reklama
Země: Francie Francie

Briançon a okolí

Briançon, okolí, dolina Vallée de la Clarée a horská silnička Strada dell'Assietta,ta je ale v Itálii. Budeme v červenci týden v Névache /Vallée de la Clarée/ a chceme udělat nějaké vyjížďky po místním kraji. Kola horská a treková. Díky za tipy a názory.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.01.2016
Autor: nomad
  • Re: Briançon a okolí

         

    Jo, Strada dell Assieta (česky: Assietakammstrasse), tam jsem taky byl.
    Máš to trochu široce pojaté. Nevaché není Briancon a už vůbec ne Assietakamstrasse.
    Ale dobře.
    Jel jsem to jako součást delší transalpu.
    Asieta je jedna z nejhezčích tůr v Alpách, úžasné výhledy. Vyjížděli jsme ze Sauze d¨Oulx (cca 1 hod autem od Nevache). Cesta je vlastně hřebenovka, místy se to dá ošidit a traversovat (to neradím). Zajímavý úsek byl až po sedlo Finestre, tam už začíná normální šotolinka a později asfalt. Kolo jsem zlomil až pod tímto sedlem. Takže Assietu mohu doporučit.
    Sause d´Oulx - Assita - Finestre - Susa 55 km 1600 m stoupání. V Suse dobrý hotel Napoleon a skvělý turecký bufáč. Jako jednodenní tůru to můžeš kombinovat s vlakem. Z údolí do horního Oulxu jezdí bus.

    V širokém okolí ještě mohu doporučit oblast na jih od Sestiere - Thures, krásné zapadlé zákoutí Alp s nádherným penzionem.
    A zkusit můžeš i Chaberton o))) Já bych do toho nešel, ale jezdí se to.
    S trekovými koly tady opatrně.
    Tůry v okolí Brianconnu najdeš nejlépe popsané tady:http://www.buecher.de/shop/buecher/mountainbike...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2016
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Briançon a okolí

         

    Před léty jsem šlapal z Modane přes Col Fréjus do Bardonecchia. Až do sedla moc pěkná sjízdná cesta i pro naloženého treka, dolů do Itálie pak zpočátku hodně tlačmo, ale dalo se. Rozhodně stojí za zvážení budete-li poblíž.

    http://www.cycling-challenge.com/colle-del...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Briançon a okolí

           

      Jo, Frejus je z té strany nádherné stoupání a celkem blbý "sjezd" - tedy sestup. Za tuhle trasu jsem od části výpravy obdržel několik "děkovných" vyjádření což by mi nevadilo ale i filosofických úvah o tom, že nemá smyslu vláčet kolo atd....a to mi vadí. Silnější část výpravy naopak tvrdila, že o nic nešlo.
      Já dodávám, že s brašnama bych do toho šel jen s krajním odporem.

      Ale hlavně mi dochází, že ti clapci si mohou dát z Bardonechie Col Sommelier. Je to třitisícovka, jen se musí kus stejnou cestou zpátky. Možná s noclehem na chatě pod Sommelierem. Na sedle je to tam na sedle taková bikersky útulná krajina.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2016
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Briançon a okolí

             

        Ani s brašnami nebyl ten sestup nijak tragický, celkem pohoda, čekal jsem to horší. Je ale pravda že 2 dny předtím jsem pod Mont Blancem přecházel ze Švýcar do Itálie krze Grand Col Ferret, a z Itálie k Francouzům přes Col de la Seigne, takže moje měřítka mohou být trošku posunutá. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2016
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Briançon a okolí

         

    Col d Izoard, Queyras (hrad na jeho úpatí), jezero Poncon, Lautaret(botanická zahrada), Galibier, Briancon sám o sobě je pěknej...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2016
    Autor: OVG
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Briançon a okolí

         

    Ještě bych doplnil pár tipů:

    Col du Granon.
    Jde udělat okruh. Z Val des Pres šotolina, z St. Chaffrey asfalt. Ze sedla výhledy na Ecrins, nad sedlem pevnost Fort Lenlon.

    Pevnosti Gondran, Infernet a Janus jižně od Brianconu. Opět jde udělat okruh. Na treku sjízdné.

    Pak můžete udělat náročnější okruh údolím Nevache k chatě Chalet Laval, pak terénem na Col Rochilles. Musí se hodně přenášet, ale stojí to za to. Sjedete ke kasárnám a pak po šotolině na Plan Lachat a po silnici přes Galibier zpět.

    Krásný je silniční okruh přes Col d Izoard akorát z Névache to bude kolem 130 km.

    V Itálii můžete zkusit kromě Assietty a Sommeilleru Mont Jafferau, to je ale vyloženě na horáka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2016
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024