reklama

šířka sedla

Vím, že se dá ve nějakém obchodě nebo i amatérsky změřit jakási vzdálenost sedacích kostí, podle které by se mělo vybírat sedlo. Ale nevšiml jsem si, že by výrobci sedel tuhle vzdálenost uváděli. Jak tedy potom vybrat sedlo, i když by měl člověk tu zadel změřenou?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.05.2015
Autor: JNSK
  • Re: šířka sedla

         

    Změříš snadno. Vezmi kus vícevrstvého kartonu z nějaké krabice, polož na tvrdou podložku a zhruba v poloze a sklonu jezdce na karton usedni. Pěkně se s citem zavrť a zvedni. V kartonu budou dva důlky, jejich středy od sebe budou cca 110 - 160 mm daleko. To je ta podstatná míra.
    Jenže, zatím jsem se s tímhle běžně setkal akorát u sedel Specialized a Sq-Lab.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: šířka sedla

           

      To je právě ono. I když si to změřím nebo nechám změřit, tak mi to je k ničemu. A jen tak namátkou jsem na netu koukal na sedla Specialized a taky nic. Takže maximálně vybírat podle celkové šířky podle jakž-takž vhodného sedla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2015
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: šířka sedla

             

        Potom jedině zbývá vyzkoušet v kamenné prodejně. Teorie je hezká,ale i když se vybere sedlo přesně podle parametrů a sedacího testu,tak to ještě nezaručuje ,že bude uživateli vyhovovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2015
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: šířka sedla

               

          Ale u Specialized a Sq-Lab se na to dá docela spolehnout, že to bude sedět.

          Šířka sedel se uvádí, ale u některých značek jsem koukal, že to neznamená šíře sedacích opěrných bodů, ale celková šíře sedla i se zaoblením a to je k ničemu. Musí to být šíře opěrných bodů.
          Já mám širší sezení, asi 155 mm, nedávno jsem si to opět ověřoval v jedné prodejně Spešlu a výborně mi vyhovuje jejich sedlo 160, na druhém kole - na treku mám sedlo Sg-Lab a taky to sedí, odjedu na něm v kuse dost km a bez větších potíží.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: šířka sedla

           

      Podobnou odpověď mi poslal do schráky "davido", díky. Než jsem stačil odpovědět, tak to všechno zmizelo. Základní problém tedy je, jak vidím, zjistit šířku opěrných bodů sedla a to bude fuška.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2015
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: šířka sedla

             

        A co takhle použít pravítko s centimetrovou měřicí stupnicí. Pokud se vaše míra vejde dovnitř sedla, nesahá až na zaobleniny, tak vám sedlo bude vyhovovat. Nejsou v tom žádné čáry.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024