reklama

2x20" převody

Mám lehokolo s dvěma 20" koly, převodníky 52/40, vzadu 7kolečko 13-28 (shimano mf-hg37) a kliky 170cm.

Chtěl bych lehce rozšířit převody do lehka, ale bez toho bych se obešel, podstatné je, že při ca 25km/h a frekvenci ca 90 ot/min už se dostanu mimo záběr, takže bych chtěl rozšířit převody do těžka, abych mohl přišlapávat minimálně do nějakých 40 km/h.

Zajímalo bymě, jaké jsou možnosti a jak to máte pořešené vy?

Dá se sehnat větší převodník než 52 a zvládla by to přehazovačka?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.11.2015
Autor: vyrius
  • Re: 2x20" převody

         

    prevodnik se da koupit od Gebharta vlastne jakykoli.
    s prehazovackou Ti bohuzel neporadim.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2015
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 2x20" převody

         

    52 je klasický silniční převodník, snadno seženeš 54 a dá se i 56 (pak jsou i extrémní možnosti, ale hůř sehnatelné) no a dozadu je určitě 7 kolečko začínající s 11 zuby.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2015
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2x20" převody

           

      a hodil bys prosím odkaz, já jsem našel ty co začínají 11 jen jako kazety?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2015
      Autor: vyrius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        Šroubovací kolečka začínají tou 13, kazety začínají 11.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 2x20" převody

         

    Zajímavé, že píšeš při 90 ot/min. vycházíš z převodu ve 25km/h.
    To ale vychází při převodu 40/13...
    Při převodu 52/13 a otáčkách klik 90/min. to vychází jestli se nemýlím na 35km/h.

    Jak píše Holfi, 11ka vzadu by ti mohla postačit pro 40km/h.
    Záleží jak rychlé lehokolo máš aby stálo za to kupovat drahý velký talíř, který někdy zlobí při řazení pod tahem (dolů).

    Já jsem volil 60ku Alligt.nl s ochranným rantlem.
    Jelikož Zehliczka je lowracer, na kterém mi nedělalo problém na rovině udržovat 40km/h dlouhodobě, vycházel převod přibližně na 60/13.
    Větší kolečko = menší ztráty = větší účinnost.

    Gebhardt ti vyrobí převodník jaký budeš chtít.
    Jen si rozmysli, zdali chceš jednostrannou verzi s náběhy na řazení, nebo oboustrannou, která ti vydrží 2x víc km po otočení.
    Já za sebe bych volil oboustrannou, jelikož má rovnější zuby a když jde o to přeřadit v malé rychlosti z velkého na malý, tak to pod tahem nemusí jít lehce ani s náběhy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2015
    Autor: single
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2x20" převody

           

      Ty výsledky kalkulátorů jsou docela zvláštní, otáčky a rychlost mám z tachometru

      kolo je shokbike, pláště big apple 2.15" vepředu a 2" vzadu, takže žádné extrémní rychlosti nečekám, ale situace, kdy jedu velmi mírně z kopce a dalo by se jet výrazně rychleji mi začínají vadit :)

      Docela mě zaujal tenhle náboj
      http://www.supshop.cz/zadni-naboj-sram...
      ale nemůžu k němu dohledat nějaké detailnější info a co všechno je k tomu ještě potřeba
      na stránkách sramu jsem našel jen verze pro 8,9 a 10 kolečka a v obchodech narážím jen na samostatný náboje

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2015
      Autor: vyrius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        http://www.cyklovybava.cz/category/naboje-zadni...:135/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          Teoreticky by mělo stačit použít vpředu oboustrannou 40ku.
          Na lehčí převod ti to bude simulovat 29ku, na těžší 55ku atd.
          Počet pastorků kazety už je na tobě.
          Sturmey Archer funguje v zásadě stejně - dokonce snad vyrábí pro SRAM.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2015
          Autor: single
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          jsem se překlik, sorry

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2015
          Autor: single
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          na ty u kterých je napsané volnoběžka se dá namontovat šroubovací vícekolečko?

          ty, které mají ořech pro kazetu jsou jen 8/9, což by znamenalo vyměnit úplně všechno :(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2015
          Autor: vyrius
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        Kalkulátor - máš pravdu - Casio z roku 1994...
        :)
        Dual drive je fajn, ale měl bys počítat s tím, že každý převod má ztráty - tudíž pokud jej budeš chtít používat "do rychla", může nastat problém s účinností.

        Jeden z převodů je directdrive 1:1 a řekl bych že ten pomalejší.
        Počítej tedy s tím, že na rovince kdy budeš chtít udržovat svou maximální rychlost - danou aerodynamikou svého vozidla - budeš nejspíš pořád dávat adekvátní porci Wattů do ztrát v planetovce - jsou to ztráty přímo úměrné vzrůstajícímu výkonu.

        Může se stát, že tebou vypočtený převod, který bys jinak vpohodě používal bez planetovky, může být neadekvátní k rychlosti, jakou chceš udržovat...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: single
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          Ale jestli je to tříkvalt, tak s největší pravděpodobností prostřední je directdrive - ten bys měl používat na rovince.

          Lehčí převod pak pro kopce, těžší jen z kopce.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2015
          Autor: single
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          No vyskoušel jsem http://www.sheldonbrown.com/gears/
          a taky to vychází na nějakých 35km/h, jedinej rozdíl je zadané kolo 20x1.75 to snad nemůže udělat rozdíl 10 km/h?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2015
          Autor: vyrius
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 2x20" převody

                 

            nn, nemůže.
            Obvod na tachometru by měl být 1600mm +-.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2015
            Autor: single
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        Výtah z webu:
        In low gear the planetary engages the sun gear. Cassette 1.00 : Hub 0.73 rotation ratio.

        In middle gear the hub and cassette are locked together with zero losses through internal gears; ratio is 1:1.

        In high gear the planetary engages the ring gear. Cassette 1.00 : Hub 1.36 rotation ratio...
        ...The hub has a range of 186%. In contrast a typical front triple with 30/39/52 chainrings has 173% range. Losses in the SRAM DD3 only occur in high & low ranges and are very little, on the order of maybe 1%. Internals are lubricated with grease and according to SRAM needs no service.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: single
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2x20" převody

           

      Zvládne přesmykač kombinaci třeba 38/58?

      A zvládne takový rozsah přehazovačka?
      někde jsem četl, že u 20" kol se nadá použít trojtác, protože by kvůli rozsahu převodů muselo být delší ramínko přehazovačky a to by mohlo škrtat o zem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2015
      Autor: vyrius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        Všechno lze, já vozil 39/60 se středním raménkem přehazky - rozsah na kazetě pouze 11-28.
        S tím řetězem u země je to tak - buďto ti to vadí, nebo ne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: single
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        39/28 s 20" kolem je přibližně jako 1:1 s 26" kolem...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: single
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        Krátké ramínko je lepší, ale se středním by to ještě mělo být v pohodě. Na T-Tris mám převodníky tuším 30-40-52, kazetu 8-mi rychlostní 11-32 a přehazku Shimano Tiagra s krátkým ramínkem. Chce to správně dlouhý řetěz a pak to funguje bezvadně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 2x20" převody

             

        tak to o trojtacu a raminku prehazky se nesmi dozvedet moje lehokolo,protoze funguje s trojtacem48-22 a vzadu 32-11 osmikolo.Raminko je normalni velikosti,nikdy jsem s nim pri naklonu neskrtnul, snad to ani nejde tak naklonit. A mimo silnice je raminko zalezly u dratu na vetsich koleckach.Tak hustej teren,aby se raminko prehazky o neco chytlo na dvacitkach nedam.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2015
        Autor: mech
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 2x20" převody

               

          Týýý jo, dvouplackovej trojtác!
          ... to se jen tak nevidí
          8-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2015
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: 2x20" převody

                 

            Napsal jsem 48-22,ne 48+22.jestli mas doma psa, tak Ti bude stacit uz jen natrit klacek nabilo.Nekdy pomuze umejt zasvinenej monitor.
            :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2015
            Autor: mech
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 2x20" převody

         

    Jako nejjlepší řešení bych viděl přejít na něco trochu modernějšího než je 7-kolečko. Devítkové kazety se dělají v rozsahu až 11-34 a desítkové až 11-36.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 2x20" převody

           

      Manželka mi na kole používá jen přehazovačku, tak šetřím na 2x alfine 11 nebo na 2x rohlíka (ale toho by dostala asi při odchodu do důchodu :-). Už jen kvůli elektrifikaci se to vyplatí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2015
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024