reklama

Duše do pláště

Už se to tady víc jak rok neobjevilo a ve starejch tématech je akorát teoretizování, hádání o významu čísel v označení a nějaký domněnky, nic, co by mi opravdu pomohlo.

Originální pláště Silk road 700x35c na Authorským treku chci vyměnit. Na zdejší doporučení jsem zakoupila nepropichový Schvalbe 700x35c a chci do toho dát i nové duše, protože jsem všechny původní duše propíchala. Při koupi plášťů jsem brala i jednu novou duši, o které mi řekli, že do toho nového pláště pasuje. Teď se na to dívám, a ta nová duše (Mitas), co má pasovat do nových Schwalbe, je evidentně uzší jak to, co je v pláštích Silk road (duše Bontrager) stejného označení 700 x 35c.
Prosím, jednoduše mi řekněte, co mám do těch Schwalbe koupit, ať to tam pasuje a ať to tam vydrží.
Na první fotce je označení nového pláště se starou duší, na druhé fotce je porovnání šířky staré a nové duše Mitas. Chápu, že když zajdu do kvelbu, bude tam pasovat přesně to, co maj zrovna v regálu. Na e-shopu si akorát počtu, že ta a ta duša je vhodná pro páště od-do, intervaly se překrývají a všechny duše jsou podle popisků ty nejlepší. Myslím, že tyto pláště tady někdo jezdí, tak mi prosím napište, jaký duše tam dáváte. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.03.2016
Autor: bara2
  • Re: Duše do pláště

         

    Cenou se dost dobře řídit nemůžu, ty Bontager nejsou z nejlevnějších, ovšem nabízí je spíše pochybné e-shopy, na typickejch koloshopech jsem je nenašla. Mitas patří k levnejm a když se hodně nafouknou (bo jsou úzký), tak mi to teda jako ideál nepřijde, takže něco slušného za slušnou cenu. Na druhou stranu, jestli má Schwalbe nějakou výztuhu, tak může mít vevnitř míň místa, takže fakt nevím, podle čeho se rozhodovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2016
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Duše do pláště

           

      Řídit se těma číslama. Duše má vždycky nějaké rozpětí. Ta tvoje nová je až do 37 mm, takže je u horní hranice, ale v normě použitelná. Pokud chceš nějakou "míň našponovanou", tak musíš koukat po rozměru, kde bude 35 na dolní hranici (např. 32-42, hypoteticky)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Duše do pláště

         

    Ta nová duše Mitas tam jde, má rozpětí až do 37, takže těch Tvých 35 je v pohodě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Duše do pláště

           

      Ta nová duše se dá použít na šířku pláště od 25 do 37 - rozumíš tomu? Ta Bontrager je širší proto, že má rozpětí až nad 40.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Duše do pláště

             

        Jináč jsem si na prvním snímku všimla, že u plášťů jsou v palcích čísla 28x1,35 což je 28 1 3/8 palce. U duše Bontrager jsou čísla 27 x 1 3/8 až 1 3/4. Tj. na pláštích je 28 a na duši je 27, to by mohlo mít vliv na to, že zvolili duši širší...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2016
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Duše do pláště

           

      Že tam "jde", o tom nepochybuji, podle těch nápisů jo a ta široká tam podle těch nápisů má pasovat taky. Ale jezdíš s takovejma plášťama a touto duší? Já bych nejradši takovou, kterou tu má v praxi někdo odzkoušenou v těch stejnejch pláštích, jaký jsem pořídila, že to pasuje do těch plášťů, vyhovuje a má to prověřený.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2016
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Duše do pláště

             

        Vozím do plášťů tohodle rozměru (Marathon) duše Schwalbe 28-47 mm

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Duše do pláště

               

          Toto?
          http://www.kolobezky-kostka.cz/duse/299-28-duse...

          ať vím, co hledat.
          Edit: ještě co to je to SV 15? Mám tam galuskovej ventilek, na Mitasách je napsaný FV33 a je to stejný jak na těch Bontragerách.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2016
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Duše do pláště

               

          Tohle vypadá dobře, rozměr 700x35 je uprostřed intervalu a ráno objednám, v poledne osobně vyzvednu.
          http://www.velohanak.cz/cyklo/schwalbe-av17...
          Souhlas?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2016
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Duše do pláště

                 

            Jo, to je ono. A za pěknou cenu. Akorát si pohlídej ventilek. AV je automobilový, SV galuskový. Tak ať máš ten, co potřebuješ.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Duše do pláště

                   

              Ventilek galuskovej, Hanák to má srozumitelně odlišený. Už jsem dvě duše objednala a přibrala jsem k tomu ten náboj s podložkama :)), podložku nasadím a náboj budu mít v rezervě.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2016
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Duše do pláště

                     

                Dobrej tip na solidní duše za rozumnou cenu. Hned jsem taky čtyři vyzobnul, před chvilkou dorazily.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.03.2016
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Duše do pláště

                       

                  Mně ještě nedorazili, čeká se na podložky :))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 19.03.2016
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Duše do pláště

         

    Moc to řešíš. :-)
    Duše se docela natáhne, problém v tom nebude.
    Hlavně ať je to duše na 28" (622/630). Ale v treku jsem už vozil i úzké duše na 26" a problém nebyl.
    A Mitas je vlastně přejměnovaná Rubena.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2016
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Duše do pláště

         

    Poslední dobou se prodávájí duše univ. šířky, které obsáhnou více rozměrů(viz tvoje pro plášť šířky 35až44mm)- není čeho se bát, pokud je OK rozměr kola(559,622 nebo 26",27",28") a šířka v uvedené toleranci....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Duše do pláště

         

    Madam, vezmi pumpičku a nafoukni si tu duši mimo plášť! Zjistíš, že řešíš úplné hovadiny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Duše do pláště

           

      ale to se dělá jenom když píchne. Ale nechce píchat ale naopak nepíchat, proto si koupila neprupich pláště. ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024