to zkusím pohledat, ale rozměrově to byla nepraktická plachta, informačně to ve srovnání s Prahou na kole byla opravdu hrůza a navíc se pak stejně všechny ty cyklotrasy přečíslovaly, takže finálně to bylo k prdu :(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

               

          No jo, tuhle mapu jsem hned, jak jsem si ji zdarma vyzvedla, vrazila do archivu jako nepoužitelnou zajímavost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2016
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

                 

            No pokud si pamatuji, tak k tomu byla i nějaká brožovaná publikace s fotkami " řádné městské cyklistiky" :)
            Jestli jsme nakonec tu Vídeň nepředběhli jak v časech tak v nákladech ?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2016
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

           

      Těch tvých 0,4€ dělá po přepočtu přes paritu kupní síly (Eurostat ČR vs Rakousko) vychází na 6,5Kč/hlava. V pražském rozpočtu by to bylo 8,2 mega.

      Nevím co stály mapy, ale miliony to nebyly.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2016
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

             

        "Nevím co stály mapy, ale miliony to nebyly." aby ses nedivil kdybys se to dověděl, učo slušný vejvar pro někoho jak je zvykem v našem bananistaně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2016
        Autor: miro5
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jak zlepšovat mobilitu v českých městech

             

        Přesně jak říkáte a jak jsem říkal já , shodli jsme se tedy , že vlastně těch 19 mega vlastně není nic závratného...
        Děkuji za potvrzení.

        Ty mapy si myslím musely stát dost a klidně to tedy mohly být i miliony :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

184 cyklistů (8 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023