reklama

Tepák

Zdravím, potřebuju poradit s nákupem tepáku. Nechci s hrudním pásem vadí mi to, spíš bych brala něco na ruku nebo podobně, můžete mi někdo doporučit do které značky, modelu se vyplatí investovat?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.09.2015
Autor: Daniela99
  • Re: Tepák

         

    Rady hledej na dcrainmaker.com

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tepák

         

    Asi takhle, pokud potřebuješ aby to bylo co nejvíce přesné, tak se hrudnímu pásu asi stejně nevyhneš...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2015
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tepák

           

      Co nejvíce přesné... Spíš myslím, aby to fungovalo i za běhu, i za zpocení, prostě aby to fungoavalo v režimu, kdy to potřebuješ. To není ani moc otázka pokroku, ale spíš otázka slabého signálu od srdce a rušení. Stejný problém je bezdrátový přenos z hrudního pásu do hodinek. Každá tramvaj to snadno zaruší, takže během průjezdu tramvaje nemáš tep, jsi mrtvý. Tyhle informace výrobce většinou neposkytuje a dozvíš se to nejspíš jedině od uživatelů. Levnější zařízení na to budou háklivější. Je třeba vzít v úvahu, kde to hlavně chceš provozovat a zda krátkodobý výpadek je fatální, nebo ne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2015
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tepák

             

        Na druhou stranu se signál z pásu do hodinek přenáší hlavně tělem, takže přenos ve fitku není většinou rušen okolními tepáky. Na kole s hodinkami na řídítkách se signál přenese teprve, když se kola dotkneš, když na něj nasedneš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tepák

             

        Nebo i tak jak píšeš... Nevím jak to opravdu je, ale zatím mi ty pásy pořád přijdou jako nejspolehlivější řešení.
        Co se týče pocení, tak tam je to snad jasné, čím vlhčí, tím lepší ;-) Vždyť se i před nasazením dost často doporučuje použít trochu toho "lékařského ultrazvukového" gelu na kontakty pásu, aby to mělo lepší kontakt s tělem.

        Ohledně případného rušení se mi to nějak nezdá... Tepáky mají v drtivé většině přenos řešený přes BT nebo hlavně ANT. A jestli tohle dokáže zarušit třeba i blbá tramvaj (jasně, ten elektrobordel, co z ní asi sálá, nebude nic pěkného) tak pak by to lidem odpojovalo i BT handsfree, bezdrátová sluchátka atd. To by musel být stejný problém i v metru... A tam jsem si zatím nevšiml, že by někdo s "wireless" sluchátky někdy řešil, že je za jízdy bez zvuku :-)
        Nevím no, nějak se mi nechce věřit tomu, že by to bylo až tak hrozné...

        Každopádně se po vnitřní Praze s nasazeným hrudním pásem nepohybuji, a nikdy ani nepohyboval, takže se mohu plést ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2015
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tepák

               

          Mám nějaký levný měřák už staršího data. Nemyslím, že by to komunikovalo po bluetooth. V té době, kdy jsem to pořizoval ještě tydlyfouny nebyly tolik rozšířené, vyhodnocení je hodinkami a pouze jimi. V každém případě na Modřanské stezce mi to tramvaj zarušila na vzdálenost 50m. S rušením bluetooth a wifi tramvají nemám zkušenosti. Na to jsou zde jiní, kteří komunikují z řídítek do zadních kapes na kole.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tepák

                 

            Mám někde doma taky nějaký starší "analog". Ten zaruší kdeco. Novější (přes šest let) ROX už má nějaký digitální přenos a rušení jsem zaznamenal jen jednou, když jsem se téměř opíral i anténu nějaké soukromé vysílačky. Ty současné přenosy budou asi ještě namáknutější a odolnější.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.09.2015
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tepák

                 

            Žiješ v minulém století, to je ten problém :-) Moderní snímače komunikující digitálně přes ANT nebo přes Bluetooth Low Energy s tímhle nemají nejmenší problém. Analogové vysílače mají jedinou výhodu, fungují i pod vodou. Proto třeba Polar u svých triatlonových hodinek používá BLE a ve vodě přechází na analog.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.09.2015
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tepák

                   

              Je to tak, zaspal jsem dobu. Už ten tepák také nepoužívám, naučil jsem se zhruba poznat svou mezní tepovou frekvenci odpovídající aerobnímu prahu a pro moje turistické ježdění mi tato hodnota s přesností odhadu celkem stačí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.09.2015
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tepák

           

      Dneska už se dělají optické snímače, které tepovku určí stejně přesně jako hrudní pás. Tedy pokud nechceš HRV, tam má klasický snímač pořád navrch. Jde o to mít snímač od stravné firmy. Z hlavy nevím, které firmy to dělají dobře a které ne, používám hrudní pás. Jak už jsem psal, tohle se dá všechno najít u Raye Makera na dcrainmaker.com.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2015
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tepák

             

        HRV je Heart Rate Variability? Na co se to měří? Našel jsem nějakou diplomku, ale ta popisuje měření a přístroj a ne účel.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tepák

               

          Jj, je to heart rate variabillity. Z tohohle čísla se dá poznat únava organismu. Jednoduše řečeno, pokud je HRV vysoká, znamená to, že jsi odpočatý, pokud je nízká, jsi unavený.
          Moderní sportovní hodinky s pomocí HRV určují dobu potřebnou k regeneraci.
          Víc jsem o tom celkem srozumitelně dá dočíst na webu firmy First Beat (http://www.firstbeat.com)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2015
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tepák

             

        O.K., to se hodí vědět, dík.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2015
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tepák

         

    Myslím že tepák s hrudním pásem dobře nahrazuje Scosche Rhythm+ viz http://www.sunnysoft.cz/zbozi/101PSC-131... měří přesně, dlouho vydrží, je odolný…mně osobně hodně vyhovuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2015
    Autor: marek17
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024