reklama

Pláště na silnici na MTB

Ahoj, v září mám jet na cyklozájezd do Řecka, kde je doporučené silniční, nebo hladce obuté horské kolo. Chtěl bych se zeptat na pláště, které bych měl mít. Originální jsem měl "Tioga XC Slick UST 26x1.85 Kevlar", ale teď jezdím na "Maxxis Ranchero MTB plášť kevlar 26x2,00". Které jsou podle vás lepší? Slicky jsou hladké, což by na silnici mělo jet dobře, jenže si říkám, aby se to nerozplizlo a nebyla pak styčná plocha se silnicí větší, než u Maxxisů, kde je na středu běhounu docela vysoký "hřeben". Možná že kdybych Maxxise pořádně nafoukal, bude lepší jet na nich... Co o tom soudíte vy? Budu rád za každou dobrou radu :-) Dííík :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.07.2015
Autor: Honnzik
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Když už píšeš, že za KAŽDOU radu, tak já jezdím po asfaltu na Schwalbe Marathon Racer Evo 26x1.5" a jsem celkem spokojený.
    Ty tvoje neznám a o značce Tioga jsem ani neslyšel. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Souhlas se Schwalbe

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2015
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Taky je obuju, jen co sjedu ty původní.

      Do Řecka to napodzim ale spíš bude chtít něco obrněného a s pásama a kanónem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště na silnici na MTB

             

        Nestraš :-o

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2015
        Autor: Honnzik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Díky za tip, Tioga na tom byla obutá originálně, ale chtěl jsem něco hrubšího, tak jsem po sjetí zadního kola přešel na Maxxise, které měly dobré reference a jsem s nimi spokojený. Na silnici nejsou nejpomalejší, ale při vyšších rychlostech je cítit, jak vzorek drhne. Na zájezd jsou navíc doporučené vyloženě hladké pláště, tak je hledám :-) Nechci ale ani nic moc drahýho, protože příští rok bych zase rád nějaký vyloženě MTB zájezd, letošní Řecko je taková více méně nouzovka :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Pokud je doporučená silnička tak určitě něco trochu žiletkoidního :-)
    Ten Schwalbe marathon 1.5 je dobrá volba. U Ritchey kdysi měli Tom Slick 1.0 teď myslím dělají 1.4 ten taky pojede.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Jj, žiletkoidního :-) Schwalbe Marathon vypadá dobře, ještě mám v hledáčku Maxxis Detonator 26x1.25.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Jezdím převážně po silnici a léta používám ke spokojenosti tento drátový plášť
    Schwalbe Hurricane 26x2.00
    Tichý a málo se sjíždí.
    Přeji pohodový cyklozájezd.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2015
    Autor: mrcek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Náhoda, dneska jsem zavezl supa 29 ku na výměnu zrušené přehazky a při té příležitosti jsem domluvil i přezutí na tyhle ve 29ce... tak jsem vlastně zvědavý jak se osvědčí..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2015
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Díky :-) Plášť vypadá dobře, ale asi zkusím něco užšího :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      tak verze 29x2,00 je naprosto super...
      Musím říci, že jsem takový velký rozdíl na silnici a tak malý rozdíl v terénu nečekal...
      Udělal jsem si z supa prakticky silničku :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Skvěle jede, není těžký, nevrčí a krásně tlumí nerovnosti. Mám je na 29" a už bych jiné nechtěl. http://www.bronecsport.cz/nahradni-dily... .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2015
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Vypadá dobře, ale asi bych zdvojnásobil cenu svého bicyklu :-) Tahle dovča na silnici bude spíš výjimka, jinak mám raději MTB zájezdy, tak do toho nechci investovat tolik peněz, ale díky za tip :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Honnziku ja osobne jazdim sice lehokolo ale zasa mam aj nejake to kilecko naviac no jazdim na schwalbe Durano 1.1 = 28mm fukam to na 8 atmosfer. V ziadnom pripade sa mi nestava ako pises ze stycna plocha je nejako extremne velka a dosahujeme s kolegami na tychto plastoch 50-60km/h. Teraz od stvrtka az do soboty sme maly maly zraz pri Hodonine kde som isiel natazko a slicky mi vdaka ich TPI a fukaniu na tych 8 atmosfer nerobyli sebemensi problem isli lahko ako vzdy $Cize za mna SCHWALBE DURANO 26x1.1
    .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2015
    Autor: colombo.ii
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Tak ty vypadají hodně dobře a pokud by byly i pěkně rychlé, tak bych do nich ty peníze investoval, i když hledám pláště především pouze kvůli této letošní dovolené. Jak koukám na netu, tak ale nejsou až tak běžně k dostání... :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2015
      Autor: Honnzik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Doporučuju balonové pláště, konkrétně Schwalbe Big Ben 2 n. 2,15, na lehký terén jsou dostatečné, na silnici výborné, díky šířce malý valivý odpor, přitom pohodlné. Výhody rozebrány tady http://prahounakole.cz/2015/05/balonove-plaste...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2015
    Autor: vlákno
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště na silnici na MTB

         

    Kromě favorita mám na všech kolech 1,75" balóny a vyzkoušené mám tyhle značky:

    - Jestli chceš něco levného na pár sezón, tak Rubena Flash. Tiché, rychlé a na silnici nekloužou ani za mokra, ale zase nic moc odolnost proti píchnutí a životnost jenom asi 7000 km.

    - Zhruba dvojnásobek dáš za Maxxis Overdrive. Je to trekáč s výrazným vzorkem, ale žádné špunty a drapáky, takže je pořád tichý (i když o fous pomalejší než Rubena). Má vložku proti píchnutí, podobně jako Schwalbe Marathon. Životnost zatím nemám změřenou.

    - Schwalbe Marathon je z tvrdší gumy, takže za mokra víc klouže, ale zase vydrží celé věky. O fous dražší než Maxxis. Zatím po 5000 km na zadním kole vypadá pořád skoro jako nový.

    - Marathon Plus je špička v odolnosti proti píchnutí. Rychlost nemám s čím porovnat a najeto mám zatím moc málo na nějaké testy životnosti, ale pocitově jedou dobře a zatím bez jediného defektu.

    Takže asi tak.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2015
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště na silnici na MTB

           

      Také mám Schvalbe a můžu potvrdit. Tvrdé,odolné,na mokru nic moc adheze.A také balon. 622-47

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2015
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

574 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024