reklama

Kazety SunRace 11-40/42 a náhradní pastorky 16+40/42

Ahoj vsichni. Zajimalo by mne jak to komunikuje s prehazkou (10s dyna-sys) a jestli je to takove blato jak sem tady cetl zkusenost s 8mi koleckem z roku 2010.
Jestli ano, bylo by asi rozumejsi koupit treba HG 62 a pak tam pridelat ty pastorky. Chtel bych pouzit tech 40z natezko. Cena je zajimava.
Diky za zkusenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.02.2016
  • Re: Kazety SunRace 11-40/42 a náhradní pastorky 16+40/42

         

    Aktuálně mám kazetu Shimano XT 11-36 a o 40z pastorku také uvažuji. Já bych to měl na silniční leháč, kde mám krátké 150 mm kliky, malý převodník 34z a 700c poháněné kolo.
    Co jsem tak četl, tak to je u přehazek s dlouhým ramníkem v pohodě, jen je potřeba vytočit napínací šroub na max a nebo případně tam dát nějaký delší, je to M5 šroub, tuším. U SRAM přehazek to údajně funguje o fous lépe než u Shimana a proto mám SRAM.
    O té SunRace kazetě jsem něco málo četl, že to funguje v pohodě. Ale byla to snad jen jedna recenze. Já bych spíš ale chtěl jít cestou AbsoluteBlack 40z pastorku a za použítí té jejich speciální zavírací matky vyhodit 11z pastorek, které použiju až při rychlostech nad 60 km/h. Sunrace kazeta by sice byla levnější, ale ty velké rozestupy mezi pastorky by mně štvaly.
    Nejvíc by mi vyhovovalo zkombinovat kazetu 11-34 s tím 40z pastorkem. Ptal jsem se na to výrobce, ten mi napsal, že to nebude dobře řadit. Oni to ale předpokládají pro MTB použití, já na to rozhodně tak vysoké nároky na řazení nemám. Kupovat s tímhle pastorkem i novou kazetu a tu starou vyhodit, jen abych to vyzkoušel, se mi nechce, takže možná až někdy časem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazety SunRace 11-40/42 a náhradní pastorky 16+40/42

           

      Mě by se 40 zubů v zadu líbilo také, ale na 20" nemožné :-( Asi jedině v mém případě talíře s radikálnějšími rozestupy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2016
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazety SunRace 11-40/42 a náhradní pastorky 16+40/42

             

        Ty máš nějaké omezení na velikost nejmenšího převodníku? Na Vendettu se, pokud chci 150 mm kliky, dá dát nejmenší převodník 33z.... Nějaká úplně zakázková řešení by se možná našla, ale dávat za kliky desítky tisíc je nesmysl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2016
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

437 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024