reklama

Máchův kraj na kole

O červencových svátcích chystáme s přáteli několikadení pobyt v kraji pod Bezdězem. Už jsem prostudoval internet i průvodce, takže vše zajímavé, co bychom zde měli vidět z turistických zajímavostí, jsem už asi našel :-) Přesto se zeptám znalců místního terénu: jaké úseky byste označili jako cyklisticky atraktivní, že bychom je neměli vynechat. Podotýkám, že nás zajímá terén rozumné sjízdnosti mimo přírodní rezervace! Díky za tipy.

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2006
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Ahoj. Sice nejsem zdejsi, ale casto a moc rad tam jezdim. Cesty moc neprozradim, protoze vzdy jedu tak nejak kam me riditka vedou. Kazdopadne je tam hezky.
    Jo jen jedno jsem chtel napsat, kdyz jsem to videl. Je to tam samej pisek a velice rad zalejza kamkoli....takze vem poradnou pracku na retez a mazadlo. Ja ho tam suroval kazdej den po vyjizdce:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Jel jsem trasu Liberec - Bezděz před lety několikrát, kdy tam nebylo skoro žádné značení a poprvé jsem pěkně zakufroval. Penetrace se střídá s pískem a zpevněnými cestami, mnohé trasy vedou vysokými smrčinami; doporučuju kompas nebo GPS, protože v některých pasážích severně od hradu směrem na Mimoň nejsou vidět orientační body. Ale možná se už značení zlepšilo. mapa KČT Máchův kraj, číslo ti neřeknu. Není tam pitná voda. Nevynechte kuřivodské letiště, beton je 2 metry tlustej.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchův kraj na kole

           

      Nebo hradčanské? Stejně tam jiný není.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Mrkni na http://www.regata.cz/ - klikni na hotel Port, pak na tipy na výlet a zajímavosti, možná něco najdeš, co jsi ještě neobjevil. Pak doporučuji www.doksy.com , nebo www.mestoduba.cz , nebo www.mkzbela.cz, možná i zde něco objevíš, jinak turistická mapa KČT č. 15 pod názvem Máchův kraj v měřítku 1:50000, je hodně podrobná. Osobní konkrétní znalost nemám, ale jsem tam pozvaná na kola a prý to stojí za to, určitě tam alespoň 1 víkend v létě chceme se Švestkoněm zajet. Tak ať se povede!!! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    mohu vyjet s Tebou??

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (víkendový jezdec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchův kraj na kole

           

      Je to klubová akce, kterou pravidelně organizujeme právě v červenci. Přidat se k nám dá, jde o to jakou formou. Klub má pronajatý penzion v Doksech, které budou naším východiskem. Více informací o našich červencových akcích na http://www.cyklostranky.cz/kronika.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Probůh tam je míst, které se nemohou vynechat - hrad Houska, Kokořínský důl, Dobřejovický důl, Vojěchovský důl a další doly, Šemánovice s hospodou Nostalgická myš bři Suchých atd. atd.
    Tady jsou nějaké trasy, co jsme tam kdysi projížděli:
    http://www.bbcc.cz/Vasek/tuboz.htm
    http://www.bbcc.cz/hist/1998/tub2hist.htm
    http://www.bbcc.cz/Vasek/prase.htm
    http://www.bbcc.cz/hist/2000/0825Med/hist.htm
    http://www.bbcc.cz/hist/2003/0425Med2/History.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchův kraj na kole

           

      Nechci vypadat jako šťoural, ale ta krásná místa co uvádíš jsou na Kokořínsku, Máchův kraj je trošku vedle, i když co by kamenem dohodil - ale kdo ví, třeba se v Kokořínským dole Mácha taky někdy vyskytl....

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    To je náhoda, chystáme se tam v květnu o svátcích. Expedice má pracovní název "krajem K.H.Máchy a střední skupiny sovětských vojsk" a právě dolaďuju poslední podrobnosti. Hrubá osa je Bělá p. Bezdězem-Kuřivody-Židlov-Hradčany-Boreček. Na vojně jsme tam hlídaly vyklizené objekty po CA, tak si to tam chci ještě trochu prohlídnout. Tak ti Járo potom napíšu poznatky eventuelně doporučení nebo "nedoporučení".

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchův kraj na kole

           

      Prima :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máchův kraj na kole

           

      Kedy presne? Mozno by sme sa tam mohli stretnut.
      My budeme od 5.5. do 8.5. v Starej Pake a jeden den urcite vyrazime do byvaleho vojenskeho priestoru Mimon. Autom asi prideme na vychodnu stranu (nemam este upresnene,niekam k Bakovu nad Jizerou) a potom cez priestor okolo letiska, hradcasnkych skal, obideme popod Bezdez (navstivili sme ho vlani) a vratime sa spat k autu. Lakala ma aj prurva Ploucnice, ale to mozno niekedy nabuduce. Ten tvoj nazov sa mi "pekelne" paci , mozem tak nazvat aj tu nasu jednodennu turu (mozem tam napisat copyright "podla Zakarra")?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máchův kraj na kole

             

        No tak plán je 7.5. při alespoň trochu slušném počasí startujeme v 09:00 z Bělé p. Bezdězem na střelnici Bělá (tj. mezi Bezdězem a Bělou ten prázdnej flek na mapě), pokračujem zadem na Kuřivody s prohlídkou kasáren a muničáku, dál projedeme střelnicí Židlov a mrkneme u Jablonečku na garáže MOZ jadernejch raket, pak to vemem na letiště Hradčany, projedem se po ploše a já bych se chtěl podívat vzadu na stojánky Mi24 a podzemní palivové nádrže, prozkoumáme hangáry atd. a pofrčíme se podívat na výzkumný poligon Boreček (pokud ho najdeme) ale tam si tim nejsem tak jistej kvůli oplocení z důvodu předešlejch biologickejch výzkumů. No a potom už nerušeně přez Břehyni zpátky do Bělé. Trošku to tam prostě chci prozkoumat co se v těch lesích skrývá. (a že toho neni málo). Cesty tam jsou perfektní, terén lehkej, tak na nějakej ten km navíc nehledíme. Takže pokud potkáš cca 7 lidí na trubkách KONA,RB,KELLYS,MARIN tak "houkni", dáme řeč.
        Jinak název samozřejmě použij, jak je libo :-))))
        To já mám ďábelský názvy, třeba letošní výlet z Krakovce do Zvíkovce (cca 25 brodů) jsem pracovně nazval "PLAVBY 2006"

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchův kraj na kole

               

          Tak popřádku...
          Mimoň je supr - já tam budu brouzdat 15.4., ale z druhé strany - z Mnichova Hradiště do Mnichova Hradiště. Ale tyhle tvoje rady teda určitě využiju. Myslím.
          A ty brody z Krakovce - už tu sou pod názvem Krakovec a 30 brodů a jedeme je s Pátkem 13 tuším 20.6.
          Nechceš se přidat?!?
          Jede se ráno vlakem do Rokycan a pak prostě zpět do Prahy :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máchův kraj na kole

                 

            Dík za pozvání, fakt si to vážim,jenže....pokud všechno dobře dopadne (ťuk,ťuk,ťuk), tak od 1. června nás doma bude o jednoho(jednu) navíc.Já už jsem si celej červen zablokoval, sice mám ramena přes celou stodolu, ale tak nějak v duchu počítám s tim, že nám mrňous předvede, zač je toho loket.Takže nechci něco dopředu domlouvat a potom to rušit, to já nerad. Ale stejně bych se rád letos na nějakej ten výlet s váma podíval, pokud budete mít volné místo. To jo.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2006
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Máchův kraj na kole

                   

              Volná místa máme - pro tebe rozhodně, neboj. A držíme ti tři :o)))
              A otcovství zvládneš také - zvládli to jiní, tak proč ne ty :o))) Zas taková věda to není - ono to mládě prostě vyroste ať to zaléváš nebo ne :o)))
              Jen ty děti dost blbě snášejí, že nějak rychle stárnou a geny dětí po rodičích :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchův kraj na kole

               

          No tak mozno by sme sa mohli stretnut (bola by to super nahoda :-). Pre istotu budeme hukat na kazdeho cyklistu, co stretneme, nemyslim, ze by sa to na Mimoni hemzilo slovensky hovoriacimi cyklistami :-), takze budes mat itentifikaciu ovela lahsiu. Az si upresnime plan, poslem Ti nas itinerar mailom. Z Belej pod Bezdezom okolo strelnice sme sli vlani, navstivili sme Bezdez a potom sme sa vydali do Kokorinska na Housku.
          Teraz to chceme vziat trochu severnejsie.
          Trochu mame problem s terminom, lebo ci budeme moct ist 7.5. sa dozvieme az tyzden pred odjazdom. Totiz termin vyletu do Tanvaldu zalezi od toho, kedy bude mat v Tanvalde sluzbu vypravca, co vie najviac o ozubnicovej zeleznici. Ak to bude 7.5. pojdeme vtedy do Tanvaldu.Inak nasa cela vyprava sa vola S Jarom do Raja (lebo vacsinu vyletov budeme absolvovat v Ceskom Raji). Tento bude uz stvrty rocnik.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.03.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máchův kraj na kole

               

          Pre Zakkara, tak je to iste. Ak bude dobre pocasie (teda nebude od rana liat) tak sme 7.5. v byvalom vojenskom priestore Mimon( bude nas 9). Podeme najprv z vychodnej strany evernym okrajom az k letisku, potom okolo Hradcasnkych skal na juh k Doksom a popod hrad Bezdez zase spat na severovychod. Dufam, ze sa niekde na ceste (alebo v hospode) stretneme. Zelam vam pekne pocasie.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máchův kraj na kole

                 

            Supr. Taktéž jedeme 7.5., bude nás 6 nebo 7. Jedeme tak jak jsem psal, B.p.Bezdězem-Kuřivody-Židlov-Hvězdov-Hradčany-Boreček-Bělá p.B. Plánuju i nějakou průzkumnou potulku po těch lesních cestičkách kterejch je tam nepočítaně a průzkum toho co tam zbylo po armádě. Tak to by bylo super, jestli se potkáme. Tu hospodu vidim dopoledne v Kuřivodech (jestli bude) a v odpoledních hodinách v Hradčanech, ta by měla být dobrá. A to počasí si popřejeme teda vzájemě :-)))
            Jinak tip na různé zajímavosti po sovětské armádě na:

            www.podzemi-cma.cz

            odkaz: BÝVALÉ VOJENSKÉ PROSTORY - Ralsko

            [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2006
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Máchův kraj na kole

                   

              Tak bacha na tohle, sice nevím kudy přesně pojedete, ale přesto varuji...
              http://ihned.cz//1-10073040-18385830-000000_d-4a

              [ Zpět ]
              Datum: 05.05.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Máchův kraj na kole

                     

                Ach jo, tkak jsem si myslel, že si to letiště prohlídnem v klidu. Naštěstí je dost velké a zajímaj mě jiný věci než majitele tuningovejch aut. (stojánky vrtulníků, sklady paliva a munice, budova školy pro paragány-jestli ještě stojí). Jinak tu silnici (268) z Mimoně na Kuřivody a Mnichovo Hradiště nedoporučuju ani bez tuningérů, je tam velkej provoz i normálně a auta tam jezděj dost rychle. Naštěstí je k této silnici vhodná cyklovarianta. Buďto jižně "Stará lipská cesta" mezi letištěm a Kuřivodama nebo severně cyklo 25 a 241 přes střelnici Židlov.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.05.2006
                Autor: Zakarr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Podivejte se na byvale letiste Hradcana u Mimone. Kdyz bude prset tak muzete prespat v suchych bunkrech.
    na mapy.cz souradnice : Loc:50° 37' 3.31" N, 14° 43' 35.16" E

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Jsem sice "skoromístní", ale konkrétní cyklistické úseky se těžko radí, držel bych se každopádně býv.vojenského prostoru a tam si každý najde to svoje od pohodových asfaltek až po náročnější písčité stezky, vše v desítkách kilometrů.
    Turistické zajímavosti znáš, takže jen doporučení: rozhodně nevynechat hrad Bezděz, nejlépe hned první den, protože je z něj vyhlídka jak z letadla a uděláš si perfektní představu o celém kraji.
    A ještě přidám nějaké tipy ohledně koupání (mácháč je totiž v létě narvanej, drahej a navíc tam byly problémy se sinicemi):
    Hradčanský rybník - zdarma + občerstvení s minizoo
    Hamr na Jezeře - zdarma + taky dobrá hospoda
    Bělá pod Bezdězem - krásné a levné koupaliště
    Kdyby tě zajímalo ještě něco konkrétního a budu to vědět, rád poradím. Jinak přeju přijemné zážitky v tomto cykloráji.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Neměl bych to radit, ale jednoznačně Peklo (z Č. Lípy). Jen to tam na kole není dovoleno. Sice to jde, ale doporučuji jen když bude hnusné počasí a nebudou tam lidi.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2006
    Autor: Majan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máchův kraj na kole

         

    Doporučil bych Provodínské kameny (čedičové skály, vyhlídka z Lysé skály), Jestřebí se zbytky skalního hradu, asfaltovou silničku kolem obory S od Máchova jezera k Hradčanům (v lese pískovcové skály jak v Českém ráji), cestu od Mimoně kolem Stohánku na Osečnou... tam toho je...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024