reklama

Tažná tyč

Zdravím, rád bych si nechal poradit ohledně tažné tyče, či nějaké vhodné alternativy.
Tedy: malej (5let) umí jezdit na kole v pohodě, akorát samozřejmě delší výlet nevydrží. Tak jsem zvažoval pořídit tažnou tyč, jenže dle různých recenzí to není zrovna ideální věc. Dlouhá montáž, zvednutý posez dítěte, různé vůle, náklony...Je sice k mání tyč, kde se demontuje přední kolo a dítě není zakloněné, ale...Představoval bych si něco, co se dá snadno připojit a zas rozpojit. Aby se malej cyklista chvíli vezl, odpočinul si a pak zas chvíli šlapal sám. Máte někdo v tomto směru zkušenosti, či přímo nějaké užitečné rady? Předem díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.06.2015
Autor: krosmen
  • Re: Tažná tyč

         

    Domado. Vyndavá se tam přední kolo. Ale když to je na rychloupínák, nemusel by to být velký problém.

    Osobně jsem podobné situace řešil postrkem za záda do kopců. Dítě si nejvíce hrábne ve stoupání. Když mu pomůžeš ušetřit energii tím, že od začátku nebude muset do kopců jezdit za svý, tak na rovině vydrží jet celý den.

    Pokud nejsi dost šikovný/odolný na to abys jezdil skloněný a strkal dítě za záda, dá se používat pružné lano o délce několika metrů. Pod kopcem zahákneš za hlavovou trubku a jedete. Tím že to je dokopce nehrozí zamotání lana do kola (máš větší výkon, takže lano je trvale napnuté a když zpomalíš/zastavíš, zastaví i dítě, má to dokopce). Ani to není příliš rychlé, takže na řešení případných problémů je relativně více času. A i případná kolize nebude vážná, ostatně nešikovný maso se stejně musí omlátit. Přijde mi to lepší než nějaký vehement.

    1. nekazíš návyky
    2. stojí to málo
    3. zařízení strčíš do kapsy a můžeš ho mít kdykoliv po ruce

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2015
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč

           

      S tím postrkováním je právě trochu problém, kluk dost kličkuje. To lano bude lepší řešení, dík

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2015
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        Při postrku mu musíš zakázat šlapat, pak pojdede rovně.

        Pružné lano je obecně lepší řešení. Můžeš normálně řadit (tlačíš pravou, takže když se kopec utáhne, nemáš jak zařadit), neohýbáš se a tak z toho nebolí záda, nejsi široký (spousta motoristů se z toho může podělat).

        Oproti tyči lano vyžaduje více pozornosti ze strany dítěte, takže musíš dávat bacha abys ho neuvedl do stavu kdy není schopné kolo řídit a například vyhnout se díře.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2015
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Tažná tyč

               

          Já bych se tomu zákazu šlapání snažil vyhnout. Zase ho tím stavíš do role balíku. Naopak je třeba ho udržovat v aktivitě, jen tím se učí.
          Prostě jsem postrkoval jen tehdy, kdy to šlo. jak začal být problém, tak se zastavilo a vytáhlo lano. Ale myslím, že kluk už byl starší, takže už jezdil rovně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tažná tyč

                 

            Nejdříve se naučí jezdit postrkem rovně bez šlapání, pak bude točit nohama a nakonec může i civilizovaně zabírat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2015
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tažná tyč

           

      Já to řešil ještě před věkem tažné tyče, ale stále se mi to jeví lepší. Stejně jako Hraboš jsem do malých kopečků pomáhal tlačením na záda. Ono stačí poměrně malounko, to dítě je lehoučké. Do větších kopců, kde to už stálo zato, jsem ho tahal na pevné repšňůře. Naučili jsme se společně rozjíždět, aby to necuklo a kluk šlapal. Takto jsme společně přejeli hřebenovku Krušných hor včetně výjezdu na Bouřňák. Jen se nesmělo ho chtít potahovat v rámci zrychlení po rovině. To bylo moc rychlé a jednou mi takhle spadl a já ho táhl dál. Myslím, že každý způsob, kde je to dítě aktivní a ne se jenom veze nakřivo na tyči je lepší. K té šňůře a i později pro hlídání dítěte v aerodynamickém závěsu se hodí zpětné zrcátko. Mé děti umí jezdit v závěsu jako závodníci, stále to trénovali :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2015
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        Jj, u nás doma jsme té dopomoci tlačením na záda říkali "dávat motory" a běžně jsme to tak na dětech praktikovali. Při mnoha výletech, třeba na Šumavě, si dcera sama kolikrát řekla: "Táto, dáš mi motor?"
        Stačilo to, pomohlo to, pak se zařadila oddychová regenerační vsuvka, třeba někde na zmrzku a jelo se dál. Hlavně se na děti nesmělo spěchat:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2015
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Tažná tyč

         

    odjezdil jsem Trial G.,rychlá montáž i demontáž, jen to chce namontovat adaptery na kola souose,aby dětský kolo nebylo nakloněný.
    Po silnici to bylo v pohodě, polní a lesní cesty jsou horší. Přejeli jsme na tyči maladym celou republiku natěžko,od jihu na sever.
    Občas vidím dětičky na tyči úplně našišato a taky jedou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2015
    Autor: mech
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tažná tyč

         

    Jezdil jsem Trailgator i Domado.
    Každé má svoje. Ve zkratce - Trailgator: dítě sedí do kopce, i když ho dobře seřídíš, je tam víc kloubů a v každém trošku vůle, která se pak nasčítá. Ale rychlejší montáž/domontáž dětského kola.
    Domado - má větší hmotnost, montáž kola trvá déle, ale kolo je v rovině a stabilnější. A je dobré, přední kolo nezapomenout doma. :-)
    Vozili jsme je připevněné klipsnovými řemínky. http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110928_Palava...
    Pak je ještě možnost sehnat Follow me.
    http://www.biketunel.cz/follow-me-tazne-zarizeni/

    Při jízdě s tažnou tyčí je potřeba dítě vzadu pořád hlídat, občas se začne nudit a pouští se řídítek. Taky s rozjezdy opatrně - rozjíždět se, až o tom dítě vzadu ví. Už jsem viděl paní, jak ji při rozjezdu na semaforu, dítě vypadlo (koukal okolo, nedržel se a nečekal to). Taky bacha na dětské kolo vzadu s torpédem - někdy dítě umí pěkně za jízdy přibržďovat. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2015
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč

           

      Jezdíme s DOMADEM a jsme spokojeni. Montáž se dá zvládnout celkem rychle. Používali jsme ho na 16 kolo a teď na 20. Přední kolo upevním řemínkem a gumicukem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2015
      Autor: codriver
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tažná tyč

         

    Já bych mu koupil tohle. To mu vydrží až do důchodu :-))) http://www.absolut-shop.eu/absolut/eshop/11-1...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tažná tyč

         

    Tak jsem dnes s dětmi vyrazil na cyklovýlet do Punkevního údolí. Když se malýmu už nechtělo do kopečka šlapat, vytáhl jsem z báglu tři gumicuky, spojil je dohromady a zkusil prcka táhnout. Můžu říct, že to byla fakt super pomůcka: prakticky to nic nestojí, neváží, montáž je hotova za pár vteřin a fungovalo to líp, než nějaká tažná tyč.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč

           

      Jsem rád, že to funguje. Jestli jsi to měl jen na vyzkoušení tak dobrý. Ale jestli to chceš používat dlouhodobě, lepší je určitě pořídit speciální delší kus. Nehrozí, že se to v nějaký nevhodný moment rozpojí a zamotá do kola. Taky je dobré z toho sundat všechny kovové koncovky a háčky. dostat gumicukem (uzlem) není legrace, ale dostat pecku háčkem ještě víc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        Já jsem právě z těchto důvodů raději požíval prostý provaz a učil syna jak se rozjet, aby to necuklo. Při vhodné spolupráci se to dá zvládnout.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tažná tyč

               

          Tam je zas blbý, že když jedou oba nastejno, tak se šňůra tahá po zemi a hrozí zamotání. Jeden si nevybere.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2015
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tažná tyč

                 

            To bych se divil, že bych na velkém kole proti prckovi nedokázal udržovat tu šňůru napnutou. Když potřebuje tahat, tak táhnu.
            Spíš se velice hodí zpětné zrcátko pro jeho kontrolu. A já jsem udělal zkušenost s striktním netaháním po rovině. Po rovině jedou kola přece jenom rychleji a když kluk upadne, tak než to zjistíš, tak ho bez znatelného odporu vláčíš za sebou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2015
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        To jo, chci to spojení rozhodně vylepšit, udělat to pořádně. Nevím, jestli se dá sehnat nějakej delší kus, ale pokud se to nějak solidně pospojuje bez těch háčků, jak píšeš, mělo by to bejt v pohodě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tažná tyč

               

          Metráž prodávají v provaznictvích. Viděl jsem to i v nějakém hobby Markétu a kutilských potřebách.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2015
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tažná tyč

                 

            Vzhledem k možnosti přetržení napruženého svazku bych znovu doporučoval většinu toho lana udělat z polyesterového provazu a pouze do něj vložit kus pružicího gumového svazku na straně velkého (vlečného) kola.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2015
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tažná tyč

                   

              Když se to vhodně dimenzuje a nedochází k maximálnímu napnutí, tak přetržení nehrozí. Já tahám na dvojitém 10mm. Na běžkách by to chvílemi sneslo i 12mm, ale to jen na pár místech kde jsem líný se otáčet, abych přetáhnul sáně přes nějakou překážku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2015
              Autor: Hrabosh
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tažná tyč

         

    syna jsme tahali na navíjecím vodítku pro velké psy (o té, co jsme s ním odrovnali trail gator)-fungovalo to super, v necelých 5ti letech s námi tímto způsobem objel třeba čtvrtku republiky na dovolené (na těžko), výhodou bylo, že se dal táhnout i za přívěsným vozíkem (délka lana 5m), ve vteřince se dokázal i sám-bez asistence odpojit(na kole měl přivázané očko), jenže, jak jsme zjistili s mladšími dětmi, ač se mi to tehdy nezdálo, byl syn velmi odvážný a ukázněný, protože s mladšími dětmi byl tento způsob nerealizovatelný, takže jsme pořídili závěsné kolo z bazaru a je to trochu lepší, než ta tyč (i když stále to nejde kombinovat se zadním nosičem) a samozřejmě nemohou jet sami. Mě se líbí to follow me, ale je to hrozně drahé a také nevím, jak s tou rychlostí odpojení a montáží.. PS. mě jednou z výletu (cca 230 km) dotáhl manžel na dvou propojených náhradních duších a taky to nebylo špatné (nemohla jsem vůbec zabrat do pedálů, jak mě bolela kolena):-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2015
    Autor: kosicek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč

           

      Tak navíjecí vodítko je myslím hodně dobrej nápad, nikde by se to nemělo zamotat a když to udrží velkýho psa....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2015
      Autor: krosmen
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč

           

      Vodítko je znatelně dražší, ale když ho člověk stejně má doma (využije jinak), tak to je to dobrý nápad.

      Oproti pružnému lanu má jen jednu nevýhodu- nástup tažné síly není postupný.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Trail Gator - obnovuji diskusi.

         

    Zdar, obnovuji diskusi o tažné tyči Trail Gator.

    Čas oponou trhnul, a jakkoli bylo odrážedlo v uplynulých 2,5 letech moc moc velkým a oblíbeným kamarádem a bez něj ani na krok, přišel čas posunout se dál. A tak Ježíšek přinesl první "opravdové" kolo. Viděl jsem, jak junior na odrážedle lítal jako ďábel. A tak jsem také věděl a tušil, že počáteční obavy "nebudu umět šlapat" nejsou opodstatněné. A také že ano. Stačilo juniora posadit na kolo z nepatrného kopečka, a počáteční Fňuk, fňuk, bojím, bojím se během pár desítek metrů změnilo v nadšený povyk To krásně jedu! :-)

    Ale nožičky jsou ještě slabé a šlapání do kopečků nepřivyklé, a tak plánované objezdy Zeměkoule budou chtít zpočátku výpomoc.

    Prošel jsem diskuse na o T.G. na tomto fóru z let 2005 - 2012. V zásadě jsem narazil na dva názory. 1. - je to skvělé. 2. - viklá se to, tažené kolo se naklání do stran.

    Předpokládám, že T.G. mohl projít během let nějakým vývojem. A tak prosím o vaše AKTUÁLNÍ zkušenosti s Trail Gatorem.

    Nemám zájem o jiné výrobky. Zajímá mě jediné: funguje soudobý T.G. bezchybně? Díky a hezké Vánoce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.12.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trail Gator - obnovuji diskusi.

           

      nemohu reagovat o "soudobém", nicméně můj (cca 2010) byl po strance vůlí atd docela podařený kus.
      Kolega "temoval" díry pro kolíky a přestružil je,
      takže v dané serii to bylo kus od kusu.
      Dal jsem tam normálnější šrouby které netrhají kalhory a stehna a upravil rychloupinaky na jednodušší manipulaci.
      mám ho ještě odložený, pokud by jsi ho chtěl, pošli soukr. zpravu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2018
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trail Gator - obnovuji diskusi.

             

        Jojo, o té úpravě děr na tyči jsem četl v nějaké zdejší starší diskusi, pokud si pamatuji, tak to prováděl snad kolega z Újezda či Úval... Čímž mi potvrzuješ, že dříve to mohlo být kus od kusu. A že je správné, když se pídím po aktuálních soudobých zkušenostech.

        Za nabídku tyče děkuji. Zatím zvažuji. Tedy, zvažuji - už jsem skoro rozhodnutý, že tyč chci; ale dosud nebyla naplněna kvóta kladných ohlasů ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Trail Gator - rozměr držáku na sedlovku.

             

        Prosímtě, máš-li tyč doma (nebo někdo jiný), mohl bys mi změřit vnitřní rozměr (světlost) hranatého účka na držáku tažné tyče na sedlovku? Viz modrá šipka na prvním obrázku. Potřebuji totiž tu tažnou tyč zapojit na sedlovku o průměru 35 mm...

        Zatím mne napadly čtyři možné způsoby.

        1. Nechat vyrobit u výrobce. Ale už jsem pochopil, že ta brněnská firma, co má název tyče v názvu své internetové domény, to asi nevyrábí, jen překupuje. Takže nic, představa o originálu od výrobce je zřejmě lichá.

        2. Nechat celé vyrobit u zámečníka. No chtěl bych vidět, kdo se takové prťavosti ujme, a ještě k tomu aby zakružoval objímky...

        3. Koupit 2 hromosvodné spony na průměr 35 mm, je to pořádný tlustý matroš, a pouze k tomu nechat přivařit plocháč. To už je asi reálnější.

        4. Ohnout a provrtat ocelovou plochou tyč a chytit jí k sedlovce šroubovacími sponami. To je asi nejschůdnjší cesta...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trail Gator - rozměr držáku na sedlovku.

               

          Ať budeš dělat, co budeě dělat, bude dítě pořád sedět našikmo. I když ne našikmo svisle, tak určitě vodorovně. Ono mít přední kolo 10cm nad zemí, tím pádem celé kolo, včetně sedla skloněné dozadu, není vůbec optimální.
          Ale to by jsi musel použít něco jiného, ale to ty, podle svých slov, nechceš slyšet.

          A myslíš tuto "brněnskou firmu"? :-)
          http://www.trail-gator.com/ Protože originál je původem z USA.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.12.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Že prý je našikmo.

                 

            Kolik Ty osobně jsi ujel kilometrů s tažnou tyčí Trail Gator se zapojeným dítětem?

            Nikoli, měl jsem na mysli shodnou doménu, ale s koncovkou CZ. Ta na mě vyskočila mezi prvními, když jsem hledal na síti. Na pár chvil jsem se domníval, že to jsou přímo výrobci uvedeného výrobku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Že prý je našikmo.

                   

              Je pravda, že jde o změnu posedu(i když dítě nešlape). Není mi jasné, proč není tyč upevněna za řídítka kola dítěte tak, aby s nimi nemohlo manipulovat(asi pro větší odpor)- tím by se navýšení eliminovalo....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2018
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Že prý je našikmo.

                   

              Kilometry jsem nepočítal. ale najel jsem jich určitě dost.
              Měl jsem jak Trailgator, tak později i Domado. Někde v histotii jsem tu i psal srovnání obou tažných tyčí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2018
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Určitě dost kilometrů.

                     

                No - a co na to děti? Stěžovaly si, že ze sedla kloužou dozadu? Že se jim sedí nepohodlně? Odmítaly jezdit na kole připojeném tyčí T. G. ?

                Že se přední část sedla zapojením kola na tyč zvedne, to nikdo nerozporuje. Je-li dětské kolo dlouhé 120 cm, a je-li sedlo dlouhé 20 cm, pak se při zvednutí předního kola o 10 cm zvedne špička sedla o 1,7 cm vůči zadní části sedla + bude celé sedlo výše nad zemí (příklad pouhý). Zaregistruje to vůbec to dítě? Když je kupříkladu schopné běhat půl dne s rozvázanou botou, aniž si toho všimne (příklad pouhý)?

                Prohlédl jsem i takové obskurní weby, jako je "emimino". Z tamějších diskusí o tyči T. G. jsem četl 4. Zaregistroval jsem asi 20 kladných ohlasů. Jeden ohlas záporný, ale z další diskuse vyplynulo, že "to manžel nějak špatně zapojil". Kdyby jízda na tyči T. G. byla pro děti nepohodlná, asi by to ty maminy nesmlčely, myslím si.

                Jestli jsi psal srovnání tyči, dej na ně prosím odkaz. Jistě článek najdeš jako autor snadněji, než já, můžeš např. ve vyhledávání použít nějaké specifická slova, která jsi ve článku použil. Děkuji.

                Dovolím si zopakovat otázku: Co na to děti, které jsi vozil? Stěžovaly si, že ze sedla kloužou dozadu? Že se jim sedí nepohodlně? Odmítaly jezdit na kole připojeném tyčí T. G. ?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.12.2018
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Určitě dost kilometrů.

                       

                  Je to prosté, milý Watsone:
                  www.domado.cz

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.12.2018
                  Autor: AV
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Mýlíte se, Holmesi!

                         

                    Mýlíte se, milý Holmesi. Na Tebou odkazovaném webu nevidím žádné "srovnání obou tažných tyčí", které avizoval s odkazem na svůj starší počin malej-jarda.

                    Pokud tím tedy nemyslel svůj příspěvek výše v této diskusi; pod slovy "srovnání obou tažných tyčí" jsem si představil rozsáhlejší text s obrázky v nějakém samostatném článku...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.12.2018
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Určitě dost kilometrů.

                       

                  Moje dcera to stále považuje za nejtemnější historii svého raného ježdění na kole. Posunul jsem TG kamarádovi a jeho děti to taky považují za nejpitomější nápad, který jejich tatínek měl, když je nutil sedět na kole spojeném s otcovým bicyklem prostřednictvím TG. Ale klidně to svým dětem kup. Je to skvělý vynález. ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.12.2018
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Určitě dost kilometrů.

                       

                  "zvedne špička sedla o 1,7 cm vůči zadní části sedla"

                  V tom vidím největší průser těchto verků. Si tak natoč sedlo, absolvuj na tom hodinovou jízdu a pak mudruj. Mě by po chvíli vadilo i pět milimetrů.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 28.12.2018
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Určitě dost kilometrů.

                         

                    No jo, jenže nezvedne se jen to sedlo, ale nakloní se celé kolo - tím pádem má sedlo stále stejný sklon oproti rámu.
                    Tím pádem není problém ani když dítě šlape. Je pořád ve stejné pozici, jen o těch 1,5 cenťáku nakloněné.
                    Zatím jsem u nikoho neslyšela, že by dítěti dělal tenhle malý náklon problém a klouzalo by dolů apod.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 28.12.2018
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Určitě dost kilometrů.

                           

                      Děcko snese všechno. Si postav kolo předním kolem na cihlu a půl hodiny na tom seď. To děcko nešlape a nezabírá do pedálů, to děcko je taženo tyčí a sedí na tom šikmém sedátku jak pecka. Ne, že bych to párkrát neviděla, ale ty určitě máš zkušenosti se svejma, si s nima jezděte jak chcete, určitě jim to neublíží, děcka jsou tvárný.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 28.12.2018
                      Autor: bara2
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Určitě dost kilometrů.

                             

                        Ale vždyť si přece svoje děti můžeš také vozit jak chceš. Nikdo tě nenutí vozit je na tyčce nenutí.
                        To, že s tím ale nemáš praktickou zkušenost neznamená, že je to špatné.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 29.12.2018
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Určitě dost kilometrů.

                             

                        .....ty jezdíš jen po rovině? Protože když jedeš do 10%-ního a většího stoupání, tak jsi na tom stejně a pokud je dlouhé, tak ho jedeš i dýl než 30min, ne? (a to nemluvím o dlouhém klesání, kde to držíš na rukách)....;-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 29.12.2018
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Určitě dost kilometrů.

                               

                          To s tim nema co spolecneho. Proste pro to dite je to neprirozeny a nepohodlny posez. To je cele...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 29.12.2018
                          Autor: Martis
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Určitě dost kilometrů.

                                 

                            Opravdu si tvoje děti někdy postěžovaly?!?
                            A to bych řekla, že zrovna ty si s tím závěsem najezdil hodně kilometrů.

                            Ve svém okolí znám docela dost dětí, které byly vozeny na tyčce - všechny to přežily bez újmy na zdraví a žádné si nestěžovalo. Spíš naopak.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 29.12.2018
                            Autor: radka
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Určitě dost kilometrů.

                                   

                              Jak rikam,Radko, a jak dokladaji me fotografie, moje deti si nemely nac stezovat, bo neprilis stastastne navrzenemu a vyvedenemu zpusobu zaveseni a tazeni kola na TG jsme se rovnou obloukem po zkusenostech kolem nas s timto produktem vyhnuli. Ale moji znami na tom decka vozili. Stastne z toho ale deti nebyly. Prave kvuli tomu podivnemu posezu a naklaneni. Radeji by si to prohazovaly s nasima detma na tom Domadu. Ale to se zas nechtelo tem nasim detem po vyzkouseni TG...A decka jsou v tomhle bezprostredni, to jiste vis, kdyz se jim to nelibi, tak to proste bez obalu reknou.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.12.2018
                              Autor: Martis
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Určitě dost kilometrů.

                                     

                                ....a decka si dovedou rici - co se pohodli na kole tyce - i v jinych vecech, kuprikladu nase holka me uz druhym rokem zpovida, kdy ze uz to bude moci zkusit na tom lehokole. Kdy ze uz do nej doroste a kolik na to potrebuje mit cm vysky.;-)))) Tak, vzhledem k tmu, ze roste jak z vody, myslim, ze to pristi rok zkusime na Azub Ce. Pro zacatek dostala cela rodinka letos pod stromecek odpruzeni sedadel na klasice.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.12.2018
                                Autor: Martis
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Určitě dost kilometrů.

                                   

                              To, že si dítě nestěžuje nic neznamená. Stejně tak si dítě nebude stěžovat na příliš dlouhé kliky co bývají k vidění zejména na levných kolech a na nízko nastavené sedlo. Dítě prostě neví, nemá srovnání, případně dle zvyku z odrážedla chce dosáhnout nohou na zem ačkoliv z hlediska mechaniky pohybu a zátěže kolen je to objektivně špatně.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.12.2018
                              Autor: xtonda
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Určitě dost kilometrů.

                                     

                                Tak v tomhle případě souhlasím s Martisem výše - dítě si dokáže říct, když se mu něco nelíbí.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.12.2018
                                Autor: radka
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Určitě dost kilometrů.

                                 

                            ....společné s tím má právě ten "nepřirozený" posed- však i dítě jezdí do/z kopce v "nepřirozeném" posedu a nevadí mu to!Nebo se ti stěžovalo? Tak teda nevím, "CO s tím společného" má...:-((

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 31.12.2018
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                            • Re: Určitě dost kilometrů.

                                   

                              ....pominu-li veskere veci, co uz jsem napsal a jen vezmu tvou argumentaci, tak mne by se nechtelo celou cestu/cely vylet jet "do kopce". Ale to je prave to, ze ty zde nejedes klasicky do kopce ale jedes po rovine a stale sedis s kopce a kdyz pak jedes na te tyci opravdu do kopce, jedes jeste ve vetsim zaklonu a jeste nakloneny bokem, jak tan vakl TG mivaji...hele, ja bejt deckem na TG, tak z ni slezu a reknu:
                              Tak tatko, nechci te ochudit o zazitek, cos mi s tou bajecnou tyckou prichystal a at si taky uzijes, ted se prohodime - ja pojedu vepredu a ty vzadu. OK?

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 31.12.2018
                              Autor: Martis
                              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Určitě dost kilometrů.

                                     

                                Na fotce v profilu, kde sedíš/ležíš na lehokole, jsi vlastně do kopce.
                                A že jsi (mnohdy) ujel i dost značné vzdálenosti (nevadilo?)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.12.2018
                                Autor: AV
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                • Re: Určitě dost kilometrů.

                                       

                                  Srovnani lehokola v teto souvislosti nevidim zrovna jako statstne, je to zcela jina konstrukce kola a diametralne rozdilny posez pri pohonu. Je to jako bych srovnaval ne jablka a hrusky, ale jako hrusky a repu. Proste je to taky kolo ale trochu uplne jine kolo.:-)))

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 31.12.2018
                                  Autor: Martis
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Určitě dost kilometrů.

                                         

                                    ...pokud dobře vidím a čtu- dotaz byl na tyč pro dítě, které samo nezvládne dlouhý výlet. Není problém, když si na tyči chvíli odpočine, aby jelo samo a takto to střídat. Tyč měla být- aspoň tak jsem tomu rozuměl- nouzový prostředek na odpočinek a ne na celodenní tahání dítěte i s kolem.....

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 02.01.2019
                                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Určitě dost kilometrů.

                                           

                                      Dříve tyče nebyly. Dětem jsem do kratších kopců dopomáhal tlačením rukou na záda. Do delších kopců, jsem je vzal na šňůru. To vyžadovalo souhru a pořádné šlapání i od toho dítěte. Například jsem takhle vyjel se synem po silnici na Bouřňák v Krušných horách. Po rovině se tahat nedalo, jelo to moc rychle a hrozilo tahání při pádu dítěte. Prostě se jelo tak, aby to dítě po rovině stačilo dospělým. Připadá mi to přirozenější.

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 02.01.2019
                                      Autor: Brahma
                                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                      • Re: Určitě dost kilometrů.

                                             

                                        ...souhlesím, tak by to mělo být- dítě se naučí víc věcí a musí i"myslet" a nejen sedět a nechat se táhnout. Ono se dnes vyrábí kdeco a lidi to bez uvážení koupí za přehnané ceny odpovídající poptávce- jednoduchá skládací trubka se dvěma úchyty, běžný krytý dvoukoláček,odrážedlo za cenu běžného dětského kola... :-(

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 04.01.2019
                                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Určitě dost kilometrů.

                                     

                                Jezdec + kolo tvoří celek. Zdvižením předku o 5 či 10 cm zústává jezdec stále v předklonu, nic (moc) se pro něj nezměnilo.
                                Zkus si spočítat, do jak velkého "krpálu" bys jel, kdyby´s přední kolo zdvihl o těch 5 - 10 cm (k rozvoru kola).
                                Nic moc, skoro rovina, že?
                                "Děti si řeknou ..." nechtějí se nechat táhnout celou cestu, protože "jsou pomalé". Chtějí podporu (s T.G.) v okamžiku, kdy už nemohou. Ovšem ony regenerují rychle a za chvilku je T.G. omezuje.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 31.12.2018
                                Autor: AV
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Určitě dost kilometrů.

                                       

                                  Pokud u děckokola s rozvorem řekněme 80 cm zvednu předek o 10 cm, tak to přidá sklon 12,5%. Takže při jízdě po rovině sedí dítě jako by se jelo do 12,5% kopce. A při jízdě do 12,5% kopce bude dítě sedět jako by se jelo do 25% kopce. Geometrie se sice náklonem nezmění, ale tíhová síla působí stále svisle.

                                  A mě i ve stoupáních pod 10%, pokud trvají přes 20 minut, bolí prdel a odkrvují se pánské části daleko víc než na rovině.

                                  Mě se s neteří osvědčilo vodítko na psa, navíjí se, takže se nenamotá + navázaný gumicuk a by to tolik necukalo když se dojede na doraz.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 31.12.2018
                                  Autor: xtonda
                                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                  • Re: Určitě dost kilometrů.

                                         

                                    ....jo- je to jednodušší, lehčí, skladnější, lacinější- jediná nevýhoda je bezpečnost(ale tu už by mělo 5-tiletý dítě, jezdící na kole, trochu zvládat). Jo- a v dlouhých stoupáních nesedím na sedle jako přkovaný pořád- podle potřeby měním posed na odlehčení a nebolí mne nic ani po hodince...;-)

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 02.01.2019
                                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trail Gator - rozměr držáku na sedlovku.

               

          světlost "účka" je 28,9-28,4mm.
          je vyrobeno "velmi čínsky"-u sedlovky širší, volné konce stažené k sobě :-(
          přez plastové čepičky na jeklu jsem naměřil 28,6mm
          To je cca 1 1/8"
          Tloušťka plechu účka je 1/8" , tj 3,175mm
          šířka plechu účka je 1 1/4", tj 31,75mm
          jekl je 1", čepička má stěnu 1/16"


          pro jistotu - 1"=25,4mm

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2019
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trail Gator - rozměr držáku na sedlovku.

                 

            To jsou správné informace. Děkuji.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2019
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Trail Gator - rozměr držáku na sedlovku.

             

        A jestli ty hadicové spony udrží MOJE DÍTĚ? Určitě udrží. Tahal jsem před lety podobným způsobem zapojený vozík celou dovolenou po cestách necestách, a ten vozík měl 20 kg jistě. A tady bych ty spony dal tři.

        Člověk sice musí postupovat s rozvahou a uvážlivě, ale zase nestahovat kalhoty před brodem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trail Gator - obnovuji diskusi.

           

      Přidám vlastní zkušenost s TG(2015-2016). Při první jízdě se protočilo uchycení na dětském kole. Orginální drátěné třmeny kolo v zatáčce neudržely. Nechal jsem si udělat třmeny(půlměsíce) z C45, které obepnuly rovnoměrně krk dětského kola. Od té doby jezděno bez problému. Po vyrostení z kola v poho prodáno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2018
      Autor: pebe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trail Gator - obnovuji diskusi.

             

        Díky za názor, beru na vědomí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trail Gator - obnovuji diskusi.

             

        mně se protočila svorka TG na sedlovce.
        (a nasledne sedela dcera na kole docela šikmě- sedlovka holt není kolmá)
        chce to pořádně dotáhnout !
        napolohování třmenů na hlavové trubce dětského kola chce také víc pokusů...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2019
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tažná tyč

         

    Zkus se optat Peggy-(nebo mrkni na foty na jejich stránce) při posledním výletu s dětmi měli na fotkách oba nějaký "zařízení", na který jednoduše nahodili př. kolo dítěte jak do stojanu a stejně je "vyhodili". Měli to na kolách s naloženými nosiči- něco jednoduchýho a lehkýho...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tažná tyč

           

      Máš asi na mysli zařízení follow me
      https://www.biketunel.cz/follow-me-tazne-zarizeni/
      Jsme s tím spokojeni, ale rozhodně o nelze žíct, že je to něco jednoduchého a lehkého.

      Máme ho, protože se do něj dají upevnit kola už od 12" a vyhovuje nám, právě proto, že kolo v něm drží pevně, ale oproti T.G. je o dost těžší, dražší a montáž je náročnější než upevnění tyče na sedlovku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        ...soudil jsem jen podle fotek z výpravy- takže skoro "laicky"....dík za doplnění!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč

             

        ...až po reakci jsem mrkl na link- váha je odpovídající masívnímu materiálu, ale cena je opravdu "jedinečná"- asi dovozce těží právě z unikátnosti a jednoduché manipulace(ale jinak to vypadá na zajímavý nápad....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Tažná tyč - kdo má zkušenost s Trail Gatorem?

         

    Prosím, nikdo nemá AKTUÁLNÍ zkušenosti s Trail Gatorem? Tj. s výrobkem z let tak asi 2016 - 2018?

    Nemám zájem o jiné výrobky. Zajímá mě jediné: funguje soudobý T.G. bezchybně? Díky a hezké Vánoce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2018
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tažná tyč - kdo má zkušenost s Trail Gatorem?

           

      Co myslíš tím "bezchybně"?!?
      Obecně T.G. bezchybně funguje:
      - jde snadno instalovat na sedlovku
      - jde snadno složit (když není kolo zapojeno) a rozložit (když se zapojí kolo)
      - jde na něj zapojit kolo od velikosti myslím 14"
      - při správném zajištění všech upínáků nehrozí kolize

      Promiň, vím že jde o bezpečnost tvých potomků, ale nějak mi není jasné, co ještě chceš o těch tyčích vědět.
      Používá ho stovky lidí a bez problémů.
      Ano, tyč má určitou vůli a zavěšené kolo má výkyv do stran, ale děti to zvládají. Ostatně, fyzika je fyzika, takže to kolo na konci tyče opravdu nemůže držet pevně.

      Pokud si nejsi jist, jestli je to to pravé, jsou půjčovny, kde si můžeš T.G. půjčit a vyzkoušet. Myslím, že pro tebe by to bylo asi nejlepší - zjistíš tím vše, co potřebuješ vědět.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tažná tyč - kdo má zkušenost s Trail Gatorem?

             

        Ještě doplním - s T.G. jezdí můj známý už více jak 4 roky. Odvozil na tyči 2 vnoučata, teď ho čeká třetí.
        Je také velmi opatrný, aby se dětem nic nestalo, ale s T.G. je víc než spokojený a splňuje to všechno, co od toho očekával - viz můj příspěvek výše.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Ono to nakonec nějak půjde, ty informace přijdou...

               

          No vidíš, tenhle Tvůj třířádkový příspěvek je informačně nesrovnatelně přínosnější, než předchozí zcela zbytečný třináctiřádový imperativ. Děkuji.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ono to nakonec nějak půjde, ty informace přijdou...

                 

            Jistě. A vzápětí by ses zeptal, proč je s tím spokojen...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Co myslím tím "bezchybně"?!?

             

        Co myslím tím "bezchybně"?!?
        Zda se to neviklá a zda se tažené kolo nenaklání do stran!?!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co myslím tím "bezchybně"?!?

               

          Jak píšu - tažené kolo se do stran naklání, ale fyzika je holt fyzika. Pevně (bez výkyvu) to prostě držet nemůže. To umožňuje to zařízení follow me.
          Dítě to ustojí. Pro dospělého trošku vopruz (cuká ti to s kolem), ale bez toho to prostě nejde.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co myslím tím "bezchybně"?!?

                 

            Dovolim si lehce oponovat, ze fyzika je fyzika a bez nezadouciho naklaneni to nejde....i prave kvuli temto neduhum Trail Gatoru jsem sel do tyci Domado a podobne problemy s tim, ze by mi dite sjizdelo zadkem s kola dolu ci se nezadouce a nebezpecne naklanelo stranou jsem netrpel. Koupil jsem skladaci verzi Domado se zavesem pro predni kolo na cele tyce + ryhloupinaci verzi na predni vidlici detskeho kola a deti byly naprosto v pohode. A ja taky. Kdykoli jsem to mohl propojit paralelne a vozit obe najednou a co se tyce naklaneni resp.klopeni, tak to zde bylo jen do zatacek a zcela konstrukcne rizene a zadouci pro lepsi najezd soupravy do zatacky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2018
            Autor: Martis
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co myslím tím "bezchybně"?!?

                   

              Aby zase nedošlo k mýlce - náklonem nemyslím, že se kolo položí jak při jízdě ploché dráhy.
              Prostě je tam "výkyv".
              Samozřejmě záleží na terénu, rychlosti apod.

              Kdo zažil na Medúzu, když tahal na tyčce Kadla tak ví, že jak kolo, tak tyč, tak i dítě vydrží docela dost :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.12.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co myslím tím "bezchybně"?!?

                   

              Pro zajímavost, jak je to připevněné k tomu lehokolu na poslední fotce? Sice mě to aktuálně netrápí, ale za pár let až neteř povyroste, kdo ví... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2018
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024