reklama

Kolo pro ženu

Ahoj, sháním pro sebe kolo. V současnosti mám už takovou starou "herku" neznámé značky, kterou jsem zdědila po sourozencích a nastal čas na výměnu...

Údaje o mně: 168 cm, 63 kg, 25 let - ale ráda bych, aby mi kolo vydrželo nějaký ten rok, tak se to kromě výšky třeba bude měnit:)

V plánu mám jezdit aspoň dvakrát týdně - cca 20-30 km (výjimečně nějaký delší výlet). Ze 60% asfalt (silnice a cyklostezky), zbytek polňačky + někdy třeba lesní cesta (kamenitá, zpevněná... žádné rozbahněné, atd). V okolí je to samý kopec, takže určitě spíš lehčí převody, nejlehčí aspoň 24-32 zubů.

Finančně 10000 Kč - 13000Kč (to je fakt strop), není to žádná sláva, ale bohužel... Koukala jsem na tyto kola:

http://www.bike-sport-shop.cz/kolo-author-15...
http://www.bike-sport-shop.cz/kolo-specialized...
http://www.bike-sport-shop.cz/kolo-merida-14...

Které z nich byste mi doporučili? Případně nějaké jiné v podobné cenové relaci? Netrvám nutně na dámském rámu, i když se mi tak nějak vzhledově líbí víc :)

Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.08.2015
Autor: Betka
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Mě se líbí Specialized Ariel Disc.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kolo pro ženu

           

      Líbit se ti může, ale z těch tří jasně nejhorší volba. Mechanické kotoučovky, Altus přehazovačka, navíc trekové převodníky s kazetou jen 32z.
      Ale je to "SPEŠL..."

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Když už z vybraných kol, tak bych za nejvhodnější považoval Meridu. Jednak to má osazení z ucelené řady Altus a především to má horský převodník a 9 kazetu a tyhle lehší převody v kopcích, které máš, jako když najdeš :-) Až obrousíš kazetu můžeš dát ještě lehčí s 34 pastorkem.
    A pokud nebudeš jezdit jen po naprosto hladkém asfaltu, tak tohle kolo bude urči pohodlnější a na rozbitějších cestách ovladatelnější než ty dvě zbývající.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro ženu

           

      Proč bude určitě ovladatelnější?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2015
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro ženu

             

        Protože to je horské kolo na rozdíl od těch dvou trekových, takže má i širší ráfek a pláště a tak se i méně fouká. A na rozbité a kamenité cesty je tak pohodlnější a průjezdnější.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo pro ženu

               

          Jaký je rozdíl? skoro 0

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2015
          Autor: magic1000
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kolo pro ženu

                 

            Jako, že mezi Meridou a těmi dalšími není rozdíl?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2015
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo pro ženu

                   

              od té doby co se dělají horáci 29 je rozdíl smazán.Oči jsem valil a rozdíl vidím minimální

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.08.2015
              Autor: magic1000
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo pro ženu

                     

                A ta Merida má 29" kola?

                A horác na 29 kolech je stále dost odlišný od trekového kola.
                To skoro vypadá jako bys nikdy nejel na horském nebo trekovém kole když si myslíš, že v tom není rozdíl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.08.2015
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kolo pro ženu

                       

                  Na její použití je to jedno.Já nikdy nejel na kole.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.08.2015
                  Autor: magic1000
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro ženu

           

      Díky, i vzhledově se mi nejvíc líbí ta Merida ;-) A spíš silnice III. třídy, asfaltky někde v lese, atd. Občas i nějaká ta polňačka nebo letní cesta, prostě kde není provoz. Takže nový hladký asfalt minimáně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2015
      Autor: Betka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Pro ženu jedině tohle http://www.goldpoint.cz/zlaty-prives-kolo-20961

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro ženu

           

      robertek

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2015
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kolo pro ženu

             

        Ty se koukám bez tý elektriky neobejdeš

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Zvaž, jestli by jsi nemohla investovat o 1500Kč víc. Ono v téhle cenové relaci je každá stokoruna vcelku poznat.
    Např. http://www.bezvakolo.cz/159936-crono-pro-lady. Je to sice ještě 9-ti rychlostní, ale i tak mi to přijde nesrovnatelné s tím, co jsi vybrala ty.
    Pokud by se ti zdály převody moc těžké, dá se dozadu dát kazeta 12-36z.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Koukni na cyklospeciality.cz urcite tam neco vyberes ja tam sve polovicce koupil kolo k narozeninam a byla velice spokojena :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2015
    Autor: AlesekB
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Kolo pro ženu

           

      Doporučuji odrážedlo. Alešek ti z vlastní zkušenosti jistě dobře poradí. :-)

      Alešku, mi budeme velice spokojení, až si ty tvoje cyklospeciality strčíš do pr.ele a vypadne odtud!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2015
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Ještě jsem dostala nabídku na sestavení kola. Co na to říkáte? Vyplatí se to oproti "hotovým" kolům? Díky

    Model kola - 26"-V-3x9
    -------------------------
    Komponent Model
    rám 26"
    vidlice SUNTOUR XCR
    přehazovačka DEORE RDM-591
    přesmykač ACERA
    řetěz HG 53
    kazeta HG 30
    kliky ACERA
    osa integr
    řazení ACERA 3X9
    náboje HBRM 590
    v -brzdy TEKTRO
    brzd.páky ALIVIO BLM 421
    mech.kotoučovky ne
    hydr.kotoučovky ne
    kotouče ne
    představec ALU
    řídítka ALU
    hlavové složení NĚCO
    gripy ?
    pedály ALU
    sedlo Q BIK
    sedlovka ALU
    objímka ALU
    ráfky 2ks GRAND ROCK 26"
    dráty 72ks NEREZ 288mm
    niple 72ks POZINK 2mm
    velovložky 2ks PLAST 16mm
    pláště 2ks FORCE
    duše 2ks AV 40mm
    rohy ne

    Cena 12000Kč

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2015
    Autor: Betka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo pro ženu

           

      Nechal bych změnit akorát kliky a řazení alespoň za Alivio, když už ne Deore.
      Když mrkneš po maloobchodech, cenový rozdíl mezi tou Acerou a Aliviem už není tak závratný a pro sestavovače (pokud nakupuje velkoobchodně) bude ještě menší. S cenou už to moc nezacvičí. Jinak asi použitelné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo pro ženu

             

        Díky za reakci. Zkusím kliky a řazení vyměnit :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2015
        Autor: Betka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo pro ženu

         

    Tak finální parametry jsou pro postavení kola jsou následující, celkem za 13500Kč. Na tomto rámu http://www.kupkolo.cz/ram-mtb-26-force-amelia... s nástřikem vlastního designu.
    Co na to říkáte, je to OK?

    Model kola - 26"-V-3x9
    -------------------------
    Komponent Model
    rám 26"
    vidlice SUNTOUR XCR
    přehazovačka DEORE RDM-591
    přesmykač ACERA
    řetěz HG 53
    kazeta 11.34
    kliky DEORE dutá osa
    osa integr
    řazení DEORE 3X9
    náboje ALIVIO
    v -brzdy SHIMANO
    brzd.páky ALIVIO BLM 421
    mech.kotoučovky ne
    hydr.kotoučovky ne
    kotouče ne
    představec ALU
    řídítka ALU
    hlavové složení semi integr.
    gripy ?
    pedály ALU
    sedlo FORCE
    sedlovka ALU
    objímka ALU
    ráfky 2ks GRAND ROCK 26"
    dráty 72ks NEREZ 288mm
    niple 72ks POZINK 2mm
    velovložky 2ks PLAST 16mm
    pláště 2ks FORCE
    duše 2ks AV 40mm
    rohy ne

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2015
    Autor: Betka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024