Přední nosič a kotoučovky

Právě řeším způsob uchycení stávajících předních nosičů (nebo pořízení nového) na cesťáka s diskovými brzdami. Horní nosič půjde chytit stejně jako na starém kole pomocí přídavné ocelové patky s extra dírou se závitem (první 2 obrázky, uchycení šrouby C a D). Starý spodní nosič je ale trochu problém, ten mi tam přes tu brzdu pod šroub A nevleze, a chytit ho pod nový šroub ‘1‘ ve vidlici taky dost dobře nejde.

Zajímaly by mě proto osobní zkušenosti jestli už tu někdo podobnou věc řešil, a pokud vyřešil tak i konkrétní typ vhodného nosiče, nejlépe i s fotkami. :-)

Kdybych měl kupovat nový, hodně se mi zamlouvá tenhle krasavec :-)

https://www.youtube.com/watch?v=HJIu1VeM4DM

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.02.2016
  • Re: Přední nosič a kotoučovky

Kolo s diskovou brzdou

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vyřešily by to distanční podložky pod spodní šrouby- ten nový je pěkný, ale není uchycením na odpruženku?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2016
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vypodložkovat by to snad teoreticky šlo, ale jak jsem to nasucho zkoušel bylo by to určitě o dost víc jak 1cm – naprázdno vozit snad, ale pod nákladem bych tomu nevěřil.

Jinak ten nový nosič je primárně na pevnou vidli,
        http://surlybikes.com/parts/cargo/surly_rack
        https://www.youtube.com/watch?v=2Go6aBwBb_g
        ale jde i na odpruženou. Přijde mi že dole ten příchytný úhelník je pěkně vykousnutý takže by se tam ta brzda možná i mohla vejít. Nejlevnější sice zrovna není, ale zato asi bude téměř nezničitelný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

https://www.google.cz/search?q=front+rack,+disc...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hlavní váhu drží šroub horního uchycení- na spodní úchyty by stálo zapřemýšlet o vyosených úhlových podložkách-plech.nástavcích/ vždy se to dá přizpůsobit bez další koupě nového. Pokud budeš používat nosič jen na tomto kole, dají se upevnit "nafest", jinak odnímatelně- chce to popřemýšlet. Ale jestli ti nebude doma překážet tento nevyužitý, pak nenamáhej hlavu a kupuj...;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.02.2016

...taky by se daly spojit body 1 a A páskem nerezplechu(1-1,5mmx15-20mm š) a na něj upevnit spodek nosiče- to by už víc jak 10-15mm na každé straně dalo, váhu uneslo a ničemu nezavazelo...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Díky za tip, zrovna tohle mě dnes taky napadlo – asi nejjednodušší a i pevnostně nejrozumnější řešení, pokud se tedy nerozhodnu udělat si opožděné vánoce a kupovat toho obrněnce :-).
          1mm plech mi ale přijde málo, vidím to spíš na těch 1.5, klidně i 2mm, podle toho co najdu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

....1mm nerezu by měl stačit- váha půjde téměř směrem dolů a "na střih" u šroubů- bude rozložená na tři úchytné body a nepovezeš tam 20kg....příp. by se dal použít i ten spodní šroub brzdy a úchyt by byl tříbodový na každé straně(v podobě trojúhelníku).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.02.2016

Tak si výrob nějakej plech co by sel uchytit na ten IS drzak trmenu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: chopper
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

toho bych se (já) bál

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Když obětuješ lak na té vidlici, tak ti tam Bareš z Brandejsa úchyty podle přání přivaří. Předpokládám podle fotografie, že to je ocelová vidlice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma

Ja myslim ze ve srovnani s ostatnima ma tahle vidle uchytu nadstandardni mnozstvi, takze by to melo jit poresit i bez vareni, - bude-li se chtit. Trochu jsem tak hledal duvody proc to nepujde jelikoz novy Surly nosic vypada vazne moc dobre. Ten muj spodni dinosaur ma uz 18 roku, za ta leta poruznu pomackany, otluceny, provrtany, narezly,..., a ted ho budu znovu trapit a ty jeho nozky roztahovat (a to znacne kvuli symetrii na obou stranach), a nevim jak se to te letite trubce bude zamlouvat. No zkusim a uvidim. :-)

Jinak nejen vidlice je ze zeleza, cele kolo je poctivy CrMo. Poslednich 12 let jsem sjizdel dural, ale byl to omyl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Také mám radši ocel, ale ten současný a "před-dvanáctiletý" dural už nejspíš není ten samý.
        Inu, pokrok nezastavíš ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ocel to určitě snese. Já jsem vyrovnal ohnutou přední ocelovou vidli po nárazu na auto. Vidle je srovnaná a slouží dál. Přední kolo jsem nárazem úplně odepsal. Trčely z něj dráty do všech stran.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak efektní pozůstatky střetu s autem jsem sice neměl – dráty ostaly v kole, ale i tak byl náraz dost silný na to aby se dvoustěnný ráfek rozlomil a vidlice pěkně prohnula. Dost dobře si nedovedu představit srovnávat ji zpět do použitelného stavu, i když to byla ocel. Hlavně ale netuším jestli někde nedošlo i k poškození rámu. I když žádné viditelné stopy jsem nenašel, naložit na to náklad a někam s tím vyrazit, po téhle kolizi bych tomu hliníku už nevěřil. A i ze servisu kde viděli fotky a jak k tomu došlo mi napsali prakticky to samé –

…Judging by the photos i would suggest a complete replacement of bicycle as with such a heavy impact you couldn't guarantee against any future problems with frame…

A tak padlo rozhodnutí neudržovat za každou cenu při životě, dopřát mu zasloužený odpočinek, a pořídit fungl nový stroj. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ale já píšu o ocelové vidlici a rovnání ocelové vidlice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ja rozumim - ohnuta vidle na fotkach vyse je CrMo, ram dural.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2016
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?

Hledám: Parťáka nebo parťačku

28.11.2016
Hledám parťáka nebo parťačku na silniční kolo Teplice a okolí. Už mě nebaví jezdit pořád sám. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (23 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016