reklama
Země: Izrael Izrael, Jordánsko Jordánsko

Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

Ahoj přátelé - máme s kamarádem měsíc na procestování Izraele a Jordánska (únor). Nejsme začátečníci, takže žádné strachy, Evropu už máme sježděnou, tak jedeme trochu dál. Jezdíme natěžko se spacáky.

Ale rád uvítám jakékoliv rady, tipy, varování. Výchozí/konečný bod je Tel Aviv. Danke :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.12.2015
Autor: Sety
  • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

únor mi přijde fajn měsíc, teploty na jihu okolo 30 a sever tak 17. to je skoro jako u nás. a možná byste mohli zažít i déšť.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Beggard tam pred lety projizdel, ma tady i cestopis, bohuzel mi to pripada, ze sem moc nechodi, nebo je jeste stale nekde na ceste, buh vi.
    Nevi nekdo co s nim je?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

to Manzak:
      https://www.facebook.com...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: milano.pk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo a dík za odkaz. Těší mě, že se Beggard chystá do Jižní Afriky a navíc to zahájí poměrně bezpečnou zemí - Namibii.
        Tak přeju hodně štěstí...ty pouště tam jsou, ale bát se člověk nemusí...jen snad být maličko ve střehu nezaškodí...:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Izrael na kole částečně projel i Tomšíček. Popisuje to, myslím, v jedné kapitole knížky Afrikou na kole. Ale informace už budou možná trochu zastaralé.
      Jinak nevím, ale možná bych začala tím, že bych se pokusila neděkovat německy.
      Šalom:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

německy? jakože by to židům mohlo vadit? a proč? ;-)
        je tam přes milion ruských židů takže ruština a angličtina stačí na domluvu spolehlivě. i na izraelské araby. i ti mluví anglicky. A i česky se tam domluví. nějací židi co odešli z česka tam se najdou taky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

:-))
          To je všechno jistě možné, ale já o tom nic nepsala.
          Pouze jsem napsala, čím bych započala takovou cestu já: naučením se těch tří kouzelných slovíček "po jejich".
          A proč jsem použila zrovna němčinu?
          Hádej! Můžeš třikrát:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

protože jidiš? ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No, může být:-))
              To německé děkuji (v úvodním příspěvku) je sice děkuji v jidiš hodně podobné, ale není to úplně stejné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

žeby za to mohla ta středověká němčina?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Možná, nevím...
                  Pouze mě to německé "Danke" zaujalo. Nic zlého jsem tím nemyslela:-))
                  No a teď bychom mohli přenechat téma těm, co umí poradit s tou cestou:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jo, Jordánsko, tam jsem taky byl.
    Před třemi lety to byla vcelku poklidná země.
    Publikoval jsem to tady, tady:

http://www.nakole.cz/blogy/2176800/279...

Tam máš i skromné rady na cestu.
    Doplňuji:

- pořádně si ověř jak je to z přechody Izrael - Jordánsko, aby Tě naši pustili zpět. Případně se to prý kdysi řešilo dvěma pasy.
    - v dnešní situaci bych se vyhnul severu Jordánska.
    - rozhodně nevynechej Wádí Rum. Pro kolo se tam cesta špatně hledá, ale stojí to za to.

Bydlení všude v pohodě. Bezpečnost celkem taky. Jen v městě Tafíla jsme se cítili divně, ovládala ho nějaká fundamentalistická klika, tak radši pryč odtaď.
    Slušně se obleč a nespleť si pozdravy. V Jordánsku rozhodně nezdrav "Šalom" o)))))
    Nichts zu danken.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

http://cestovani.idnes.cz/izrael-a-cesta-do...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2016
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Afrikou domů na kole

Jan Tomšíček
Z Kapského Města do Chocně na favoritu – 3. doplněné vydání
Jan Tomšíček od mládí rád cestoval na kole a projel na něm hodně zemí Evropy. S kamarády společně postavili plachetnici Polárka, s níž se…
299 Kč
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

128 cyklistů (6 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017