reklama

Co Vám pomáhá na nachlazení??

Prevence zklamala,a nerad beru tabletky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.09.2015
Autor: davido
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Uvařit cibuli a chlastat horký, s medem.
    Je to hnus, to se raději uzdravíš.....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      ,)) něco podobnýho jsem zkusil,cibuli na kolečka ,pokapat medem,a polykat tu vzniklou štavu(během dne),ještě sem do toho nastrouhal kousek zázvoru.není to uplně nejhorší,snad to pomuže,)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2015
      Autor: davido
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Jestli si chytil tu svini co já předminulý týden, tak ti nepomůže nic a antibiotikům se nevyhneš. Začalo to také jako nachlazení, ale to si mě ta bastie 3 dny jen oťukávala. Pak si dala den voraz a následoval frontální útok.

    Jestli je to ale opravdu jen obyč nachlazení, tak ho léčím
    - napařit ve vaně nohy a ruce ve slané vodě
    - modafen nebo paralen plus (bacha, možno max. 8 tablet denně)
    - zázvorový čaj nebo cibulový čaj s majoránkou
    - vylouhovanou cibuli používám jen když jsou chycený průdušky, jinak to nemá smysl. Jo a tu vylouhovanou cibuli pak používám k uvaření čaje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Silná česnečka. Čaj s medem a citronem. Grog. Coldrex se slivovicí (nepřehánět, paracetamol s alkoholem je nápor na játra, tenhle si původně taky jen léčil rýmičku: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ikem-zachranil... ). Cokoliv jiného, co Ti chutná, ono je to ve skutečnosti asi dost jedno :-)

    Pokud příznaky do tří dnů neustoupí, doma si udělat CRP nebo rovnou naklapat k doktorovi a CRP chtít, podle výsledku antibiotika. (zvýšená hladina proteinu se projeví spolehlivě asi po třech dnech, trápit tělo antibiotiky preventivně je prasárna, ale nepodat antibiotika při bakteriálním původu jen prodlužuje a zhoršuje nemoc).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      Ty máš doma CRP přístroj?!?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

             

        Dá-li se zkumavka, činidlo a indikační papírek považovat za přístroj...
        Jindra to kousek níže odkazuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2015
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

               

          Netušila jsem, že to existuje už i v téhle variantě. Já znám jen ty přístroje na CRP a quick read.
          Osobně ale musím říct, že doma bych do toho nešla. Jestli potřebuji něco silnějšího než paralen/modafen to poznám podle toho, že je mi víc blbě než obvykle :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2015
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                 

            Já na subjektivní pocit moc nevěřím, sebekriticky musím přiznat, že diagnóza pocitem je u mne zhruba stejně spolehlivá jako házení korunou.

            CRP je drahý jak sviň a u nás doma zatím v 2 ze 4 použití neprůkazný výsledek (mírně zvýšená hladina = víme zase kulový). Na druhou stranu, pozitivní výsledek znamená, že není na co čekat, a je potřeba k doktorovi.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2015
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                   

              Nestudovala jsem kolik stojí tahle "domo" verze. Vím ale kolik stojí ten přenosný přístroj a náplně do něj a to rozhodně není nic levného.
              Dneska už CRP umí odečítat kdejaká sestra, ale když jsme začali CRP na pobytech pro děti používat, moc lidí s tím neumělo.
              Takže vyznat se v těch hodnotách pro laika asi bude trošku oříšek.

              Mě naštěstí fungují ty vlastní pocity, takže poznám, kdy je potřeba jít k doktorovi a kdy to zvládnu sama.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2015
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      zkusím zatím bez těch tablet,když když se to nezlepší tak asi k sličné pani doktorce na to crp

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2015
      Autor: davido
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      http://www.crptesty.cz/?utm_source=google&...


      Myslíš tohle?


      Ani všechna bakteriální onemocnění nemusíš hned drtit antibiotiky.

      Prostě buď to přejde, nebo nasadíš amoxicilyn, a doktorovi se vyhneš, protože v čekárně můžeš něco škaredých chytnout, kejchá tam samej marod :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

             

        Nemusíš drtit antibiotiky, vyhneš se lékaři - a přitom nasazuješ amoxicilin (antibiotikum na lékařský předpis)? :-o

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2015
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

               

          :-)

          Tak. Brnknu mámě, a nasadím. Naposledy před pěti lety.

          Jo, s antibiotiky je průšvih ten, že se nasazovala zbytečně často, a navíc, řada pacošů nedobrala poctivě, a tak ty bakterie mutují a jsou odolnější. S antibiotiky se to dříve fakt dost přehánělo.

          Jinak, ten hoch v bílém plášti na středisku, pokud si nenechá udělat rozbory, o té chorobě, co mám, ví zhruba totéž, tedy kulový. Jedná podle zkušenosti, empirie, nic víc.

          "zkusíme tohle, to by mělo zabrat".

          Jinou možnost vlastně ani nemá, Tak co se za ním hnát, neschopenku nepotřebuju.....

          Myslím si, že se postoj k antibiotikům mění k lepšímu, no, ono taky přibývá viróz.

          Já bych zkusil tu cibuli, česnek, paralen.
          Po pár dnech se uvidí. Tělo si buď poradí, nebo na ty mrchy AB dojde.

          Udělat di Tesvo test a běžet hned si nechat nspsat AB je podle mého zbytečné.
          Navíc, fakt v té čekárně kývhajících lidí člověk snadno chytne co neměl.


          Tedy, pokud si nejde pro neschopenku....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                 

            No, dobře, ale právě ten amoxicilin je přece antibiotikum. A vyhneš se lékaři tím, že brknkneš mámě lékařce...
            Tohle je totiž taky jedna z cest, proč se zvyšuje rezistence bakterií vůči antibiotikům. Že se berou naslepo, bez předchozí kultivace - prostě se jen tak zkouší, které zabere. Děláš to přece úplně stejně jako ten hoch v bílém plášti.
            Jasně, já se taky léčím sama, přesně s tímtéž argumentem - ještě bych v čekárně něco chytla. Ale antibiotikum bych si teda sama nenasazovala.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2015
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                   

              Já klidně, mám o tom nastudováno, ale máš recht, obecně to doporučit nelze, a vlastně ani to. není realizovatelné, nevím, kde bys antibiotikum sehnala volně, kromě pochybných internetových shopů, když to ve Španělsku už zarazili.

              Plnou dávku amoxicilinu sebou vozím na cesty, zatím, chvála Bohu, jsem nemusel použít.

              Jinak, je to tak, i ten lékař první linie, ti ATB předepisuje na slepo, tak proč ho zdržovat :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2015
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                     

                Já zrovna v tomto mám taky trochu nastudováno, protože ač jsem hodně odolná a dosud absolutně "nealergická" - tak jediný amoxicilin mám psaný velkým písmem na kartě lékařky, že nenasazovat, protože to byla jediná alergická reakce v mém životě a docela razantní. Říkali tenkrát (a příbalový leták tomu nakonec nasvědčuje), že u něj jsou opravdu nežádoucí účinky výrazně častější než u jiných antibiotik, takže nasazovat je jako první volbu mi přijde dost šílené.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.09.2015
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

                       

                  :-)

                  To máš pech. Je to dryák, ale zabíjí skoro všechno živé, když máš kliku, tebe vynechá.
                  Mě tenkrát zabral strašně rychle. To jsem chytil hnusnou angínu ve Španělsku, nezabralo nic, stříkal jsem krk tím fusafunginem (u nás Bioparox), cumlal antibakteriálni bombonky, furt nic. Tak jsem zasednul ke googlu, pamatoval jsem si, že mě na to před 10 lety dali Augmentin. Hledám jak se to jmenuje ve Španělsku, koukám na účinnou látku, a vida, amoxicilinum. Tak jsem se vypravil do lekárny, a dostal ten Augmentin, kterému se tam ale říká Amoxiciline, obsah a dávkování stejné.

                  Za dva dny jsem byl zase jura.
                  Kontraindikaci čtu, vedlejší účinky raději nikoliv. Jak bych věděl, co mi to má vedlejšího dělat, začal bych se pozorovat, a ty příznaky bych u sebe jistě našel...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.09.2015
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

               

          Jo, antibiotika byla do loňska volně, bez předpisu prodejná ve Španělsku. Letos to zarazili. Jako u většiny léků, ve Španělsku je plná cena nižší, než u nás doplatek, léku údajně hrazeného pojišťovnou.

          Já mám zásoby (expirace snad v roce 18, dá-li Bůh, nepoužiju).

          Je to vopruz, omezení lidské svobody, ale zdá se, že se to zarazit muselo. Jak si lidé sami mohli ordinovat AB na každý kašlík, vytvořila se u bakterii resistence a AB přestala zabírat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Pokud je to jen nachlazení, tak je třeba to holt vypotit v posteli, pít černý neslazený čaj, nebo slazený medem, možná by něco zvládl Pulmoran, česnečku, či něco ostrýho. Pokud to dráždí tak stoptusin nebo alkohol, ostatně stoptusin vlastně není o moc víc než alkohol.
    Paralen jen v nouzi nejvyšší, kdy teplota stoupne neúměrně vysoko, rozhodně ne když pouze překročí 37.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Jednoznačně můj "koldrex". Vymačkat celý citrón, slabší nátury přisypou tunu cukru:), zalít vařící vodou a HLAVNĚ doplnit cukříky (tj. RUM, nejlépe třtinový). Pít vařící, resp. co hrdlo (ne)vydrží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2015
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      Taky je dobrý lektvar vodka(slivovice) a med v poměru 1:1, pokud jsou teploty pak jedině vypotit a celodenní klid, nesportovat, nechodit nikam, nepracovat, prostě vypnout a nehrát si na hrdinu, pokud dojde ke zhoršení tak hledat pomoc u lékaře, zásadně nic nepřemáhat a nepřecházet, jsou dlouhodobé následky i několik roků potom.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2015
      Autor: miro5
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      Nerozloží se to co v tom citrónu bylo zdravého tou vařící vodou? Spíš bych to na cílovou teplotu jenom zahřál.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2015
      Autor: JendaH
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      Pánové, ačkoliv zdaleka nejsem odpůrcem lihu, tyhle metody, vyléčí tě stopečka, čaj s rumem apod považuji za omyl.

      Alkohol právě likviduje ty vitamíny, co potřebuješ.

      Cibule, česnek, citrony, čaje, zapotit se a při nízké horečce ji hned nutně nesrážet aspirinem, tělo zvýšením teploty se stává pro některé ty mrchy málo pohostinné, to jo.

      Lih jen subjektivně eliminuje příznaky a neléčí, spíše škodí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

             

        Mne to prostě pomáhá a basta fidli. :)

        Samo, že do sebe ještě taky hrnu céčko a cucám bylinkové čaje (a nemyslím tím pivo).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

               

          To je sila vůle, co ti pomáhá :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

             

        Však nikdo nemluví o lihu. Řeč je o rumu a slivovici. Placebo vyléčilo víc lidí, než jakýkoliv konkurenční přípravek :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2015
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

               

          Ale fuj slivovice. Kdyz jsem mel posledne banku, tak jsem druhy den dostal ctyricitky a zapal plic. Takovy humus uz pit nebudu :))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2015
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

           

      Pro lepší vstřebávání doporučuju to ještě rozmíchat v silném grogu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2015
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Já beru vitamín C. Jestli tě to potěší, tak to mám sypací, ne tabletky…

    Bohužel nevím jestli mi pomohlo to céčko nebo změna životosprávy, provedl jsem to oboje současně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2015
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    https://www.youtube.com/watch?v=2iOEKhAaQ-M

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co Vám pomáhá na nachlazení??

         

    Ja neco chytam skoro pravidelne na jare a na podzim, jak zacne byt sychravo

    Bolest v krku - cumlam strepsils
    Kasel - stoptusin
    Teplotu - nemivam (naposledy jen 40 pri zapalu plic. Tyden jsem lezel, pak s 39, to uz se dalo zvladat, jsem sel do prace. Doktor rikal, ze me to zabije. Zatim nic :))) jo, a chytl jsem ho v srpnu, kdyz bylo venku 25-30

    Rymecka - snazim se nejak prezit prvni 3 dny

    K doktorovi jdu az po 14 dnech, kdyz se mi nepodari vylecit kasel. Ten mi rekne, at tak moc nejezdim na kole, setrim se a koupim dalsi stoptusin. :)))

    Toz tak. Tabletky taky nerad, ale kdyz neni zbyti, tak proste musim.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024