reklama

Kompatibilita rohů s gripy

Dobrý den,
mám na svém kole rohy Merida X-mission comp ( https://www.mall.cz/rohy/merida-rohy-x-mission... ) a vyhlídl jsem si gripy BBB BHG-42 InterFix ( http://gripy-a-omotavky.heureka.cz/bbb-bhg-42... )

Zajímalo by mě, zdali jsou tyto gripy s těmi rohy kompatibilní, nerad bych je koupil a zjistil, že je tam nenapasuji. Vzhledem k tomu, že se prodávají samostatně rohy na tento typ gripů, tak bych řekl že ano, ale jistý si nejsem, nemáte někdo zkušenost ? Nebo aspoň cennou radu ? Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.03.2016
Autor: Kemot
  • Re: Kompatibilita rohů s gripy

         

    Vždycky můžeš ty gripy upravit nožem do vhodnějšího tvaru. Já je kvůli rohům celkem pravidelně zkracuji. Na těhle nemůžeš zasáhnout do vnitřní strany směrem k představci, poněvadž je tam objímka. Ta druhá strana je zase nějaká komplikovaná. Z obrázku se mi zdá, že zrovna tyhle rohy buď budou pasovat rovnou, nebo s nimi nějaké převratné úpravy budou obtížné. Já bych to zkoušel sesadit v obchodě nasucho bez řídítek, jak to půjde či nepůjde na sebe. Když nepůjde, tak vybrat jednodušší gripy. To znamená s kruhovým zakončením na obou stranách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kompatibilita rohů s gripy

           

      Díky, problém je v tom, že ty gripy nemůžu vyzkoušet v obchodě, jelikož je tam nemají, objednával bych je po netu. Jednodušší gripy bych mohl vybrat, jenže jsem právě chtěl přesně tenhle typ ergonomických gripů s podpěrkou na dlaň, jelikož mě často při jízdě brní konečky prstů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2016
      Autor: Kemot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompatibilita rohů s gripy

             

        I ty s podpěrkou pod dlaň se dělají jednodušší.
        Tak to objednej dohromady v nějakém Eshopu a když to nebude sedět, tak to do 14 dnů můžeš vrátit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompatibilita rohů s gripy

               

          Dobrá tedy, udělám to asi tak :)

          Ještě jen takový dotaz, jak funguje uchycení gripů z vnější strany? (ze strany případných rohů). Jde mi o to, že se ty gripy přece musí protáčet, pokud nejsou nějak uchyceny. Je tam aretační kroužek ale pouze na vnitřní straně, ne ?

          Děkuji

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2016
          Autor: Kemot
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                 

            Jedno uchycení bohatě stačí. Na mnohých žádné nejsou a také se neprotáčí. Musíš mít dobře očištěná a odmaštěná řiditka.
            Proti protáčení pomůže třeba taky trocha kalafuny, ale pak se zase blbě sundavají :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2016
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                   

              tyhle gripy mám a musí se to teda fest utáhnout a jednou za čas tomu přidat. A ty rohy by tam měli jít bez problému.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2016
              Autor: Billicek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                     

                Asi je dělají větší než by měly. Já mám podobné, taky od BBB a bez jakékoliv aretace a když jsem je měl na treku, tak držely fest, nasadit šly jen s použitím jarové vody a po zaschnutí se s nimi ani pořádně nedá hnout.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2016
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                 

            Než půjdeš gripy nasazovat. budou-li těsné, odmasti řidítka i gripy zevnitř sytější jarovou vodou.
            A pak je s tou jarovou vodou nasazuj. Nešetři, musí být souvislá vrstva, aby to po ní klouzlo. V pohodě si je našteluješ podle potřeby, gripy budou úplně volné - ale druhý den, nejpozději třetí se postupně usadí a přilnou, ani se nehnou.

            Na následné sundání bez dřiny a poškození je opět nejlepší jarovka, pod gripy nahnaná injekční stříkačkou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2016
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                   

              Díky moc všem za rady, s tím potřebným velkým utažením, asi je blbost pod tu objímku dát nějakou podložku v podobě nějaké pásky, což ? Gripy tedy koupím a vyzkouším. A ještě se zeptám, jaký úhel mám zvolit? abych je nasadil správně a měl ruce v požadovaném sklonu? Popřípadě jak nejlépe zjistit a nastavit ten ůhel? Mám si vzít úhloměr ? :D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2016
              Autor: Kemot
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                     

                Tak to si musíš vychytat sám, citem, jak ti to bude nejlíp vyhovovat. Neexistuje univerzální rada. Záleží na posezu, natažení, výšce řidítek, délce rukou atd atd. To všechno mění úhel.
                Já to s rohama vyřešil tak, že jsem je z obou kol vyházel, aby nepřekážely :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2016
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kompatibilita rohů s gripy

                     

                Pokud jde o úhel gripů, tak takový, aby se ta ruka při běžném úchopu opírala co největší plochou. Tak jsem to nastavil manželce, protože má problémy s karpálními tunely. Ale ona si to nechala ještě upravit jinak, aby jí to lépe vyhovovalo. Proč, tomu nerozumím, ale asi to tak je. Je třeba to vyzkoušet.
                Nastavení úhlu rohů vchází z hlavního způsobu jízdy, kdy se držíš těch rohů. Například zda šlapeš kopce v sedě, nebo se zvedáš ze sedla.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2016
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kompatibilita rohů s gripy

         

    Podle mýho je nejlepší pořídit přímo sestavu gripů s rohama. Jde totiž o tu plochu mezi rohem a gripem, kdy se při úchopu za rohy hřbet dlaně opírá také o grip. Při nevhodné kombinaci rohy + gripy tahle část může nepříjemně tlačit a komfort úchopu je tím pádem v háji. Nechci dělat reklamu, ale v tomhle ohledu jsou jasnými favority Ergony.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2016
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kompatibilita rohů s gripy

           

      Jo, to je asi pravda, Ergony jsou skvělý.. ale přijdou mi fakt celkem dost drahý. Zkusím koupit tyhle a uvidím no..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2016
      Autor: Kemot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompatibilita rohů s gripy

             

        Drahý teda jsou, to je fakt. Mně trvalo dost dlouho, než jsem se k nim dopracoval - sice mě lákaly, ale nechtěl jsem vyhodit tolik peněz jenom za blbý gripy s rohama.
        Ted' je mám a už bych si jiný na svým kole ani nedokázal představit. A to tím spíš, ža na kole převážně absolvuju vícehodinové vyjížd'ky, kdy je dobrý sedlo a gripy v podstatě nezbytností.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2016
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kompatibilita rohů s gripy

           

      To by mne nenapadlo. Když se držím za rohy, tak se hranou ruky už o řídítka neopírám. Asi je to tím, že je používám v prudkých stoupáních a tam už spíš tahám za řídítka než abych se opíral. Také je používám ve sjezdu, abych se lépe položil na kolo, abych se chytil víc ve předu. Pak jsem tak napnutý, že mne nějaký tlak nezajímá a také je to krátce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompatibilita rohů s gripy

             

        Já poměrně často během jízdy měním úchopy a to i třeba jen při jízdě po rovině. Dokonce bych řekl, že zmíněný úchop za rohy, kdy se hřbet dlaně opírá o grip, je pro mě asi nejpřirozenější a nejpříjemnější. A neumím si představit jet na kole třeba 5 a více hodin převážně jen s úchopem za gripy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2016
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompatibilita rohů s gripy

               

          Tak to já také ne. Ale já se jich chytám vlastně zřídka. Tohle je evidentně naprosto individuální věc.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024