reklama

SPD

Cau.....chci si poridit SPD a poradne nevim jak si spravne vybrat......nejezdim moc(tak 20km/den) ale stejne si myslim, ze by se mi to hodilo....mam treka - ale vic hozenyho k silnici....Nechci v tom utapet miliony, poradte mi prosim co jak, za kolik.....diky moc....Bono

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bono (bono@e-bono))
  • Re: SPD

Mám obojetné pedály Wellgo (klasický rámeček se zámkem z jedné strany) a turistické boty Diadora. Pedály asi 800 a něco, boty tuším stály asi 1500Kč. Jsem s tím spokojený, jezdím tak do 100km/den, rekord 141km, 312km/24hod. V borách se chodí docela dobře i s kufrem, rozdíl oproti teniskám je největší v tužší podrážce. Kufr je v botě trochu zapuštěný pod výstupky podrážky, takže při chůzi nezavazí. V případě potřeby se dá na obojetném pedálu jet dobře i v norm. botě, dokonce by tam šly dat klipsny. Doporučuju pořídit něco podobného, je to superpohodlná věcička, oproti holým pedálům i klipsnám a zas tak strašně drahý to není. Normální pedál+klipsny+normální boty vyjde dohromady max o několi set levněji.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Diky Jirko.....hodne sem o tom premyslel a asi se tahle investice vyplati....:)

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bono (bono@e-bono))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A jak je to s překlápěnim pedálu na správnou stranu pri nazouvání? Přijde mi hrozně nepohodlný otáčet za jízdy pedál podle toho kterou mám botu. A navíc ne silnici mi to přijde i dost nebezpečný.

[ Zpět ]
      Datum: 12.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hajkis)

Já jezdím téměř výhradně v botách se zámkem, ten rámeček využijou spíš ti, co chtějí vyzkoušet můj lehociped. zámek z jedné strany má za následek posun těžiště pedálu mimo osu směrem dozadu (na klasice, dolů na lehokole). Pokud jsou ložiska v pořádku, pedály drží v poloze zámkem ke mě a při rozjezdu hned zacvakávají. Pokud jeden nevyjde, šlápnu párkrát bez zámku a až to jede, nazvednu nohu, škrdnu shora o pedál, hned zase šlápnu a je tam. Nepřipadlo mi to jako problém. Ale komu to vadí, může pořídit oboustranné a v případě potřeby do nich vrazit ten rámeček s kufrem, co se k nim dá koupit.

[ Zpět ]
        Datum: 12.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

168 cyklistů (12 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017