reklama

Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o rukavice

Plánoval jsem na tohle léto trochu jinou cestu, ale díky vysoké poptávce zákazníků, nám přibylo dost práce a stěží jsem si vybojoval 2 týdny dovolené. Proto jsem poněkud ztenčil svůj výlet a vydal jsem se na cestu, kterou jsem měl v plánu kdysi v minulosti, ale nevyšla mi. A holt, vícetýdenní cesty…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.03.2016
Autor: dalinv
  • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

         

    Pěkné. Připomněla jsem si náš loňský výjezd na Dlouhé Stráně v mlze jako mlíko, takže z nádrže jsme nakonec viděli jen zábradlí :o)))

    Dát Praděd a Stráně v jeden den, to je ale slušný nářez.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

           

      Díky, počasí bylo skvělé..přímo pekelně:) Výhledy ale byly fakt na 1*. Ale zařekl jsem se, že takové denní terno už natěžko s vozíkem dávat nebudu. Neboli ani jsem nechtěl..prostě to jaksi jelo:))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2016
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

         

    A odkud že jsi to jel?
    Nacházím se asi někde uprostřed, takže celá trasa je v mém akčním záběru z domu, živě jsem si ji představoval.

    Rukavice jsem si v letním parnu zapomněl vzít jenom jednou.
    Během cesty najednou nebylo jak přeřadit.
    Nic suchého na dosah, do čeho by šlo se utřít a pak otočit kluzkým gripem Rohloffa. Byl jsem docela bezradný - jak bez ruky.
    Nakonec pomohlo nechat otevřenou dlaň vystavenou větru, aby uschla a tak jet zbytek cesty. Ale bylo to fakt extrémní horko.
    S rukavicemi to jde vždy, takže na páčky zatím nepřecházím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2016
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

           

      Bydlím poblíž Uh.Brodu.
      Ještě nějak od Kvasic po Kroměříž si vybavuju super cyklostezku podél řeky..bylo tam klidno, nádherně..

      Jo, mám právě páčky a zvláštní, že i v tom horku se mi nijak zvlášt ruce nepotily. Jako bonus jsem měl jednolitě opálené ruce:) Ale to mi bylo samožešumafuk. Ten komfort byl tedy pro mě lepší bez rukavic. A to jsem předtím nedal bez rukaviček ani ránu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2016
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

             

        Ty rukavice se vozí zejména kvůli pádu. Až jednou pořádně poletíš a zachytíš pád dlaněmi bez rukavic, tak poznáš k čemu jsou primárně určené.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

               

          No je fakt, že např při mtb maratonu nebo závodní cyklistice..tam bych si to určitě bez rukavic nelajznul. Ale to už dávno nejezdím a s klidným svědomím, pokud mi není zima, tak jezdím bez rukavic. Pokud si je v budoucnu někdy zase budu brávat, nebude to kvůli pádům, ale kvůli potřebě určitého komfortu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2016
          Autor: dalinv
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cesta na Praděd a Dlouhé Stráně, aneb jak jsem přišel o ruka

                 

            ...tak rukavičky nenosí jen "profíci" a to, žes ještě nespadl neznamená, že se ti to nemůže stát(souhlas s Brahmou). Stačí zaregistrovat výmol v poslední chvíli a snažit se mu vyhnout,to samé uďelá slepice, kočka, pes, mokré koleje na přejezdu ap. Situací je nepřeberně, můžeš být seblepší mistr, zapomenutý posyp nebo mokré listí ve vracečce s kopce udělá své a potom zjistíš ,že jde o běžnou potřebu a ne komfort nebo frajeřinu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2016
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024