Nemějte despekt před křesťanstvím

Obhajoba kresťanstva

Existuje veľa vecí, na ktoré sú ľudia alergickí. Mimo iného veľmi často i na to, čo má nejaké spojenie s cirkvou, alebo kresťanstvom. V takejto chvíli začnú okamžite hovoriť o predávaní odpustkov, o inkvizícii, o križiackych vojnách, o nekalých mocenských praktikách Vatikánu, o zneužívaní mladistvých, o cirkevných reštitúciách a ešte o mnohých iných veciach.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1511/obhajoba-krestanstva

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.12.2015
Autor: othon777
  • Re: Nemějte despekt před křesťanstvím

Když budu jen a pouze reagovat na tvůj odkaz. Může mi někdo vysvětlit, když je podle křesťanů křesťanství tak ryzí a čisté, proč potřebuje vůbec nějakou obhajobu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Papji
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jestli to není tím, že je v podstatě pod útlakem. Jak se do lesa volá...
    Já teda to zmatené neužitečné vykřikování v lásce moc nemám, ale nějaká základní osvěta musí být... Nahrazuju si to Alfakurzy. To je má první linie.
    Jinak zátěž křesťanství vidím hlavně v tom, že se většinou "mluví" a moc nežije.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Bingo. Křesťan má křesťanství žít. Bůh si ho obhájí sám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: ronda
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já jsem sice křest'an, ale jsem alergický na to, když tohle někdo cpe na cyklistické diskusní fórum. A at' se snažím sebevíc, nevidím jedinou spojitost mezi křest'anstvím a cyklistikou. Totéž ovšem platí třeba o tady neustále propíraném Islámu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3

Tak třeba pro mě příchod islámských běženců do Německa souvislost s cyklistikou má. Nikde jinde skoro na kole nejezdím než tam a tím je pro mě dost důležité třeba:
      že místo jugendherberge někdo provozuje ubytovnu pro uprchlíky
      že možná jsou místa, kde nemusí být pro moje děvčata tak bezpečno jako bylo před rokem
      že mohou vznikat no-go zony
      že jsou místní vyplašení když se jim někdo neznámý pohybuje "za barákem",
      atd, atd. I Sasko se vlivem islámu mění a to je pro mě s cyklistikou bezprostředně související.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hmm,to chápu. Já coby Brňák tohle naštěstí nepocit'uju. Při vyjížd'kách potkávám jen lesní zvěř, nebo cyklisty, kteří mají u sebe maximálně plechovku se Semtexem.
        Ale neboj, on Ti záhy někdo vysvětlí, že mezi uprchlíky jsou jen samí slušní a hodní inženýři, kteří přicházejí do Evropy z hrůzy před válkou, aby zde přijali a ctili naši kulturu a zákony...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Chemici a fyzikáři.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: magic1000
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nezapomínat na fotbalové trenéry!!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

V TV jsem registroval při rozhovorech s migranty jen učitele.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: miro5
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To je ten, jak mu údajně podrazila nohy maďarská reportérka, ačkoli se ho ani nedotkla, jak ukázala kamera z jiného úhlu (migrant hodil držku sám od sebe, protože zakopl o šutr). Nebohou reportérku za to vyrazili z televize a bohého migranta, v "civilu" fotbalového trenéra, vzali do jakéhos španělského footballového teamu. No nakonec se z něho sice vyklubal terorista, ale na to už sere pes. ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: hekynen
                Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

on to o sobě netvrdil, že je fotbalový trenér. To fotbalové kluby, jak viděly jak nádherně umí simulovat faul s dítětem v náručí, tak po něm chtěli aby to naučil jejich hráče. A bez toho dítěte v náručí. Vždyť by to vypadalo blbě, kdyby najednou hráli fotbal a všici by běhali sice za balonem ale s dítětem v náručí. To by každý hned poznal kdo je trénoval. A ještě by se jim posmívali. A kdoví kde by sehnali tolik dětí na treninky ale i na zápasy. Ještě by se do toho vložily nějaké odpůrci běhání s dětmi v náručí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2015
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

jj, bylo to krásně nafilmovaný. Kameramanka dostala červenou a my si za to pískli trestňák na vlastní bránu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Autor: ronda

...jako správný křesťan přece ta omezení a všechno chápeš a soucítíš s nimi,ne? :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.12.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Člověče, asi nebudu ten správný křesťan, to přenechávám jiným.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nedávno jsme se pohybovali v Německu blízko jednoho domu a majitel k nám přišel, jestli náhodou nejsme ti ... už nevím, jak to povídal.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vidíš - kdybyste řekli že jo, určitě by vás pohostil :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: PepikW

Křesťanství je nejlepší byznysplán co kdy byl vymyšlen a proveden, pobočky v každé vesnici.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: miro5
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Dokonale řečeno, k tomu není co dodat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: OVG

Pleteš si křesťanství s katolictvím.

Ano, systém zpovědí umožňoval vědět víc a ovládat. Dokonale vymyšlené.

Jenomže katolicismus a katolické země, pak zaostaly, a ekonomický svět dobyli protestanti, tedy hned po źidech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Nemám, a ty neměj despekt pťed nevěřřcími :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Ten si to nepřečte. Jen plevelí v kampaních různá fóra. Navštíví fórum, hodí granát a jde dál. Jen to není bomba na závěr jak v Top Gearu...
      Ten v Bibli Matouše 6.kapitolu nečetl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tahle kapitola mi vždy připomene pana faráře, který nám dával Romy za příklad správného chování, když jsme řešili, že jeden náš známý přišel o práci.
        Naštěstí už u nás není, protože přesvědčování, že se má na nějaké hledání práce vykašlat a žít spokojeně jako ti Cikáni, to jsem nějak nemohl skousnout.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S tím "Co budu jíst, co budu pít?" si vzpomenu akorát jak Špejbl s Hurvínkem slavili vánoce :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nenávist zabíjí. Beznaděj ubíjí. Každá cesta má svůj konec.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.12.2015
    Autor: magic1000

...a náděj tu cestu určuje!!! ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

08.12.2016
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

111 cyklistů (4 přihlášení)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016