reklama

Kola na střeše auta

Ahoj! Se známými chceme jet na dovolenou s kolama a nevím, zda se dají dát na střechu auta 4 kola a zda tu zátěž Škoda Favorit nebo Opel uveze. Máte někdo nějaké zkušenosti? Poraďte prosím! Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 16.07.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Peťula ([email protected]))
  • Re: Kola na střeše auta

         

    obecne: podivej se do technicaku, tam je psane zatizeni strechy, totez si zkontroluj u stresniho nosice a porovnej s hmotnosti vsech kol, ktera chces nalozit
    ...taky pozor na maximalni rychlost (psana u nosice kol), aby ti pri 180km/h neulitly :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bebe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    vetsina aut ma povoleny zatizeni strechy 50kg,takze pokud pocitas 4xkolo a zahradku tak se do toho vejdes s nejakejma zavodnima specialama.Na druhou stranu 4 kola na strese lidi vozi celkem bezne a nevim o nikom komu by zborily strechu.To spis kolo ze strechy uleti vlivem spatne montaze nebo vady stresniho nosice...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    Doma jsme vozili 4 kola na střeše Felicie, Octavie sedan i kombi a možná ještě něčeho, co otcovi zrovna dali v práci za auto. Všechny střechy měly nosnost v techničáku 50kg, vždy jsme to dost překročili a nikdy se nic nestalo. Jednou jsme s tím vjeli omylem do podzemní garáže u brněnského Carrefuru, sundali kola o takvou tu bezpečnostní lištu pověšenou ještě před stropem. Kola to vytáhlo z těch kleští a řemínky to protáhlo přezkama a rozvázalo, v místě řemínků se trochu pokřivily okraje těch kolejnic na kola, ale autu se nestalo nic. jenom kola se při dopadu na zem trochu poškrabala. Byla to spousta legrace, vůbec jsme nechápali, proč ten securiťák na nás tak hrozně mává rukama, když jsme tam zatočili, a pak se najednou ozvala rana. Byli jsme v tom autě čtyři a nikomu to včas nedošlo:-))))))))).
    Co se týče rychlosti: jeli jsme s tím nejvíc tak 160, nic neulítlo, ale pokud nemáte oktávku turbodiesel, tak to stejně nebude chtět přes 130. A když se v těch 130 sundá noha z plynu, tak všychni málen vylítnou předním oknem, jak to brzdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola na střeše auta

           

      To jsi celkem odvážnej, jet se 4 kolama na střeše 160 km/h. Podle mýho názoru je nesmysl vozit kola na střeše ... já bych to tam nedala ani za nic ... je to snad nejhorší způsob převážení kol co může bejt. Zajeď se podívat do Německa, jak se vozí kola na západě (jenže u nás žijem ještě v pravěku). My máme super držák na tažný zařízení - kolečka jsou krásně schovaný za autem, kde se ani nehnou ... jenže kdo to nevyzkouší, neuvěří.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola na střeše auta

             

        To já klidně věřím, a blázen-řidič je otec, já bych nejel 160 ani bez kol na střeše :-)). Jo a to ještě neměl lehociped, tak tam byl jenom jeden, ale za to jsme mu nesudali sedlo, takže na pravé stráně střechy bylo takový velký přítlačný křídlo.
        Mimochodem, je u nás ten nosič vzadu legální? V pravěku tu žijou přece hlavně zákonodárci. A vejdou se do něj čtyři kola? Já myslím nikdy neviděl víc jak dvě, ale to samosebou neznamená, že to nejde, tak se ptám.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          My máme držák na 2-3 kola, možná že na 4 se taky sežene, i když popravdě řečeno, on se u nás těžko shání i ten na dvě.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          Nosič na kouli pro 4 kola vyrábí Neumann (www.NeumannR.cz), máš-li ho na kombíku, je konstruován tak, že zadní dveře v pohodě otevřeš.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola na střeše auta

             

        Problém je v tom, že nosiče na střechu stojí stovky a nosiče na kouli stojí tisíce.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (oli ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          No, ono jak to vemeš, když budeš chtít na střechu pořádný nosič, který něco vydrží (a ještě na víc kol), tak tě přijdou taky na tisíce. Pokud si někdo koupí tu šunku za dvě stovky co nabízejí v různých supermarketech, tak je blázen !!!

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola na střeše auta

                 

            Mám ty šunky čtyři už 6 let a ještě mi z nich kola nevypadla, a když už mám na střeše příčníky tak na nich odvezu lyže, nebo loď, nebo třeba čtyřmetrový žebřík. Až budu muset vézt žebřík, loď a kola najednou, tak budu muset koupit držák na kouli. Spotřeba s koly na střeše je vyšší asi o 1l/100km, to je 30 korun a to se mi ještě několik let vyplatí.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (oli ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola na střeše auta

                   

              No fajn, já ti to vyvracet nebudu.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.07.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola na střeše auta

             

        Vzadu je mas sice schovany, ale nemas nahodou problem dostat se do kufru auta??? 4 kola vozim na strese Favorita a v pohode.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          Vůbec, ten nosič se dá většinou naklopit, a to i s kolama, takže do kufírku můžeš klidně lízt.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola na střeše auta

             

        U nas byly tyhle nosice dlouho zakazany z toho duvodu ze zakryvaji znacku a zadni svetla,ale mam pocit ze ted uz jsou nejaky schvaleny typy,myslim ze maji takovou rampicku se svetlama a blinkrama ktera tohle resi.Cena je ale o dost vetsi nez u stresniho nosice.Z hlediska odporu vzduchu je zadni nosic urcite lepsi,ale ja kolo na aute vozim fakt minimalne takze jsem se spokojil se stresnim nosicem za par supu.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          Jo, ten držák má svý světýlka, značka se musí přemontovat z auta.

          Někdy mrkni, co dělají kola na střeše třeba v zatáčce, stojí to za to - jak už jsem psala držáku za pár šupů bych moc nevěřila.
          Slyšela jsem, že do některých zemí (myslím třeba Francie) se s držákem na střeše ani nesmí - ale fakt nevím jestli je to pravda.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola na střeše auta

                 

            No mam stresni nosic za 250Kc a neprislo mi ze by kolo na strese provadelo nejaky nemravnosti - mam stresni okno tak to mam dobre zkouknuty.Kolo musi byt samozrejme pevne prikurtovane a vsechny srouby na nosici dobre utazene,nejlip se samojistnyma maticema - uz jsem videl typa co si kolo poradne neprivazal a pak nadaval na "nekvalitni nosic".Je ale taky pravda ze nejsem zadnej dravec a zatacky nejezdim na hranici adheze.Jak rikam,na tu zhruba jednu cestu rocne mi to bohate staci.
            Jinak zadni nosice maji jeste jednu nevyhodu - pokud vas nekdo napali zezadu,vetsinou jsou kola na odpis.Ze strechy by jen seskakaly dolu a pravdepodobne by se nic vazneho (tem kolum) nestalo.Nevim jak komu,ale me osobne se to stalo za poslednich 10let uz 3x - vzdycky jsem stal na krizovatce na cervenou a najednou prask! S kolama na strese je sice clovek zase muze sikovne urazit o nejaky podjezd,ale to se da prece jen lip ohlidat.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola na střeše auta

                   

              Ono to vyjde nastejno ... máš mít rozmlácený kola nebo auto .... no jo, když někteří jezdí jako prasata .... s tím nic nenaděláš.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.07.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola na střeše auta

               

          PS: Vždyť s kolama na střeše musí být i spotřeba benzínu daleko větší !!!

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola na střeše auta

                 

            To si piš, že je spotřeba větší (ona bude větší i s koly vzadu, ale ten nárůst bude tak poloviční až třetinový, řekl bych), ale když někomu hradí zaměstnavatel naftu do služebního auta coby mimoplatovou výhodu, tak tě to moc neštvě;-).

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola na střeše auta

                 

            To je jasny,ani to auto pak tolik nejede,nejlepsi je dat kola dovnitr (pokud tam teda je misto)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.07.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kola na střeše auta

                   

              Jo, dovnitř je to nejlepší, ale na to zase musí být velký auto.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.07.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    Zasnu !! A neprestavam se divit . Ja pouzivam Yakima , podobny vyrabi Thule , kvalitni nosic na strechu a uvezu na aute i 4 kola nebo kayak , a s kolem na strese na nekvalitni zahradce se nejezdi prez 120 km / h i kdyz s trekovym kolem , race bicyclea MTB ktery jsem mel na specialnim roofrack od Yakima , (Thule ma podobny) upnuty ve specialnich vidlicich s objimkou (drzi ram kola a zaroven slouzi jako vzpera aby se bicycle nenaklanel do stran ) v drzaku a zabezpecenym ramem vzperou ktera jsem si to hvizdal v Nemecku na autobahn i 260 km /h . Ten kdo prevazi bicycle casto je poradny nosic na strechu nebo na kouli dozadu nezbytnosti . Moje baba ma nosic vzadu aby kolo nemusela zdvihat na strechu a mohla na nem nechat i brasny , taky kvalitni vyrobek , tenhle je od Thule . Vyplati se do kvalitniho nosice na kolo investovat .

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    Všechno záleží na tom,kolik má člověk peněza jak často kola vozí .Já kola vozím párkrát do roka takže jsem koupil to nejlevnější co bylo na trhu,vozím je už čtyři roky a drží super,jo a vozím na střeše PĚT kol:-)))).je fakt že spotřeba je mohutná ,to jo.Je taky pravda že kdybych měl dost peněz a byly by běžně k dostání nosiče na př. zař. tak bych si je koupil.Ještě se mi nestalo aby se mi kolo nějak hýbalo a po dálnici jezdím 130,ale nejlepší je to v závětří za kamionem,ovšem ne moc blízko ať stačíš zabrzdit.Milan

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milan ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    Používám Thule už řadu let a mám s tím najeto pár tisíc km.Nedám na ně dopustit.
    Kdyby někdo měl zájem,mám zahrádku a 2 nosiče kol na prodej za poloviční cenu.Je to na fabii nebo na octavii.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola na střeše auta

           

      4 kola na střeše nejsou problém

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    Nejlepsi nosic na kola jaky jsem kdy videl vyrabi Thule a je k dostani tady v CDN a USA , (v EU nevim ), je sice drazsi ale je jednoduchy , nerezati a nakladani a vykladani kol na tenhle nosic je sranda a je to bleskovka . Nosic se montuje dozadu na kouli , uveze 4 kola ktera nevisi za ram , kdyz lezete do kufru auta tak se i s nalozenymi bikes otevira do strany jako dvere tak ze vam vubec neprekazi pri vykladani a nakladani kufru , kdyz ho nepotrebujete slozite ho tak ze neprekazi a vzadu na aute mate z nej sloupek , jedna dulezita vec je ze kola se nechaji zamykat k nosici a nosic k autu taky .

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola na střeše auta

         

    S koly na střeše jezdíme několik let a prozatím nám žádné nespadlo. Máme takové ty laciné držáky, ale snažíme se kola opravdu hodně dobře připevnit, včetně pásků na obě kola a navíc je všechny semkneme dohromady cyklozámkem, a to ne kvůli krádeži, ale kdyby chtělo některé odpadnout. Běžně takto převážíme 4 kola. Auto to tedy hodně brzdí a má velkou spotřebu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024