reklama

Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

Zdravím,
mám starší kolo s komplet osazením Shimano altus( brzdy, převodník, přesmykač..). Přehazovačka Shimano Acera Hliníkový rám. Přikládám pár fotek( http://altus.rajce.idnes.cz/Shimano_Altus ). Rám kola bude zřejmě přestříkaný( na pár místech trochu steklá barva,všiml jsem si toho až při mytí kola).
Sedačka není originál. Sedačku se kterou jsem kolo koupil tu mám taky, ale jestli je původní nedokážu říct.
Dokáže mi někdo říct něco bližšího o tomto kole? Stáří, výrobce, apod.. Už jsem se v minulosti setkal s kolem se samolepkou Shimano které se dost podobalo tomuhle, jen mělo ocelový rám. Do té doby jsem ale vůbec netušil že Shimano dělali (nebo dělají?) celá kola. Znám je jen jako výrobce komponentů. Může to být kolo od Shimana?

Jinak je bajk v celku zachovalý, pravděpodobně se na něm málo jezdilo. Před cca půl rokem po koupi jsem měnil vazelínu v ložiskách a překvapil mě jejich stav. Jinak vazelína co tam byla úplně čistá, jen zaschlá. Pán co to měl přede mnou asi moc nejezdil. ;)

No a nakonec, na kolik by jste kolo ohodnotili? Jezdit budu na nečem lepším, plánuji ho prodat. ;)

FOTOGRAFIE http://altus.rajce.idnes.cz/Shimano_Altus

Dixx

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2015
Autor: alexandr
  • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

         

    Podle stavu a míry štěstí - tisícovku, patnáct set ? Kdo ví jestli...

    Shodou okolností mám také jedno z kol "Shimano" (viz obrázek)
    Favoriťáckej rám a na něm napráskaný co dům dal... :-)
    Ty samolepky koupíš v každým krámu s kolama.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

         

    Shimano kola nikdy nedělalo, to dělá přece rybářské pruty: http://www.zbozi.cz/hledani/?q=rybarsky%20prut... :-)))
    Takže na rámu byla jen samolepka a kolo byla nějaká "skládanka".

    Tohle chceš prodat? Buď bych si ho nechal na ježdění do obchodu a do hospody nebo ho věnoval na charitu - třeba Kolo pro Afriku nebo tak něco.
    Protože pokud už ho prodáš, tak to bude maximálně pár stovek (při velkém štěstí).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

           

      Styď se, nemáš vůbec soucit s černouškama...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

         

    Já na tom obrázku s přehazovačkou vidím prasklinu na vodorovné trubce zadní stavby. Když uvážím stáří toho kola a žádné citové vazby majitele, tak to už skoro nestojí za opravu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

           

      To je jenom škrábanec

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2015
      Autor: alexandr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

             

        No nevím, taky mi přijde, že je to naprasklé. A ještě k tomu přímo v tom sváru...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2015
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

             

        Pochybuju, jednak je to hodně hluboké a navíc je to napříč celé trubky, z vrchu i podél dolů. Škrábance vypadají poněkud jinak a pak si nějak nedovedu představit jak by se něco dostalo nahoru na trubku aby to takhle rovně napříč škráblo.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.05.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo shimano, osazení komplet altus-kdo mi k tomu něco poví

         

    To je buď nějaká přestříkaná čorka nebo nějaký poopravený noname. Podle brzd cantilever a eloxovaných pedálů a rychloupínáku se dá stáří kola datovat někam do poloviny devadesátých let minulého století... Prodávat to nemá smysl, to asi fakt bude jen pár stovek. Možná prodat za symbolickou cenu do širší rodiny nebo kamarádovi. Nechat si ho na popojíždění vypadá rozumně, na tom kole není nic špatnýho a pevná vidle začíná být "in". Vyhodil bych pláště "bzučáky" a dal místo nich nějaké semislicky a kolo pojede fajnově.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2015
    Autor: Mirr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024