reklama

šířka sedla

Vím, že se dá ve nějakém obchodě nebo i amatérsky změřit jakási vzdálenost sedacích kostí, podle které by se mělo vybírat sedlo. Ale nevšiml jsem si, že by výrobci sedel tuhle vzdálenost uváděli. Jak tedy potom vybrat sedlo, i když by měl člověk tu zadel změřenou?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.05.2015
Autor: JNSK
  • Re: šířka sedla

Změříš snadno. Vezmi kus vícevrstvého kartonu z nějaké krabice, polož na tvrdou podložku a zhruba v poloze a sklonu jezdce na karton usedni. Pěkně se s citem zavrť a zvedni. V kartonu budou dva důlky, jejich středy od sebe budou cca 110 - 160 mm daleko. To je ta podstatná míra.
    Jenže, zatím jsem se s tímhle běžně setkal akorát u sedel Specialized a Sq-Lab.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To je právě ono. I když si to změřím nebo nechám změřit, tak mi to je k ničemu. A jen tak namátkou jsem na netu koukal na sedla Specialized a taky nic. Takže maximálně vybírat podle celkové šířky podle jakž-takž vhodného sedla.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Potom jedině zbývá vyzkoušet v kamenné prodejně. Teorie je hezká,ale i když se vybere sedlo přesně podle parametrů a sedacího testu,tak to ještě nezaručuje ,že bude uživateli vyhovovat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ale u Specialized a Sq-Lab se na to dá docela spolehnout, že to bude sedět.

Šířka sedel se uvádí, ale u některých značek jsem koukal, že to neznamená šíře sedacích opěrných bodů, ale celková šíře sedla i se zaoblením a to je k ničemu. Musí to být šíře opěrných bodů.
          Já mám širší sezení, asi 155 mm, nedávno jsem si to opět ověřoval v jedné prodejně Spešlu a výborně mi vyhovuje jejich sedlo 160, na druhém kole - na treku mám sedlo Sg-Lab a taky to sedí, odjedu na něm v kuse dost km a bez větších potíží.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Podobnou odpověď mi poslal do schráky "davido", díky. Než jsem stačil odpovědět, tak to všechno zmizelo. Základní problém tedy je, jak vidím, zjistit šířku opěrných bodů sedla a to bude fuška.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A co takhle použít pravítko s centimetrovou měřicí stupnicí. Pokud se vaše míra vejde dovnitř sedla, nesahá až na zaobleniny, tak vám sedlo bude vyhovovat. Nejsou v tom žádné čáry.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Brahma
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

145 cyklistů (6 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017