reklama

Karma - KARMA ALFA POV10

Profesí je tu nakole přehršle, tak zkusím, jestli mezi vámi není plynař ?

Mám problém s karmou - typ viz titulek
Vypíná se mi, ne při ohřevu, ale až po tom, co teplou vodu vypnu - do cca minuty až tří - udělá cvak a zhasne plamínek.
"náš" plynař přijede - cca tak jednou za tři měsíce, karmu "nějak" vyčistí a pak je zase asi tak měsíc klid
Po měsíci to začne znova blbnout a než sladíme termíny opravy, tak uplynou právě ty cca tři měsíce
a takhle furt dokola :-(

Hledám jiného plynaře, ale protože karma není moje, není to jednoduché ...

Můžete mi doporučit, co s tím ? Nebo šikovnou firmu, co karmy servisuje ? Ideálně Praha-Smíchov, ať se majitelé necukaj platit kilometry ...

Díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.11.2015
Autor: macikm
  • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

         

    typový štítek

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2015
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

         

    Už několik mnoho let nechávám dělat servis našich karem a kotle tady http://www.martindrabek.cz/o-nas

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

           

      díky za tip

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2015
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

         

    Mám jinou starší karmu, ale ony jsou všechny velice podobné. Tvoje závada odpovídá zhasnutí věčného plaménku během zapálení hlavního plamene. Když se zapálí hlavní plamen, poklesne tlak plynu a malý plamének zhasne. Dokud hoří hlavní plamen, tak svým výkonem udrží bimetal uzavírající přívod plynu otevřený. Když zhasne hlavní plamen, protože zavřeš vodu, malý plamínek se už nenastartuje. Po nějaké chvíli se od bimetalu zavře přívod plynu.
    Plamínek je buď nastavený na moc malou velikost, nebo se postupně ucpe drátěný filtr na vstupu vzduchu pro plamínek. Nebo je plamínek odkloněný od toho bimetalu nebo u modernějších karem od termočlánku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

           

      díky
      plamínek hoří i po zhasnutí hlavního plamene
      v sobotu byl u nás plynař, všechno vyčistil, tak zase nějakou dobu budeme snad fungovat
      a snad dýl než měsíc, bo mě to už fakt nebaví ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2015
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

         

    my jsme měli plynový bojler a dělal nám něco podobného. akorát pak nešel po dobrém ani nastartovat :)
    mohla za to spalinová pojistka (takové malé udělátko, ke kterému vedly dva dráty), co byla blízko u komínu. když se vyzkratovala, tak šel bojler znovu zapálit, ale stejně se čas od času odpojila sama..
    proč, na to nikdo nepřišel. tah komína byl dobrý.

    tak zkus hledat i touto cestou, náhoda je blbec ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.11.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

           

      dost kruté odpojit bezpečnostní čidlo. Já jednou na elektrickém bojleru přemostil termostat, bo odešel a pak na to zapomněl. No ještě jsem přišel včas, ale byla to taková velká varná konvice :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2015
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

             

        To zkoušeli i "Mythbusters". Co udělá el. boiler, když se odpojí všechny bezpečnostní pojistky. No, udělali z něho raketu... :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

             

        ono nebylo odpojené trvale. stačilo ho překlemovat, když se bojler startoval. jinak prostě nešel podpálit. ale když šly spaliny z komína ven a ohřály ho (případně sirka pod ním), tak bojler vypnul.

        opravář měl u sebe dva nové, ale líp nefungoval ani jeden z nich. prý to byly nějaké kazové mrchy, a že máme být rádi, že nám bojler ještě jede :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2015
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

               

          no hezké vyhlídky :-)

          z elektriky opravím asi cokoliv, z vody mám respekt a z plynu radši "strach"
          takže karmu oddeklovat a vysát zvládnu, rozebrat a vyčistit hořáček na startovací plamínek taky, do pojistek se ale radši pouštět nebudu :-))

          ale je pravda, že na to čidlo mám podezření i když mi zatím plynaři tvrdili, že je to nízkým tlakem vody, což je IMHO blbost, protože karma vypíná až po tom, co skončí ohřev ...
          a ani ne hned

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.11.2015
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

                 

            Když ti to vypnutí nezpůsobuje vypynutí toho plamínku, tak kdo ještě zbývá, kdo to dokáže? Pak už jen ta pojistka. Kup si novou a vyměň ji sám. Bude to levnější, než další návštěva plynaře, který tomu, zdá se, zas tak moc nerozumí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.11.2015
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

                   

              tak tak, vylučovací metóda :-)

              s tím koupením nové bych souhlasil, ale před tím bych, ale až po tom, co to začne pravidelně zlobit, zkusil vyzkratovat pokusně tu palivovou pojistku. uvidíš, jestli to přestane zlobit nebo ne. můžeš to zopakovat víckrát. hlavně prosím tě ji nezapomeň odzkratovat až dopokusuješ ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.11.2015
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

                   

              tak karma po sobotním vyčištění opět od včera vypíná
              dneska jsem ještě koukal, jestli malej plamínek hoří i po vypnutí ohřevu a hoří ...

              takže jdu hledat firmu, co to na náklady majitele bytu opraví ... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.11.2015
              Autor: macikm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Karma - KARMA ALFA POV10

                     

                Zkus jeste docasne vyzkratovat tu kominovou pojistku. Za zkousku nic nedas. Ale bud opatrny ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 20.11.2015
                Autor: Bruca
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024