reklama

Nosič na Azub MAX

už dvakrát mi upadnul nosič z maxe.Je tam akorád zhruba 4 cm zasunutej (na doraz až k upínacímu šroubu od sedla) a ze zhora na nej doléhá šroubek.Ten je ale dementně udělanej - imbusem nejde dotáhnout, protože je nad ním trubka nosiče...Navíc v nosiči neni díra, kam by se šroub chytil, takže jenom doléhá... CO S TÍM ?

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2006
Autor: Melkor
  • Re: Nosič na Azub MAX

         

    Nejde utáhnout? Myslíš jako že ti ta přední horní trubička nosiče vychází až nad hlavu toho šroubu?
    Pokud jo, mám dvě řešení. Nenasunuj nosiš nadoraz a hodně dotáhni ten šroubek, zezačátku jeho dotažení občas ověř, může si vymačkat v hliníku malinko důlek, pak už to bude držet i s mírně povoleným šroubke.
    Druhá možnost nastává trváš-li na zasunutí nosiče na doraz. Vyndej ten šroubek a vem ho s sebou do nejbližšího železářsví a kup stejnej rozměr s šestihrannou hlavou ten tam pak dotáhneš z boku stranovým klíčem.
    Mě na mojí 4ce vychází nosič možná o trochu víc vzadu nebo co, každopádně tu zavazející trubičku (za kterou chytám suchej zip brašen) mám kousek za šroubkem. Nosič mi vypadl jednou, jel jsem už několik km z kopce lesem po kořenech a kamenech a šroubek jsem nekontroloval nikdy co pamatuju. Nosič mi zůstal viset za dvojlinku mojí boostnuté blikačky a drnčel o dráty. Bloknul jsem zadní kolo, po 10m to zastavilo, nasadil jsem nosič a od té doby jsem ho opět nikdy nekontroloval a drží. Už je to aspoň půl roku.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na Azub MAX

         

    Já mám šroubek dotaženej nadoraz a v trubce nosiče cca 2 mm hlubokej důlek, takže nevypadne. Co je na nosiči nejhůř vymyšlený je to, že se časem vyvikle. Ideální by bylo, kdyby se nosič upínal objímkou podobně jako výsuvný šlapací "střed" vpředu. Ucpal jsem to izolepou, takže to aspoň za jízdy nevrže, jako dřív.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič na Azub MAX

           

      No tak koukam ze nejsem sam...
      Zasunout to chci kazdopadne az na doraz, aby se mi vyvyklal co nejmin...Takze asi budu vrtat nosic a ten sroubek nedam do dulku, ale primo do zavitu v nosici...kdyz to bude prisroubovany tak to nemuze spadnout....a jestli se to bude vyklat tak to proste vyplnim izolackou...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Autor: Melkor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na Azub MAX

             

        Závit máš v tom návarku, takže udělat ho zároveň do trubky nosiče bys mohl leda tak, že bys závitník napřed našrouboval do návarku a pak přímo na rámu řezal závit do toho nosiče, jinak to nebude sedět a šroub tam nedostaneš. Jednodušší by bylo nechat tam jen díru, ale ta se vyvikle a nosič se bude klepat, i když nevypadne. Nejlepší je podle mě fakt ten dotaženej šroubek, kterej si vytlačí důlek. Mě to funguje spolehlivě. Pokud by časem vznikla vůle v místě konce rámové trubky a nosič by s mírně viklal (to je asi McTorpedův případ), stačí ho obtočit kolečkem pásky a vůli utěsnit.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič na Azub MAX

               

          myslím, že by se dal snadno vyvrtat závit do nosiče, ale trochu bych se bál, že se ty dva závity stejně strhají. Taky by se to asi blbě nasazovalo. Souhlasím s tím, že nejlepší je utáhnout fest ten stávající šroubek.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2006
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič na Azub MAX

                 

            nevím nevím. Důlek už sem ta udělal (zhruba 1mm) a v pátek jedu pro šroub s hlavou na stranovej klíč.Aby to šlo dotáhnout...ale stejně se bojim že to vylítne...přecejenom když tam udělám závit tak mám jistotu že nespadne...Je to fakt debilní pocit když vezmu přítelkyni batoh a za zatáčkou ho sbírám i s nosičem ze země... :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2006
            Autor: Melkor
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič na Azub MAX

                   

              Tak tohle se mi nikdy nestalo. Nosič drží, jen jsem ten šroubek vždy na jaře a na podzim, když dělám takovou tu zběžnou kontrolu kola, trošku dotáhl. Měl jsem potíže se starým typem nosiče, ale jiný. Novej tam mám necelý rok a nemám problém žádnej. Vytlačenej důlek mám hodně, alespoň dva milimetry a zatím nevím, co budu dělat, ža se vytlačí tolik, že to bude mít vůli. Přemýšlel jsem o tom, že bych udělal díry se závitem ještě z obou boků a bylo by to jištěný podle mne už dostattečně.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2006
              Autor: Jirka-As
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nosič na Azub MAX

                     

                Tak přesně nad timhle sem taky uvažoval, ale Bojim se vrtat do rámu...resp. MOC SE BOJIM VRTAT DO RÁMU :-)
                ale vrtnout to tak na třech šroubech to bude držet dostatečně...si myslim...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.03.2006
                Autor: Melkor
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nosič na Azub MAX

                       

                  No pokud ten sroubek ted nemuzes poradne dotahnout tak myslim ze nakonec bude stacit ten sroub se sestihrannou hlavou poradne dotazenej.Ale i kdybys nedejboze vrtal do toho ramu, tak se myslim nemusis bat pac na tom konci uz nic podstatnyho nevisi,jen ten nosic.Vrtat nekam doprostred ramu asi neni dobrej napad ale na tom konci...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.03.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič na Azub MAX

                   

              Každopádně začni postupně, jen tím dotažením. Pokud jsi jezdil s nosičem jen tak nasunutým tak je jasný, že vypadl. Podle mě fakt stačí jen dotáhnout ten šroub a máš pokoj na několik tisíc kilometrů. Teprv kdyby to nefungovalo (a mě nenapadá proč, všem to funguje) tak zkoušej něco dalšího.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na Azub MAX

         

    Nebylo by vhodnější do trubky nosiče vsunout špunt, tím se nebude promačkávat a bude opora pro šroub. Může být třeba ze silonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (trojkolka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na Azub MAX

         

    Tak sem tam vrtnul dulek, koupil sroub na stranovej klic a poradne dotah, a DRZI :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

430 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024