Bafang 01 začal hlučet

Přátelé, nemá někdo tuto zkušenost? Bafang 250W po ujetí 1000 km začal vydávat nový zvuk, jen při určité rychlosti a spotřebě se ozývá jisté vrnění až vrčení. Dosud jen tiše "pískal". To "vrnění" má proměnnou frekvenci, nemá konstantní kmitočet. Motor nedostal nikdy žádné kapky,netrápil jsem jej, jezdil víceméně stále po rovině. Je ještě v záruce, nevím ale, jestli toto není normální v souvislosti s opotřebením. 1000 km mi ale příjde dost málo :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.09.2015
Autor: crossmann
  • Re: Bafang 01 začal hlučet

Nemá tě rád, tak vrčí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

A je to elektrický nebo mechanický zvuk? Jako vrnění trafa versus převodovka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To jde právě těžko poznat, napadlo mne, že třeba rezonuje něco v ř. jednotce. Žádné skřípění to ale není, projevuje se to v poměru určité rychlosti a okamžité spotřeby. Domnívám se, že pokud by bylo něco na převodu, zvuk by se ozýval trvale a hlasitost by rostla s otáčkami.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2015
      Autor: crossmann
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Třeba je motor podtočený. Chce to zvýšit otáčky z maxima na minimum :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: na kolo o víkendech

dnes
Ahoj, hledám cykloparťačku pro víkendovou cyklistiku i turistiku, jízdy na pohodu

Hledám: Partnerku

Hledám: Partnerku
včera
Hledám partnerku na kolo do 50let.Pouze z Prahy

Hledám: Kamaradku na kolo

23.03.2017
Znam cyklostezky v okoli Ostravy a hledam spolecnici ve veku 50-62 let zdatnou pro jizdu na kole k obcasnym…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (16 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017