reklama

Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

Zdravím,

8-letá dcera jezdí na Superior XC 24 Paint, které je osazeno přesmykačem Shimano SIS 427 66°-69° FD-TY10 + otočným řazením Shimano RevoShift SL-RS45-L.

Otočné řazení šlo od začátku pekelně ztuha, dcera to nebyla schopna na 3 vůbec přehodit. Já ano, ale nechtěl bych to dělat co pět minut...

Po měsíci otočné řazení přestalo částečně fungovat 1 (nejlehčí převod) se na displeji už vůbec neukazuje, 2 a 3 se staly ekvivalentem původní 1 a 2 - lanko se však nepohnulo. Na nejtěžší převod již přehodit nelze, neb nejde dále otočit řazení. V řazení to nepříjemně křupe, nedá se však říci, že by to překonávání odporu bylo nějak synchronizováno se stupnicí na displeji.

Místo servisu (odvézt, reklamovat, čekat měsíc, ...) jsem pořídil totéž otočné řazení. A ouha, před namontováním krásně řadilo, po namontování po pár testech je na tom stejně jako původní.

Nevíte někdo, co s tím?

Počítám, že páčkové řazení dcera neutáhne a otočné jsem našel zatím jen od Shimana a SRAMu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.07.2015
Autor: Dafil
  • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

         

    Nekřiví se ti tam něco po namontování ? O něco nedrhne ? Že by oboje najednou šly takhle špatně ? Zkus ho znova odmontovat, jestli navolno půjde zase dobře.
    A páčkové řazení chodí pěkně, proč by ho neměla utáhnout ? S čím jsem se kdy potkal, tak právě spíš z toho otočného mě braly víc křeče.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

           

      Díky za postrčení, též mne pak napadlo, proč to jde tak těžce.

      Nedrhne nic, akorát že lanko bylo uchyceno k přesmykači na vnitřní straně, takže silový efekt páky byl nižší. Na úchytu je dokonce drážka pro lanko.

      To je tak, když si nevezmu brýle a namontuju to stejným způsobem, jak to bylo původně :-(

      Po přehození uchycení lanka už jde řadit poměrně lehce, akorát, že fungují jen dva stupně. No nic, zkusím to řazení rozebrat, třeba to půjde srovnat.

      P.S. To by mne zajímalo, kdo tam na Moravě montuje ta kola dohromady. To už je jak kdyby tam zaměstnávali čínské děti. I když v případě Shimana asi indonézské...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2015
      Autor: Dafil
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

             

        Jenom doplním, že rozebrat otočné řazení a kupodivu i složit se mi podařilo. Žádné viditelné poškození ozubených koleček a těch různých západek a výstupků jsem nenašel, snad jen jedna pružinka vyskakovala z drážky, tak jsem ji trochu přihnul.

        Zase fungují, obě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2015
        Autor: Dafil
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

             

        Pozor na změnu převodového poměru při změně polohy uchycení lanka. Myslím převodu páčka, lanko a výkonný prvek převodovky (přesmykač, přehazovačka). Může to také přestat řadit krajní převody, nebo se tím naopak dá ty krajní převody začít lépe řadit. U této operace vždy s rozmyslem co se vlastně dělá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

         

    Otočné řazení jsem hned po koupi dával pryč a nahradil levnou páčkou Shimano SIS. Menší dítě lépe zvládne páčku než otočný systém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

           

      Počkám, co to bude dělat, a případně dokoupím páčku. Za dnešní odpoledne už mám kutilství plné zuby.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2015
      Autor: Dafil
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Otočné řazení Shimano Revo - čím nahradit?

         

    zdravím,řazení revoshift chodí těžce už na novém kole,když to zkouším v prodejně,se nedivím ,že to dcera neutáhne,páčkové řazení shimano naopak chodí lehce už od nízkých řad.rozdíl od vyšších řad je akorát v životnosti, funkčně chodí stejně.sram bych nebral ,to je tužší a dražší.mezi bikery se říká:sram je pro chlapy a shimano pro slečinky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2015
    Autor: prales
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

452 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024