reklama
Země: Česko Česko

Cyklostezka Bečva

Malá upoutávka pro ty co ji ještě neviděli a taky pro ty co ještě váhají navštívit náš region:-)

https://www.youtube.com/watch?v=36qfvlTFBuU

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.11.2015
Autor: Bobbob
  • Re: Cyklostezka bečva

Letos jsem projel cyklostezku Bečva od soutoku s Moravou u Tovačova do Teplic nad Bečvou.Od Přerova je asfaltová stezka až do Teplic(komentuji jen úsek co jsem projel).Po projetí úseku Tovačov-Přerov je první zajímavé zastavení rekreační rybník Jadran,kde se dá koupat a dobře občerstvit.Dále cestou jsem si prohlédl Lipník n/B,hrad Helfštýn,město Hranice a lázně Teplice n/B.Je to pěkná,zajímavá a pohodová vyjížďka podél řeky.Stezku využívají i bruslaři a rodiny s dětmi, ale vzhledem k šířce a kvalitě není s provozem na stezce problém.
    Příští rok plánuji projed stezku až po slovenské hranice a těším se na úseky v Beskydech.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2015
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jel jsem jen úsek Vsetínská Bečva. Z Velkých Karlovic až do Přerova. Až na úsek Vsetín - Val.Meziříčí to bylo krásné. a Ten úsek Vsetín-Val.Meziříčí byl méně krásný ale průjezdný.
    Je to krásná příležitost pro rozvoj služeb. Pro vznik malých rodinných kempů a miniosvěžoven. Případně i servisů. Když jsme u jedněch lidí somrovali pitnou vodu tak jsem to při povídání s panem na zahradě nadhodil a on to zhodnotil jako dobrý nápad slovy. Stejnak je roba doma , tak by mohla ty makrely grilovat i pro cyklisty.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahojte, chcel by som na buduci rok prejst obe Becvy (Vsetinsku aj Roznovsku). Viete poradit nejake vhodne ubytovanie v Roznove pod Radhostom? Bude nas asi tak 20 cyklistov.Ubytovanie si samozrejem viem najst na internete, ale osobna skusenost je nieco ine.
    Dakujem

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jaroslav

Kemp nebo penzion?
      V Rožnově je přímo kemp s možností ubytka v chatkách anebo pak je i v okolí plno penzionu. Co se mě nejvíce líbilo z penzionů tak to bylo kousek od Rožnova ve Viganticích, ale dá se najít kdekoliv i jinde.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Urcite penzion. Na internete som vo Viganticiach nasiel penzion u Bozenky, ten by sa nam presne hodil (je tam ubytko do 20 ludi). Mas skusenosti aj so stravou v blizkosti penzionu? Po celodennej cykloture dobre padne sadnut si na vydatnu veceru.
        V kazdom priapde vdaka za informaciu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2015

jj tam jsme byli tam se mi to líbilo. My měli ten velky apartman. Jedna místnost jako ložnice a pak velky prostor s kuchyní. Takže jsme vařili.
          Na obědě jsme jednou byli v hotelu naproti vstupu do skanzenu v Rožnově. Na vařené jídlo jsme tam čekali dvě hodiny. Poprosil jsem tenkrát číšnika o karty, abychom si zkrátili čekání na jídlo. Prostě hrůza. A to byl ten lokál spíše prázdný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2015

Ahoj, tak sme stravili styri kratke dni v penzione u Bozenky. Obsadili sme cely penzion a bolo to naozaj dobre ubytovanie, na nic sa nemozem stazovat.

Penzion bolo uzasny a cyklocesta okolo Becvy tiez krasna. Cyklocesta po zrusenej zeleznici do Noveho Jicina bola tiez krasna. V Jicine na namesti sme vsak cakali na obed dve hodiny. Pacila sa nam vsak restauracia v Roznove (priamo na cyklcoeste z Valmezu) U Jasana. Tam mali plno, ale najedli sme sa do pol hodiny.

Takze vsetci 18 ucastnici vyletu dakuju za dobry typ na penzion.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2016
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jezdím sem občas na inliny. Které úseky Mezi Vsetínem a Lipníkem nejsou ještě dokončené ?
    Už se těším až to půjde z Karolínky až do Veselí n. Moravou. ):)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2016
    Autor: speedyada

Úsek od mostu do Ratiboře až po rozcestí Mikulůvka bystřička je pro inliny nesjízdný.
      https://mapy.cz/s/pnwV
      A potom ještě úsek od kačeny do Skaličky taky nic moc.
      https://mapy.cz/s/pnxu

[ Reagovat ] [ Zpět ]

nesjízdný - znamená polní cesta nebo šotolina ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: speedyada

Částečně, hlíněný chodníček a hodně rozbitá silnice i šotolina.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Právě jsme si projeli celou cyklostezku, z Přerova až na konec nad Velké Karlovice.
    Jel jsem s devítiletým synem, takže denně jsme dalí okolo 50km.
    Hodnocení: větší část po kvalitních cyklostezkách s min. provozem aut. Na nich je značení dobré. Místy po vedlejších silničkách, tam už značení horší, bez mapy bych se neobešel. Služby v okolí jsou ještě dost v plenkách, ale hodně překvalilo třeba bistro U pekaře v Mikulůvce.
    Celkové hodnocení je pozitivní, synovi se to také líbilo. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Rájem rozhlednovým – 77 nejnovějších rozhleden ČR

Nejnovější rozhledny České republiky, dotisk obohacený o 12 nových rozhleden
Rozhledny stále přibývají. Od minulého vydání této knihy jich bylo postaveno dalších 12. Celkem tedy za tři a půl roku přibylo 77 …
249 Kč

Každý kopec bere … DECH

Milan Silný
Výborná inspirace k výletům na nejzajímavější české a příhraniční kopce.
Pátá kniha autora a volné pokračování jeho knih: Každý kopec má své ... NEJ Každý kopec stojí za ... TO Každý kopec se zvedá ... VÝŠ Víte…
349 Kč
Tip na letošní dovolenou

Šumava na běžkách

(CK Kudrna)
02.02.2018, 3 dny
3 000 Kč
zimní Vlastní doprava

Krkonoše na sněžnicích

(Pavel Šustr, CK Kudrna)
01.03.2018, 4 dny
3 000 Kč
pěší turistika Vlastní doprava

Šumava na sněžnicích

(CK Kudrna)
01.03.2018, 4 dny
3 000 Kč
pěší turistika Vlastní doprava
Seznamka

Hledám: kamarádku

dnes
Ahoj, hledám sportovně založenou kamarádku na kolo i na lyže. UO a okolí. Já 54/170/70.

Hledám: Kamaráda

včera
Hledám kamaráda na společné pohodové jízdy po cyklostezkách. Nehledám závodníka. Prostě ježdění na pohodu. Praha…

Hledám: Na kole po Evropě

17.01.2018
Ahoj, hledám parťáka a nebo parťačku na cca měsíční cestu po Evropě. Já 28 let, více informací osobně.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (20 přihlášených)

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (3.)

Bělorusko Měli jsme před sebou druhou zemi, Bělorusko. Již jsme v minulosti tento nepříliš známý a málo…
Peggy | včera

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018