reklama
Země: Slovensko Slovensko

Záhorská cyklomagistrála

Skalica - Holíč - Šaštín-Stráže - Gajary - Malacky - Plavocký Štvrtok - Devínská Nová Ves - CT 024. Je vedená po silnicích, netušíte někdo, jak moc je to tam frekventované?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.05.2015
Autor: aila
  • Re: Záhorská cyklomagistrála

         

    Tak si tedy odpovím sama :-). Ze Skalice do Holíče a ještě kousek dál provoz byl, nebylo to ale nějak dramatické (v pátek po poledni, déšť nás zdržel ve Skalici), pak už to byla celkem pohoda, až na odpolední přeháňku někde před obcí Závod. Z Velkých Levár do Malacek po dešti zkratka po hlavní silnici mimo Záhorskou mag., už navečer a celkem v klidu. Druhý den z Plav. Štvrtku dál po Záhorské až k soutoku Moravy s Dunajem. Značená je minimálně, jen občas "céčko" na stromě. Tuto trasu jsme zvolili, abychom se dostali k soutoku a jeli pak proti proudu Moravy zpět na Moravu. Celkem 5 dnů (ze Starého Města u Uh. Hradiště do Uh. Hradiště - vlak) - 432 km a moc pěkný výlet :-).
    Fotky jsou ze Skalice a z Holíče.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2015
    Autor: aila
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záhorská cyklomagistrála

           

      A ještě další kostely z trasy a soutok Moravy s Dunajem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2015
      Autor: aila
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záhorská cyklomagistrála

           

      Díky, rád jsem si přečetl. Nedávno jsme se s manželkou vraceli od Balatonu do Olomouce a zvažovali jsme, zda jet přes Záhorie. Nakonec jsme se rozhodli jet přes Komárno a dále po Vážské "cyklomagistrále" a místy jsem pak tohoto rozhodnutí litoval. Takže Záhorie při příštím návratu z jihu určitě rád projedu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2015
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Záhorská cyklomagistrála

             

        Nebo po CT 004 - Nivou rieky Moravy, v terénu je značená jako dálková CT 13. Ta je bez provozu úplně, ale ne vždy po asfaltu, Z větší části je ale sjízdná pohodově (až na ty schody, ale ty se dají objet, nám se nechtělo si přidávat kilometry a neměli jsme moc bagáže). Jeli jsme v sobotu odpoledne a v neděli a překvapilo mě, že jsme po cestě potkali jen pár cyklistů.
        O Vážské taky uvažujeme, ale už jsem tu četla dost varování na provoz.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2015
        Autor: aila
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Záhorská cyklomagistrála

               

          Keby len provoz, miestami (napr. na juh od Trencina, alebo medzi Beckovom a Novym Mestom nad Vahom je vazska cyklomagistrala vedena po travnatej hradzi Vahu a to je niekedy o drzku. Na hradzi je vyjazene len uzucka kolaj v trave a tak je niekdy problem sa v tej kolaji udrzat. Aj sa kamaratovi podarilo spadnut, lebo sa na chvilu obzrel a bolo zle.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2015
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Záhorská cyklomagistrála

                 

            Taky jsme takhle lehli i s tandemem někde mezi Libicí n. C. a Kolínem, jeli jsme proti proudu Labe :-). Zas to mělo výhodu, že tam nebyli žádný cyklisti, na asfaltu kolem Poděbrad byl provoz hustší.
            Podél Váhu jsme jeli jen od Bytče do Žiliny, tam je to téměř výhradně po silnicích, ale dalo se to. Právě ta oblast kolem Trenčína mě docela zajímá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2015
            Autor: aila
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Záhorská cyklomagistrála

                   

              Pred trencinom dole tokom vahu to este ako tak ide, ale od Trencina je to dost blbe. Navrhujem vsak pockat este rok , dva. Vraj budu hradzu okolo Trencina asfaltovat (alebo aspon penetrovat). Od Noveho Mesta nad Vahom az pod Piesatny (az po Madunice) je Vazska cyklomagistrala zase O.K.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.06.2015
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Záhorská cyklomagistrála

                 

            ...z Beckova do N.Mesta je lepšie, rýchlejšie, pohodlnejšie pokračovať po silnici- zaujímavšie iba v horúcich dňoch po hrádzi (na Zel. vode sa ide okolo nudapláže) ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2015
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

286 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024