reklama

Výběr fotoaparátu

Právě jsem objednal Sony Alpha 5000 se seťákem 16-50mm za 7.700Kč.

Porovnával jsem se vším možným, přijde mi že za ty prachy nic podobného neseženu (všechno bylo o 5.000kč dražší).

Máte pocit, že jsem vybral dobře?

Teď mě ještě čeká výběr objektivů (tipy)?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.07.2015
Autor: Hrabosh
  • Re: Výběr fotoaparátu

         

    Určitě je při cropu 1.5 příjemných 24mm na kraji rozsahu objektivu. Docela bych rád viděl pár snímků na obou koncích (24mm a 75mm).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2015
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr fotoaparátu

         

    Hmmm.

    Trochu jsem browsil a s ohledem na způsob používání (fotky na horách) to vidím na objektiv Sony 20mm f/2.8. Pak zkusím sehnat Sony 30mm f/3,5 Macro na focení kytek. A seťák prodám.

    S dlouhým sklem zatím nevím, tam je možností více. Ale nejsem si jistý že se tím chci tahat :-D. Lidi si dost chválí Tamron AF 18-200mm (nemá stabilizaci), ale za ty prachy a na to co chci fotit... Možná Sony 50-210mm.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2015
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr fotoaparátu

           

      Já měl svého času Nikona D70 s Nikkorem 18-200 VR. Pak upgrade na D80. Ale byly to velký krávy a na turistice a cyklistice dost nepohodlný. Takže teď fotím pár let reportážně kpompaktem. Ale kvalita fotek z něj je nevalná. Tak trochu pokukuju o něčem s větším čipem. Ale musí to být malé a pohodlné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2015
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr fotoaparátu

             

        Zjevně máš velmi podobné požadavky.

        Zrcadlovku jsem zavrhnul dávno. Jezdím s báglem hodně nalehko, takže zrcadlovky (nejlépe s nějakým dlouhým sklem) a jiný podobný cihly mi do báglu nesmí. Ani bych to neměl kam narvat. Ani se to nedá dát do (vrchní) kapsy (batohu) když někam jedu na běžky na jeden den.

        Kompakty s malými čipy a málo světelnými objektivy jsem zavrhnul, protože když je dobré světlo, tak to zhruba stejně vyfotím mobilem (mám kvůli tomu Xiaomi Mi-2s) a když jsou podmínky horší, tak to stojí zhruba stejně za hovno jako z mobilu. Takže by to byl akorát další krám a víceméně vyhozené peníze.

        Kompakty s ultrazoomem jsem zavrhnul dvakrát jako vehement kombinující rozměry zrcadlovky a horší světelnost kompaktů s vyšší cenou :-)

        Letos v zimě jsem po delší době čuměl po foťácích a narazil na odkazované Sony. Má velký čip (jako mají zrcadlovky), takže v porovnání s kompakty pobere více světla. Dá se tam dát vlastní objektiv (ani se seťákem to není vražedně velké). Cena se mi zdála pořád ještě dost vysoká, tak jsem to nechával uležet v hlavě.

        Teď jsem se vrátil z dovolené, prohlížím fotky. Pár hezkých míst, ale říkal jsem si, že nemá smysl ten telefon vytahovat, stejně je opar a pod mrakem. A měl jsem pravdu, je to šedivý, bez hloubky a ostrosti. Dožral jsem se, takže jsem začal procházet nabídky, spousta foťáků začíná na 10-12.000kč (za tělo) a to mi přišlo pořád moc. Pak jsme zjistil, že se Sony a5000 víceméně dobíhá a dá sehnat za docela pěkný peníze a i docela hezký objektivy ze kterých půjde něco vybrat. Tak jsem objednal a začal se věnovat výběru objektivů. A 20mm pancake vypadá fakt hezky.

        Vypadá to, že se Sony 35mm f/1,8 jsou lidi fakt hodně spokojení (moc pěkná světelnost, cena už méně a už se asi nevejde do kapsy). Musím se nějak rozhoupat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2015
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr fotoaparátu

               

          Já měk k D80 i pevnou Sigmu 30 f1.4, Bylo to supr sklo bez vad. Ale při cropu 1.5 co má Nikon, už trochu dlouhé. Na Samsungu W550 mám na širokém konci 24mm a je to fakt hodně příjemné. Proto mě tak zaujal Tvůj výběr Alphy 5000. Už se opakuju, ale pokud bys mohl pošli pár fotek na skouknutí. Stačí i ze seťáku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2015
          Autor: mildakh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr fotoaparátu

                 

            Až to dorazí, tak pošlu. A jestli se někdy motáš v Praze, tak ho klidně půjčím.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2015
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr fotoaparátu

         

    Mám pocit že ne.
    Kupovat následně objektivy na foťák, se kterým stejně fotku v pohybu neuděláš je vyhazování peněz( A až na to přijdeš, tak se jich nezbavíš(
    2 litry bych radši přidal a koupil třeba LX7, což je "malý" kompakt a myslím velice dobrý. Na krajinky a statický věci srovnatelný s Alfou.
    Ale prosím brát jako názor laika, kterej už si tím prošel. Nechci radit, jen říkám co bych udělal já.
    (mám několik kompaktíků včetně LX5 na kolo a do kapsy, na fotky doma či na pohyb bohužel musí být zrdcadlo a batoh na záda((( a to už je jiná kapitola..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2015
    Autor: nemluva
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr fotoaparátu

           

      Pohyb fotit nechci, nikdy jsem to nedělal a neměl takovou chuť.

      1. serou mě rozplizlý fotky focený za ne-úplně-dobrého světla.
      2. skoro určitě chci fotit makro (a to tak že dobře)
      3. dost možná chci nějaký dlouhý sklo.

      LX7 vypadá zajímavě, hlavně kvůli světlosti. Ještě nad tím budu dumat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr fotoaparátu

             

        Tak jsem na to koukal. Panasonic má malinký čip, takže má mnohem menší efektivní ISO. Takže z kouzelného večera u plesa (což fotím asi tak 100x častěji než pohyb) zbydou černoši v tunelu. Ty můžu vyfotit i mobilem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2015
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr fotoaparátu

               

          Nevim no, ale zas tak špatně na tom není. Viz důkladná recenze http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix...
          Je to ale 3 roky starý kus, no...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2015
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr fotoaparátu

                 

            Neříkám že je na tom špatně, věřím že na špatné světlo lepší kompakt sehnat nejde. Ale skoro 9x menší čip ochcat nepůjde.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2015
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výběr fotoaparátu

                   

              A nebylo by řešením vozit s sebou i nějaký ten stativ, třeba i ten nejmenší "kapesní"? ;-) Nastavíš delší časy a nemusíš se tolik starat o ISO...
              Stejně se "noční" fotky, i zrcadlovkou, obyčejně cvakají ze stativu...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2015
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr fotoaparátu

           

      Když se rozhodnu fotit pohyb, můžu prodat tělo a koupit Sony NEX, které mají stejný bajonet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr fotoaparátu

           

      díky za názor, alespoň jsem se utvrdil že to co chci chci protože to chci takové jaké to chci.

      https://farm8.staticflickr.com/7494/15937345516...
      https://farm8.staticflickr.com/7282/9249818803...

      vs:

      http://c1.staticflickr.com/3/2932/14056892610...
      http://www.letsgodigital.org/images/producten...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr fotoaparátu

         

    Ono asi dost záleží, na co to chceš a co ti vyhovuje.
    Na takové to vezmu, vyfotím, je to asi dobré, ale zas musíš být připraven, že je třeba dávat si pozor na kapacitu baterky. Což je ale dnes běžné, bohužel. Nabíjení na tužkovky, nebo mikrotužkovky, je spíš výjimkou.
    Zoom nic moc, ale pro běžné věci stačí. Hledáček bych osobně postrádal, ale pokud ti stačí fotit pomocí displeje, tak OK. Ovšem otočný displej mi přijde jako pitomost, většinou neužiješ.
    Rozsah expozice dobrý, ale pokud s tím nelze fotit manuálně, nebo jen složitě, tak nebrat. Sice automatika už je slušná, ale stejně, pokud se člověk naučí fotit manuálně, tak i když to není nic moc foťák, tak dokáže udělat o třídu lepší fotky než s automatikou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024