reklama

cvakání v zámku pedálu

Zdravím, trochu rozšířím oblíbené téma různých pazvuků, vycházejících z kola při jízdě...
Zkrátka zčistajasna mně začalo minulou vyjížd'ku cvakat (občas)v zámku pravého pedálu při šlapání. Říkal jsem si, že už to kufry mají asi za sebou, takže proběhla výměna za nové. Jenže dnes mi to dělalo taky, přitažení zámku, ani namazání nepomohlo. Podotýkám, že tretru z pravého pedálu vycvakávám mnohem častěji, než z levého. Je možný, že to má zámek za sebou, nebo to jde nějak pořešit?
Předem dík za poznatky a názory.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.08.2015
Autor: krosmen
  • Re: cvakání v zámku pedálu

         

    Takže zdroj cvakání lokalizován. Nebylo to v zámku, ale přímo v pedálu, ložisko KO, taže nový pedály. Dosud jsem měl jednostranné nášlapy od SH, ted' to vidím na oboustranné SHIMANO SPD PD-M520. Myslím, že jsou OK...?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cvakání v zámku pedálu

           

      520 - osvědčená klasika za rozumné peníze. Vydržej strašně moc a dají se i snadno čistit a mazat, pokud by to bylo vůbec někdy potřeba (na treku vůbec, po průplachách na horácovi párkrát)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cvakání v zámku pedálu

             

        Tak už je mám na kole, včera jsem je byl provětrat a paráda. Jsem docela rád, že mně ty starý pedály odešly, páč u těch nových daleko líp funguje zámek. Na starých byl už asi dost vychozenej, ani po výměně kufrů to nebylo nic moc. Jinak je ta konstrukce prakticky stejná, jak u těch předchozích. Pedál lze opravdu snadno rozdělat, vyčistit a namazat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cvakání v zámku pedálu

               

          Aby ses dostal ke konusům, potřebuješ takovej plastovej klíč (věneček), stál asi tři pětky. Ale ten hned tak potřebovat nebudeš.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cvakání v zámku pedálu

                 

            Ten mám, měl jsem ho právě na ty dřívější šimaňácký jednostranný pedály. Jak jsem psal, ta konstrukce je prakticky stejná.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2015
            Autor: krosmen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cvakání v zámku pedálu

           

      Obdivuji tě že jsi dokázal jezdit delší dobu s jednostrannými pedály :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2015
      Autor: JendaH
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cvakání v zámku pedálu

             

        Proč ne? Jde to celkem dobře. Na treku je mám roky a docela mi to vyhovuje, protože občas vezmu obyčejné kecky, sandály a nemusím měnit pedály.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cvakání v zámku pedálu

               

          Mně docela stačí na křižovatkách to nacvakávání. Ještě s tím otáčet na správnou stranu…

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2015
          Autor: JendaH
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cvakání v zámku pedálu

                 

            No po městě nejezdím, takže s nutností častého nacvakávání nebyl problém. Já jsem vlastně oboustranné ještě nikdy neměl. Jednostr. jsem si pořídil hlavně kvůli tehdejšímu poměrně těžkému úrazu paty, prostě jsem třeba před zastavením, nebo před jízdou v lehčím terénu) s předstihem vycvaknul a šlapal na druhé straně bez zámku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2015
            Autor: krosmen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cvakání v zámku pedálu

                 

            No musím ted' po premiéře s oboustrannými pedály potvrdit, že je to nebe a dudy...:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2015
            Autor: krosmen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024