reklama

Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

Zde prosím uvědějte jen zážitky z jednání na úřadě kde to funguje podle nastavených regulí našeho bananistánu, neschopnost či tupost úředníků nechte stranou, taky uveďte i nějaké triky jak se vyhnout nebo obejít či zmírnit problémy z jednání z úřady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.10.2015
Autor: miro5
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Jenže neschopnost a tupost úředníka je ta největší překážka, tak že to vynechat docela nejde:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2015
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Můj čerstvý zážitek - protože jsem před 10 lety měnil OP a ŘP ve stejnou dobu tak letos jsem opět navštívil městský úřad k vyřízení obou dokladů a valil jsem oči. Pro vyřízení OP jsou u nás speciální místnůstky(soukromí)kde se vejde a úřednice to s vámi vyřídí od A po Z včetně vyfocení a el.podpisu, foto vám ukáží a popřípadě vyfotí ještě jednou když nejste spokojeni, těchto místnůstek je několik aby stíhaly. Pro vyřízení ŘP je jedno okénko a milá úřednice to s váma taky vyřídí od A po Z jen s tím rozdílem, že vás nevyfotí jako u OP ale hezky poskytnete fotografii kterou musíte předem pořídit někde ve fotolabu, obvykle 4 kousky a tím pádem máte 3 do rodinného alba. Ještě markantní je to na malém úřadě kde to vyřizuje jedna úřednice, která vás vyfotí pro OP a zároveň vás pumpne o foto pro ŘP a to prosím ve stejnou dobu. Na obou dokladech je přitom takřka stejné malé černobílé foto.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2015
    Autor: miro5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Čerstvý zážitek kolegy - zjistil že má ŘP po platnosti/asi měsíc) tak pořídil foto a vydal se na úřad, opět milá úřednice to s ním vyřídila, vysvětlila že při lapení pomocníky to není přestupek za body a nabídla možnosti vyřízení pro urychlení vydání kratším než 20 dnů - za 50,- asi za polovic času nebo za poplatek 500,- expres vyřízení do 5-ti pracovních dnů, prostě rychlovka hodná našeho bananistánu. Ovšem závěr jednání byl pro kolegu zdrcující, protože ŘP byl po platnosti už mu ho úřednice nevrátila a ukončila jednání. Takže on přijel na úřad autem s ŘP sice po platnosti, ale aspoň měl něco v ruce že má papíry na řízení auta, poté vyšel z úřadu bez ničeho a co dál, nejezdí sice denně ale někdy není vyhnutí. Skoro 26 let po pseudorevoluci a stát s občanem, který jinak žije spořádaně a platí nemalé daně, zamete jak s protřelým kriminálníkem a kašle na jeho problémy. Ještě lépe to vyzní v souvislosti s okradeným občanem, který si honem vyřizuje nové doklady a teď ho nechá skoro měsíc bez možnosti používat auto,třeba jezdí do práce nebo vozí nemocného člena po doktorech atd, asi za trest aby si pamatoval že si má dát příště lepšího majzla. Jako by bylo složité vydat nějaký tiskopis s ochrannými prvky a platností třeba na 2 měsíce za menší poplatek, působnost pro ČR a může aspoň dál jezdit. Tady bych navrhl při vyřizování ŘP po platnosti tvrdit že jsem ho ztratil a pak spoléhat na nevšímavost pomahačů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2015
    Autor: miro5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      Tohle se mi taky stalo, že mi propadl řidičák. Taky si ho nechali, ale jakési náhradní potvrzení do doby vyřízení mi, pokud si dobře pamatuju, vydali.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2015
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

             

        Jen tak zkusmo jsem dal do vyhledávače "potvrzení místo ŘP" a vyjelo že při ztrátě se nějaké potvrzení dáva s platností na měsíc a jen pro ČR, pak ovšem nechápu proč ho nedostal sklerotik kolega, nejspíš aby si to lépe pamatoval :-) Proto po skončení tvrdit "ztratil,vypral,pes snědl apod" a dostanu potvrzení bez problémů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2015
        Autor: miro5
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

               

          Proč by měl dostat potvrzení o nahlášení ztráty, odcizení....atd., když k tomu nedošlo.
          Já dokážu plně pochopit, že člověk může zapomenout a v dobré víře, že má platný doklad dál jezdit. Ovšem ve chvíli, kdy zjistím, že doklad už měsíc platný není, tak bych asi opravdu nesedla do auta a nejela na ten neplatný doklad si nechat vystavit doklad platný a moc bych se asi ani nerozčilovala nad tím, že já jezdím na neplatný doklad už třicet dní a na úřadě mi vystaví nový nejpozději za dvacet dní, když připlatím, tak za pět dní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.10.2015
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

                 

            Protože jsou situace a jet prostě musí(dítě do školy,k lékaři,do práce) a na úřad třeba jede busem vyřídit ŘP a pak nemá nic na dost dlouhou dobu, o to tu jde, když uvede ztrátu apod dostane aspoň náhradní doklad. Nerozčiloval se nad jízdou na neplatný doklad, ale když chtěl věc napravit tak s ním vymetli a co vím tak jezdí bez ztráty bodů, není to pirát, neplatič atd. Asi jsem to nešťastně formuloval, třeba Svitavy to popisují takhle "Pokud se vám stane, že ztratíte řidičský průkaz, bude vám do doby vydání nového řidičského průkazu vystaveno odborem dopravy dočasné potvrzení, na základě kterého budete moci řídit vozidlo na území České republiky"

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 18.10.2015
            Autor: miro5
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

                   

              Pokud se vám stane, že ztratíte PLATNÝ řidičský průkaz... :-))
              Nemám nic proti tomu, aby na úřadě vystavovali náhradní doklad nejen lidem, kteří ztrátou, ukradením, zničením apod. přišli o svůj dosud platný doklad, ale i těm, kteří pouze zapomněli, že jejich doklad už je neplatný. Pak ale bude potřeba buď stanovit nějakou lhůtu, jak dlouhou dobu můžeš na neplatný průkaz jezdit. Měsíc? Půl roku? Rok?
              Anebo nic jako omezenou platnost průkazu nedělat a vystavovat ten průkaz hned od začátku na dobu neurčitou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.10.2015
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

                   

              Je to pakárna. Přitom by na tom stát klidně mohl i vyrejžovat. Seš blbej a nepohlídal sis platnost ? Tady máš lejstro do vydání novýho za pětikilo. Ber, nebo nech bejt. Platnost oprávnění trvá, jde jen o ten průkaz.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.10.2015
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

                   

              Je to tak. Já v červnu zjistil, že mám řidičák propadlej už dva měsíce. Přitom mě už "po" kontrolovali policajti - ona je tam ta platnost děsně malým písmem :o))). A taky když na jaře v rádiu upozorňovali, že končí některý série řidičáků, tak jsem koukal, co ten můj - no nebyl mezi nimi, takže OK. Že se to týkalo těch ještě neomezených a já už mám omezený, mě nenapadlo ...
              V autě jsem měl naložený materiál "na chaloupku" a velký nákup pro rodiče (jako obvykle), tak prostě na víkend pod Smrk jet musíme, přes to nejede vlak! Takže jsem řidičák "ztratil" a za týden a pětikilo měl nový. Při kontrole bych zkusil dělat překvapenýho :o). Prošlo to, ale jel jsem ještě opatrněji, než obvyklo.
              Na dočasný potvrzení, než budu mít nový, jsem se na úřadě samozřejmě ptal - prý nic takového nevydávají, ani při ztrátě (v době platnosti).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.10.2015
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      Mě před léty šlohli celou šrajtofli i s pasem, byl jsem právě na cestě do Německa.

      Když nemáš jedinej doklad, tedy řidičák, občanku, pas, kreditky, je potřeba vyhledat rodný list a vyřidit si pas,ten lze ze všech dokladů pořídit nejrychleji, a máš doklad s fotkou.

      Bez dokladu z fotkou ti totiž nevydají duplikát kreditek. Pak celkem rychle šlo pořídit duplikat řidičáku a občanka trvala nejdéle.

      Proč tyhle věci nemůže úřad, který je on line do všech těch registrů, vydat na počkání nechápu, ale je to tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

             

        proč? protože návrat centrálního řízení ))-:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2015
        Autor: brum
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      V souvislosti s výměnou řidičáku dám taky nedávnou příhodu, pro pobavení, i když úřady za to nemůžou.
      Autem najedu řádově stokrát míň než na kole. Jenom když je mi půjčeno a není jiná možnost. Někdy i služebně. Zvlášť mě to netěší, ale problém nedělá, na zákonitosti provozu se dá zvyknout i na tom kole, když se nejezdí zrovna výletním tempem.
      A tak až náhodou při nějakém jednání v bance se zjistilo, že mám řidičák propadlý už rok.

      Tak co už, rychle s nějakou fotkou na úřad.
      Věděl jsem skoro jistě, že doma jedna zbyla, stejná jak na občance, kde ta podoba jakž-takž existuje.
      Ale hledal jsem ji marně. Jenom jednu starou jsem objevil, snad dvacet let, co je i na tom starém řidičáku. Bude to muset stačit, ještě tak někde lítat kvůli blbé fotce, když jinde, třeba na Slovensku, je řidičák na neurčito.

      Prošlo to. Starý řidičák mi navíc ještě nechali, když už s ním jezdím tak dlouho.
      Ten měsíc jsem ale radši auto vynechal.

      Jak jsem se dostavil pro nový, stalo se něco podivného:
      "Vy už tady jednu žádost máte. Sedm let starou," hlásí úřednice. Byl jsem zmaten. "Běžte si zaplatit dalších 50 korun."
      Sjel jsem znova o patro níž a měl o čem přemýšlet.
      Pak mi ten papír ukázala. "Dokonce je tam ta novější fotka..." divím se nahlas.
      "To ani neříkejte, fotka má být aktuální".

      Dostal jsem svůj nový řidičák se starou fotkou a vypadal pořád dost zmateně.

      "Potřebujete ještě něco?"
      Byl jsem tam sám, konec úředních hodin se blížil a úřednice zjevně čekala, kdy se bude moct vrátit ke konverzaci s kolegyní.
      "Víte, paní, já za vším hledám nějakou logiku. Můžete mi říct, proč jsem před sedmi lety asi tak žádal o výměnu řidičáku, když ještě platil?"
      "Možná proto, že jste měnil bydliště."

      "Aha... Děkuju, nashle."

      Tak takový já jsem vůl. Pro někoho je dvacet dní moc a já ho tam nechám sedm let a nevzpomněl bych si nikdy. Lepší to asi nebude, ale přece - podruhé to vyšlo.
      Teda pravda, s barákem jsou hned starosti, že nějaký řidičák byl až na posledním místě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2015
      Autor: Radek
      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

             

        A dali ti teda jeden nebo dva řidičáky?!? :o)))

        Škoda, že se hned při podání žádosti nejsou schopný podívat do počítače, jak na tom s vydanými řidičáky člověk je. Pak by určitě zjistila, že máš jeden hotový a nepřevzatý.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.10.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

               

          Dali mi už jenom ten novější. Sice je na něm starší fotka, ale bude dýl platit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.10.2015
          Autor: Radek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

                 

            Škrti... :o)))

            A to ten druhý skartovali nebo co?!?
            Teda ono je to jedno, ale docela by mě zajímalo, ve které fázi přišli na to, že je vlastně jiný řidičák už 7 let vyrobený... Ale to se stejně nedozvíme.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.10.2015
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      Tak že řidičák máš, to si orgán ověří. Mě už se 2x stalo, že jsem ŘP zapomněla doma a nebyl problém. Zjistil si sám, udělal "tytyty" a já slíbila, že už zapomínat nebudu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      Stejně je to jen policejní buzerace (za pomoci příslušných zákonů, ovšem)... Řidič musí mít řidičák pořád u sebe a platný, přitom když se naskytne nějaká silniční kontrola, tak si to stejně jdou ověřit do svého auta, kde mají přístup do online databáze :-/ Takže ten kus papíru prakticky vůbec není nutné pořád tahat s sebou, když se jeho vlastnictví/platnost dá zjistit i jinak :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2015
      Autor: Jarda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

             

        Tak ho vůbec nemusíš mít.
        Ani sebrat by ti ho nemohli...:)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2015
        Autor: Kolorádo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Oni to někdy ti úředníci nemají jednoduché. Alespoň tedy u nás na drsném severu.
    http://usti.idnes.cz/zena-v-rumburku-napadla...

    (Ona úřednice ještě dopadla dobře. Na nějaké policajty ta žena útočila vrháním vidlí a jiného zahradního nářadí.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2015
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Soudce je taky úředník, že?
    Takže: naše společenství vlastníků bytů se soudí s jednou "členkou" o zhruba 300 tisíc za proteklou studenou vodu v jejím neobývaném bytě (asi porucha splachovače - protékal naplno celý rok). Majitelka si nechala vodoměr odmontovat a přeměřit ve zkušebně, tam našli chybu až 40%, ovšem při minimálním průtoku, při předpokládaném průtoku je asi 2%.
    Právnička nás "dostala" informací, jak to chodí u soudu. Jsou tu prý dva typy soudců. Jeden si to prostuduje, koukne na protokol a řekne žalované ať to zaplatí, když ta voda u ní prokazatelně protekla.
    Druhý mrkne na výsledek zkušebního protokolu a řekne, že žalovaná má důkaz o vadném měřidle a nic platit nemusí.

    Nechápu, jak by u tak banální věci mohly dva úplně odlišné výsledky. Teď čekáme, komu padnem pod sekyru ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2015
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    rodičům vloni končil občanský průkaz, zajela jsem s nimi tam co je u nás vydávají, úřednice byla velmi ochotná, vzala si na mne telefon, až to bude hotové, že zavolá. pak byla maminka v nemocnici, nikdo mi nevolal a když se nedělo nic ani po dvou měsících, ozvala jsem se já. úřednice se omlouvala, že si napsala špatně číslo, takže se nikam nedovolala. nabídla mi, že rodičům OP přivezou domů a tak se i stalo, což mi přijde jako dobrá služba občanům. rodičům je víc jak 80 let. Bohužel takovou vstřícnost jsem nenašla v soc. službách. maminka má průkazku na parkování a tu je potřeba do konce roku vyměnit. v době, kdy nám ji úřednice vydávala se sice už leckde nové vydývali, ale tady zrovna nefungoval scener, takže nám v květnu 2015 vydala průkazku starou se slovy do konce roku si přijďte pro novou. taky by mohla přijet a podpis získat od maminky doma, když žádala o příspěvěk, to na šetření domů úřednice přijela hned.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2015
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

         

    Krásná ukázka práce úřadu, http://www.novinky.cz/domaci/384248-autistovi... kam se na ně hrabe lékařská věda :-(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2015
    Autor: miro5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak fungují úřady v bananistáně aneb na úřadě je blaze ...

           

      A ty znáš v tomhle případě rozhodnutí úřadu a všech soudů a jejich zdůvodnění?
      Nebo znáš jen to co sis přečet tady.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024