reklama

Je zde někdo diabetik?

Jak řešíte diabetes a cestováni na kole?
Jak se stravujete na výletech?
Jste někdo na inzulínu a nebo jen PAD?
Máte nějakou osobní zkušenost s hypoglykemii?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.03.2016
Autor: Bobbob
  • Re: Je zde někdo diabetik?

         

    Na kole jsem hypoglykémii zažil hodněkrát, jsem se všelijak motal, chodil pěšky, protože na kole to nešlo, byla to klasika od přirození, prostě jsem to přepísk.
    Ale jednou, už je to dlouho, ale asi jsem přeci jen lehký diabetik, neléčený, po kůži, mi ráno rozhodilo cukr kafe s cigárem, na lačno.
    A to jsem fakt myslel, že umírám, neskutečná slabost, ztrácel jsem vědomí, hroutil se, přestože jsem dřepěl v Avii jako spolujezdec a dělal lautr hovno.
    Si pamatuju, že jsme zrovna jeli do Prahy pro devizák, 17. listopadu 89 ráno jsme vyráželi na výlet do Mnichova.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2016
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Je zde někdo diabetik?

           

      Ty ale nejsi člověk, takže ty se nepočítáš...

      ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2016
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Je zde někdo diabetik?

         

    Můžu jen k poslední otázce - ano, mám. Protože jsem byl debil a MYSLEL jsem si, že to ještě zvládnu. Jak jsem se v křečích válel ve škarpě, tak jsem konečně pochopil, že fakt ne. Potkal jsem totální hlaďák...

    Ale není to diabetes, to vím. Jen ta hypoglykemie.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Je zde někdo diabetik?

         

    Ne, nejsem, ale vážím si každého, kdo dokáže bojovat s nemocí, a zároveň sportovat.
    Ty jsi už hypoglykemický šok na kole zažil?
    Věřím, že téma by se mohlo docela dobře hodit lidem, kteří cukrovkou trpí a zároveň jezdí na kole.
    Přenechme ho tedy právě těmhle lidem, ať si zde mohou vyměňovat zkušenosti.
    Nikdo z nás neví, kdy ty zkušenosti bude třeba taky potřebovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Je zde někdo diabetik?

           

      Zatím jen mírnou jsem zažil, naštěstí jsem měl při sobě ještě jablko a tak jsem si ho hned zakousl.
      Velmi nepřijemný pocit, fakt si člověk myslí že to je jeho poslední hodinka.
      Horší to bude nyní kdy už si musím pichat inzulín, proto se i ptám jestli s tím má už někdo zkušenosti.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2016
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je zde někdo diabetik?

             

        kamarádovi je kolem 45 roků, inzulín si píchá už nejmíň 25 let, v podstatě co ho znám. a na kole jezdí jak šílený :-)

        mám za to, že mi říkal, že si prý zmenší dávku inzulínu a víc jí. že už to má za ty roky ozkoušené

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je zde někdo diabetik?

             

        Párkrát ssebou někde sekneš, ale časem to vychytáš... ;-)

        Jak píše Bruca, není to "konec života". Jsou horší věci. Ale mít bych to teda nechtěl, to přiznám naprosto otevřeně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je zde někdo diabetik?

             

        Znám jen jednoho diabetika, co se občas objeví na srazu. Ten ale nechodí sem.
        Možná by ti víc řekla HMS, protože je to její kamarád a párkrát byl na srazu s její dcerou Radmilou.

        Co vím, tak na kolo nikdy nevyjížděl sám. Ráno se musel v klidu nasnídat (takže občas vyjížděli až později) a přes den dělali přestávky. Hlídal si (resp. Radmila mu hlídla) jídlo a měřil si hladinu cukru v krvi. Když byl problém, tak prostě zastavili, aby si mohl odpočinout, něco snít a "šlehnout si".
        On si píchá inzulin už hodně dlouho a pokud vím, tak se nevyhýbá žádné činnosti. Jen na vše potřebuje mít svůj rytmus. Žádný spěch a hlavně hlídat si příjem potravy.

        HMS sem tu teď asi týden neviděla. Zkus jí napsat do obálky, jestli ti k tomu řekne víc. Zná ho velmi dlouho a líp.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Je zde někdo diabetik?

         

    Jsem na inzulínu cca 2.5roku ale vzhledem k tomu že užívám jen malé dávky inzulinu (3) tak při delších cestách 5O+ km dokonce vypouštím úplně.Fyzická zátěž zvyšuje citlivost na inzulín která může přetrvat i více než 12hodin takže pozor více se hlídat nejen při ale i po větší zátěži.Hypoglikemii jsem měl dvakrát ale pro tyto případy ssebou vozím stále dva cukrářské piškoty(ty dlouhé) nebo pár okýnek čokolády,v nejhorším případě pomůže i sáček cukru co dávají ke kávě.Co se stravování týká nijak se na kole neomezuji,spíš naopak dovolím si i něco sladkého protože vím že to po cestě bez problémů spálím mám to opakovaně vyzkoušeno že i bez inzulínu mám cukr v pohodě.Ale nejlepší je asi vlastní zkušenost nevím na jakých dávkách inzulínu jsi a jak se ti daří kompenzovat při normálním režimu (bez kola),ale nikdy nevyjíždím nalačno to bych nikdy neriskoval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2016
    Autor: bobeš2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Je zde někdo diabetik?

           

      Já mám inzulín teprve od pondělí, začal jsem na 10j (mám jen večerní Levemír) bohužel glykemie ráno i po jídle stále vysoké (11,3 a po jidle 13,7) Dnešního dne jsem už na 20j a změna téměř žádná. Rano ještě uživám Januviu.
      To jsem na tom byl lépe když jsem užíval jen prášky, ty mně ale odebrala kvůli nádoru.
      Moc pohybu mít nebudu kvůli kýčlím a tak hypoglekemie mně zatím asi nehrozí, spíš hyperglykemie.
      Přesto sebou vozím jablko i cukr.
      Dietu mám dost přísnou a dodržuju ji, jen jsem po započetí s inzulínem začal razantně první tři dny přibírat a to 1kg za den. Nyní už se to zstavilo.
      Nemám ani ponětí jestli se ta léčba inzulínem neprojeví za více dnů než si na to tělo zvykne.
      Zřejmě to chce přidat více jednotek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2016
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je zde někdo diabetik?

             

        Nenabral jsi spis vodu nez speky? :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Je zde někdo diabetik?

               

          To asi ne jelikož piji stále stejně a vylučuji taky beze změn:-)
          Ovšem píšou že u inzulínu je to normální, to se mám zase na co těšit, to shazovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2016
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je zde někdo diabetik?

             

        Tak to teda koukám jestli máš tak vysoký cukr že ti už dávno nenasadili i ten rychlý inzulín před každým jídlem to já byl na tom lépe než ty a teď si píchám i před jídlem malé dávky a jsem v pohodě a ještě se divím tomu že jsi začal nabírat já naopak shodil za dva měsíce pět kilo ale pak se to zastavilo a už dva roky mám stejnou váhu.Ale v každém případě ti noční dlouhej inzulín cukr nesrovná jestli toto tvůj doktor neví tak si rychle najdi jiného.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2016
        Autor: bobeš2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Je zde někdo diabetik?

               

          Ještě dodám co se té váhy týče nevím na co jsi byl zvyklý ve stravování ale chce to dost radikálně změnit stravovací návykya skladbu potravin a hlavně co se týče množství a četnosti jídla,malé dávky 5-6krát denně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.03.2016
          Autor: bobeš2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Je zde někdo diabetik?

                 

            Na stravování už nemám co změnit, to už jsem učinil před pár léty a nyní jsem to ještě zpřísnil.
            Můj kamarád má taky jen ten noční inz., píchá si 24j a má glykemii dobře srovnanou.
            Na mně to zatím nějak nepůsobí.
            Prášky zabíraly lépe:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2016
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024