Země: Rakousko Rakousko, Česko Česko

První jízda za hranice

Den první

Za pár dní přišel pravý ranní čas k páté hodině ranní na rozloučení se spící rodinou s následným odjezdem na vlakové nádraží. které mám pouhé dva kilometry od baráku. V ranních ulicích byla poklidná atmosféra která mi dodávala chuť k vycestování s trochou obav z přepravy do Krumlova. Na nádraží nebylo potřeba zastavovat u přepážky pro jízdenku, jelikož ji mám nějakou dobu koupenou skrze mobilní aplikaci. Nástup do vlaku City Elephant byl na obvyklém třetím nástupišti. Mé ranní obavy se zatím nevyplňují a vlak odjíždí do Prahy včas, ještě aby ne, když na této zastávce začíná svoji opakovanou celodenní jízdu do Prahy a zpět.

Malé zdržení přišlo na Hlavním nádraží v Praze, kdy po několika minutovém zpoždění přijel rychlík k peróně a to jenom z části prvních vagónu. Zdá se, že o zábavu při cestě vlakem opravdu nebude nouze. Lidi na nástupišti se začali chovat jak stádo ovcí a rychle utíkali nalodit se skákajíc mimo peronu do jednotlivých vagónů. Tupci. Za chvilku okolo mne procházela službu začínající paní průvodčí, které se hned ptám “Zda vlakvedoucí nehodlá trošku popojet?”, odpovědí mi bylo “kvůli tomu jdu za strojvedoucím”. Vlak za chvilku popojel, ovce se již spořádaněji nalodily do zadních vagónů, mé kolo je naloženo a v klidu mohu jít hledat rezervované místo. Jak se procházím prázdným vagónem, zjišťuji že je celkem fuk kam se posadím, tak jsem to zakempil přibližně v první třetině vagónu o samotce.

Zaplať pánbůh vyjíždíme z nádraží a tempem šneka se zlámanou nohou jedeme skrze Prahu do Benešova, kde chytáme nečekané zpoždění když nám nečekaně zahořela lokomotiva. Po nějaký době slyším v rozhlase něco o dvou hodinovém opoždění kvůli poruše na lokomotivě, takže to bychom měli k ranní předtuše. Při kochání se nádražím o pár lavičkách a jednom sloupu zjišťuji předpověď počasí pro okolí Solné komory ...

Více: http://1url.cz/qmV7

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.12.2015
Autor: rif
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Afrikou domů na kole

Jan Tomšíček
Z Kapského Města do Chocně na favoritu – 3. doplněné vydání
Jan Tomšíček od mládí rád cestoval na kole a projel na něm hodně zemí Evropy. S kamarády společně postavili plachetnici Polárka, s níž se…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Olympijský běh na lyžích

(CK Kudrna)
15.03.2017, 5 dní
5 900 Kč
zimní Autobusem

Enžská cyklostezka

(CK Rubikon)
29.04.2017, 4 dny
6 000 Kč
cyklistický Autobusem

Bodamské jezero na kole

(CK Rubikon)
04.05.2017, 5 dní
9 400 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parťák, parťačka na sportovní aktivity

dnes
Rád bych našel někoho se zájmem o kolo, hory, turistiku a cestování za poznáním. Nejlépe z Libereckého kraje anebo…

Hledám: Pohoda

včera
Dva dědci z Ostravy -Poruby hledaji na spolecne nenarocne vyjizdky na kole dve babky 60 i vice ,mame za to ze je…

Hledám: Cykloturistika

Hledám: Cykloturistika
23.02.2017
30letý cykloturista se skladacím kolem Brompton,hledá cykloturistku na spolujízdy po ČR a po Světě!
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (19 přihlášených)

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017