reklama

přestavba krosového kola na MTB

Zdravím všechny cykloblázny, zvažují koupě nového MTB do ceny cca. 13500,-Kč, v současné době mám velmi zachovalé až krásné krosové kolo Author Relax výbava Shimano Alivio, deore, a tak mě napadlo, zda by šlo přestavit toto kolo na MTB, tzn. nová MTB kola 27,5", a co dalšího je potřeba vyměnit, kolik by to mohlo stát, zda to nebude dražší než nový MTB, a kde nebo kdo by tuto přestvabu mohl udělat, sám se do toho asi nepustím, jsem z Prahy, děkuji za jakoukoliv informací, děkuji Superbbejk

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.08.2015
Autor: superbbejk
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    Author Relax ???

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2015
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    To se ti opravdu nevyplatí.
    Počítej: nová kola + pláště + kotouče, kotoučové brzdy, přední vidlici, asi i představec a řídítka, kliky, a když ještě připočítáš, co dáš za práci...
    A pořád to nebude pořádné horské kolo, protože rám má jinou geometrii.

    Lepší by bylo kolo prodat. Co dostaneš, přidat k těm 13500,- a koupit něco pořádného.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba krosového kola na MTB

           

      děkuji asi to zkusím, myslel jsem, že na 28" krosová kola, která mám bych dal 29", tam není rozdíl v ráfku, ten by měl být stejný, tam je jen rozdíl s pláštěm, takže asi bych možná zkusil širší ráfek a následně širší plášť, brzdy si chci nechat nechci kotouče, no uvidím, ještě to pořeším s nějakým odborníkem osobně, děkuji za nápady

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2015
      Autor: superbbejk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přestavba krosového kola na MTB

             

        Zkusil bych dát co nejširší pláště. 1,75 (47mm) by rám mohl pobrat, možná i 1,9. A šetřit na horské kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba krosového kola na MTB

           

      Když na to má vyčleněny peníze, toto je nejrozumnější řešení. Pořádný horák z toho nikdy nebude.
      Pokud by se ovšem kola nechtěl vzdát a rám mu na své ježdění stačí,tak to jde přestavět. Dělal jsem to letos a vyšlo mě to zatím na necelých 7000- výplety na kotouče, brzdy BB7/5, kotouče, adaptéry, kousek bowdenu a lanka, MTB kliky (vidle zatím původní, pláště nepočítám, ty bych měnil i tak, práci jsem neplatil).
      Ale nejezdím těžké terény, i když jsem zvládal šutrový terén v Julkách a ocenil jsem kotoučovky ve sjezdech za deště. Co mi tedy vadilo, že bych mohl mít lepší terénní pláště, ale v 28 se moc nedělají a použít 27,5 výplety mě bohužel tenkrát nenapadlo :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2015
      Autor: pgnext
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přestavba krosového kola na MTB

             

        Horský kolo s trekovou vidlí není horský. S tím se vůbec nedá vjet do terénu.

        A chci vidět MTB vidli, která tam bude pasovat a při jejímž používání nebude ohrožena fyzická integrita rámu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2015
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: přestavba krosového kola na MTB

             

        Když vidím ten obrázek, tak dozadu žádnou kotoučovku nedá, není jí kam uchytit. Dopředu by to šlo. Sice toto řešení je dosti neobvyklé, ale možné to je.
        Na druhou stranu i na trekingu se dá projet docela pěkný terén. Je to jen otázka šikovnosti a vůle. Kupte si širší pláště, tolik co projde rámem s hrubším vzorkem a jezděte na tom. A nebo si kupte pořádného bika. Mít dvě kola také není žádná hamba.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba krosového kola na MTB

           

      Skoro bych vsadil na dualové páky, takže při pořízení kotoučů je potřeba vyměnit i řazení a páky. Leda by tam dal mechanické.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    Napíšu ti jen názor, nepatřím k milovníkům měření úhlů a délky trubek rámu.... ale od oka a ze zkušennosti si myslím, že geometrie rámu bude odlišná a i použitý materiál a konstrukce rámu bude zohledňovat jiné pevnostní charakteristiky u krosu a MTB. Určitě mohou být potíže v šířce plášťů vzhledem k šířce zadní stavby, nevím jestli rámem proleze plášť o průměru dvou palců. A co průměr kola ? 27,5 versus 28... bude ráfek ve stejném místě aby se na něj daly seřídit V-brake brzdy ? Osobně bych se do toho nepouštěl, když už, tak bych nejdřív zkusil jen vyměnit pláště za široké, dělají se i 700x42, ....a zhodnotil bych jestli to nestačí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2015
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    Nedává to smysl. Už jen třeba kvůli tomu, že rám není stavěný na vidli se zdvihem, který je u mtb obvyklý.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2015
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    Plnohodnotnýho horáka nezískáš, ale pokud nechceš jezdit rychle kamenitý sjezdy a skákat, můžeš krosa upravit. Takhle vypadá můj s plášti 47-622, kašpárkem 22/34 a odpruženou sedlovkou - tedy "fúl" :o)))
    http://pepikw.rajce.idnes.cz/Kolmo_Parkem/...

    Projedu všechno co jezděj běžní bájkři, jen pomaleji (ale já bych stejně brzdil i na MTB).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2015
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba krosového kola na MTB

           

      Souhlas, dal jsem na krose 29x2,1 pláště, nejmenší převodník 22 a je to. Jen se tam už nevejdou blatníky. A protože má kotouče a vzduchovou vidli, tak se mi na tom jezdí dobře. Nejsem teda žádnej super biker, ale ten by zase určitě ohrnul nos nad kolem za 13500. A jestli se pláště vejdou můžeš i zkusit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2015
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba krosového kola na MTB

         

    A proč to chceš předělávat, kudy a po jakých cestách na tom MTB chceš jezdit?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024