Držák na mobilní telefon

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Slyšela jsem, že existují držáky nebo pouzdra na mobily na kolo, tak bych ho chtěla pořídit příteli. Existuje nějaký univerzální nebo ho musím vybírat podle telefonu? Potřebovala bych ho pro IPhone 5. Ale vůbec nevím, kdo to vyrábí a jaké parametry na něm sledovat. Mohli byste mi poradit prosím? Předem díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.06.2015
Autor: Lucka82
  • Re: Držák na mobilní telefon

Parametry:
    1. Aby to drželo a nepadalo to. Je nutné uvážit hrbolatost trasy, po které jezdíte. V terénu jsou na pevnost vynakládané vyšší nároky.
    2. Voděodolnost. Nejedná se jen o ježdění v děšti, i z přilby dokáže na ten telefon vytéct lavor potu, když se nad ním nahneme. Primárně voděodolný telefon problém řeší.
    3. Ovladatelnost touchscreenu a čitelnost displeje ve vodotěsném pouzdře.
    4. Celková velikost smartfounu, držáku a pouzdra. Asi by to nemělo být 2x větší než samostatný telefon.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Univerzální pouzdro se mi neosvědčilo, jednak mobil v tom nelze ovládat, a druhak prostě nějak se stalo, že do pouzsra nakapalo, a pak to pro mobil bylo zlé, zvlhnul, zdechnul.

Tedy vodotěsný mobil.
      Je jich dneska už víc. Problém z vodotěsným dotykáčem je jinde. Telefon může zmoknout, ponořit se do vody, nechcípne, funguje.

Jen se mokrá dotyková plocha nedá ovládat. Tedy nepřijmu telefonát, nenajdu si v mapě a tak. Osušit povrch telefonu, osušit ruku, a pak to lze, někdy je to ovšem obtížně realizovatelné.

Revolucí by snad měl být dotykáč Xperia Z3+, u nás se zatím neprodává, u toho slibují, že půjde ovládat i mokrej. Ovšem cena 20 tisíc a něco je poněkud mimo realitu našeho cykloturisty.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vodotěsný dotykáč nelze s vrstvičkou vody ovládat? To je tedy sranda, to jsem netušil :D :D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ještě větší sranda, když leje,a jsou slušně velké kapky co dopadají na dotykovou plochu, ovládá si to deštík sám, mě takhle z Janova zavolal kamarádovi, prostě fláknul kapkou na jeho jméno v seznamu kontaktů a druhou trefou ho vytočil.

Takže v deštito nechat otevřené na stránce s kontakty není moudré.

Stejně tak s navigací.
          Je-li otevřená obrazovka s navigací a déšť solidně bubnuje, hezky jí dokáže rozhodit. Ptostě ty údery kapek bere jako dotyl :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

http://www.nakole.cz/diskuse/18322-pripevneni...

Debatovalo se to zevrubne tady.
    Na iphone dělá specielní pouzdra BioLogic, kolega Snilard s takovým jezdí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Používám tento již pár let a bez problému.

http://www.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-068/sh...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Bobbob

Ten je dobrej na tlustší macky. Tenký dotykáč to nesevře bezpečně, vyklouzne, proletí se, a kupuješ nový.....

Bezpečně zakotví nikoliv univerzál, ale speciál s tou packou zezhora. Z toho telefon nevypadne, ani když kolo obrátíš vzhůru nohama.
      https://m.mall.cz/drzaky-mobilni-telefony/fixer...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jo to je možné ja tam mám narván 8,3mm široký mobil a ten tam drží dobře:-)
        Jednou jsem sice málo domáčkl a v terénu letěl aniž bych si toho všimnul:-)
        Pak jsem ho hledal pomoci druhého mobilu zpět po trase, pár projiždějícich cyklistu se divilo coto z křoví vyřvává:-)
        Nic se mu nestalo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Bobbob

Use the f*ckin' Google!

http://www.azub.cz/drzak-na-riditka-biologic...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Radler

http://cz.author.eu/batohy-brasny/brasny-na...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Mirr

Zdravim, zkuste tento: http://www.sunnysoft.cz/zbozi/058PDK-022/drzak... Ja ho mam uz rok a pul a zadny problem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: DanV

Dobrý den, ten vypadá dobře - je Vám tam k něčemu ten náhradní akumulátor?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2015
      Autor: Lucka82

.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2015
        Autor: davido

No, ja ten nahradni akumulator vyuziju, protoze mam v telefonu vetsinou zapnutou bud navigaci nebo ruzne aplikace a taky mam pustenou hudbu ve sluchatkach. Ale pokud byste chtela jen klasicky drzak, tak mrknete na sunnysoft, maji ho tam taky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2015
        Autor: DanV
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

08.12.2016
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

88 cyklistů (2 přihlášení)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016