reklama

Polsko 2013 - 1. díl

Tuhle cestu jsme absolvovali už před dvěma lety. A krátce po návratu jsem začal pomalu přepisovat deník do podoby tohoto blogu. Jenže času se nějak nedostávalo, intervaly mezi psaním (i když mě moc bavilo) se prodlužovaly, a než jsem se dobral konce, absolvovali jsme dvě další cesty... Takže o naše…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.10.2015
Autor: Santi
  • Re: Polsko 2013 - 1. díl

         

    Moc pěkné čtení.
    Písek po ráfky, kamenité okresky... jako bych viděla naši cestu po Mazurských jezerech před pár lety.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2015
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 1. díl

         

    Zdravím kolegy cyklisty s dětmi a vozíkem. Jako kdybych četla náš cestopis :-) Vozík, dřívkáč, dvě děti, stan a záliba v Polsku....
    Hezké, těším se na pokračování. Hlavně o bouřkách si ráda přečtu.... :-)))))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2015
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 1. díl

         

    Super cestopis, ostatně jako obvykle. Má jen jednu jedinou, zato velkou nevýhodu. Jak dlouho budeme čekat na pokračování?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2015
    Autor: šíp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 1. díl

         

    I já si ráda přečtu pokračování.
    Do Polska vlastně nemám daleko. Z Harrachova je tam v zimě pěkná cesta. Západoslovanský jazyk jako náš, ale já Polákům nerozumím. Pak mě taky odrazují zprávy, že cyklisté buď jezdí pískem, nebo po frekventované silnici, tak nevím, jestli bych měla uvažovat o nějakém cyklocestování do Polska. Polskem jsem jela jen na Smrk a k lomu Stanislaw.
    Každopádně se těším na další čtení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 1. díl

           

      Polsko lze na cestování jen doporučit. Poláci berou cyklisty jako chudáky co nemají na pořádné auto. Takže nehrozí loupežné motivy u přepadení. Poláci co nemají auto ani kolo jsou v pohodě a rádi poradí. Frekventovaným silnicím se dá vyhnout. Akorát člověk toho najede více a pomaleji. A vůbec rytmus toho života v těch vesnicích je takový poklidný, že vlastně není kam spěchat. A na rozdíl od Němec, kde mají perfektní značení a kvalitní cyklostezky, které většinou vedou mimo zástavbu, tak v Polsku se fajn jezdí podle mapy, a projíždí se spousta vesnic. A díky tomu tam není takový problém někde vysomrovat vodu. A s tím pochopením polské řeči, je to jen o zvyku a určitě se dá polštině porozumět lépe než třeba maďarštině. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2015
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polsko 2013 - 1. díl

             

        Ještě bych doplnil, že i v té nejzapadlejší vísce o několika chalupách je minimálně jeden obchod otevřený od rána do večera. Takže není nutné tahat moc jídla s sebou, vše se dá koupit čerstvé a za stejnou (nebo lepší) cenu jako u nás. A lidé se k nám opravdu všude chovali moc hezky...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2015
        Autor: Santi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 1. díl

           

      Já jsem polštině taky dřív nerozuměla. Teď žijeme v polském pohraničí, jezdíme tam docela často, i na nákupy, a rozumět nejen že začínám, dokonce začínám mít polštinu v oblibě. Vyštrachala jsem někde polštinu pro samouky, ale leží mi na nočním stolku, bo to není jazyk, který se naučím sama, problém je s výslovností. Ale při troše snahy lze v polštině dokonce nalézt zalíbení, některé polské výrazy miluju. Teď nemyslím drogu a szukat, ale třeba takový samochod (auto) ... a další ... jako na potvoru mě zrovna teď žádný výraz nenapadne!
      Co se cest týče, záleží na oblasti. Ano, jsou tam i hodně frekventované cesty, a jsou tam i cesty pískem. Ale dají se najít příjemné asfaltové silničky, kdy provoz ujde. Je ale fakt, že dokud člověk jede sám nebo s vozíkem, vidí to jinak. S malými dětmi jedoucími na kole jsme to přes Polsko právě z důvodu blbých cest vzdali. Dneska jsou už děti větší a na kola na výlety do Polska zajíždíme často. Opravdu není důvod se bát, Polsko umí příjemně překvapit.
      Jo a polský žurek, na tom mám závislost, už si ho vaříme i doma :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2015
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 1. díl

           

      orwell farm, Peggy: Dobře, budu o tom uvažovat :)
      Na německých cestách se mi ale líbí.
      Z polštiny mám dva zápočty a neumím vůbec nic.
      Vzpomněla jsem si, když jsem poprvé slyšela "Dobro došli!", reagovala jsem úplně jinak, ale pak jsme s chorvatskými ubytovateli vycházeli moc dobře, i když myslím, že občas každý mluvil o něčem jiném.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2015
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polsko 2013 - 1. díl

             

        Vlastně něco jo, polsky umím pozdravit :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2015
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polsko 2013 - 1. díl

             

        Tak já mám "dva zápočty" v němčiny (učila jsem se jí dva roky) a umím už taky prd :-(
        A s těmi cestami - ty jsou v Německu určitě lepší, to uznávám. Ale jak psal Santi výš, v Polsku není problém s nakupováním, kultura malých vesnických krámků (sklepů) dosud nevymizela, to je kouzelný. V Německu je prostě problém mimo město nakoupit. Jsou oblasti v Polsku, který jsou hezký, takové to: lesy, louky, jezera. Pak jsou tam oblasti, který jsou nudný, zemědělský. Ale i tak umí Polsko překvapit. Naposledy mě takto příjemně překvapilo město Nysa. To jsem čuměla jak blázen na něco takového.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2015
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polsko 2013 - 1. díl

               

          A ještě jeden plus pro Polsko, našinec si tam připadá vítaný, Poláci mají Čechy rádi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.10.2015
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Polsko 2013 - 1. díl

                 

            A Poláci nepovažují Čechy za Poláky (na rozdíl od Němců) ;)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.10.2015
            Autor: petrp
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 1. díl

         

    Moc pěkné počtení.
    Mohu vědět, kolik klukům bylo let?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 1. díl

           

      Díky.
      Staršímu bylo pět let a mladšímu necelé tři roky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2015
      Autor: Santi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polsko 2013 - 1. díl

             

        Hmmm, tak to měli velké dobrodružství :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024