reklama

Nenechte si ukrást kolo

Místo, kde ještě před chvílí stálo Vaše kolo, je prázdné. V loňském roce evidovala Policie ČR 5956 krádeží jízdních kol. Může to potkat i vás. Je možné se toho vyvarovat? Přečtěte si pár rad, jak na to.

Datum: 13.03.2006
Autor: Redakce
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Podle mého názoru jediné opatření proti krádeži kola je vůbec nikde ho neodstavovat ani zamčené, protože oseklost zlodějů nemá meze. I když proskočily zprávy o krádežích, kdy cyklistu na drahém kole dostihli dodávkou, srazili ho do příkopu a kolo ukradli. :-(( Vlasák ve Vandrech s bejkem popisuje, jak kolo před expedicí naštětkoval kamuflážním nátěrem. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Hmmm... Teorie je to sice pěkná, ale pro neskutečně oprsklé zloděje jen pro smích...;-(
    Proto kolo nikdy a nikde za žádných okolností nenechávám bez dozoru... Na vyjížďkách vyhledávám jen takové restaurace kde mají zahrádku a kolo mohu mít max. 5 metrů od sebe, dobře na něj vidím já nebo někdo z mých kamarádů a musí k němu být od stolu volná cesta pro případ běhu za nenechavcem... Asi už jsem paranoidní ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      A z těchto i jiných důvodů jezdíme vždy minimálně dva... Jeden může uvnitř provozovny objednávat, nakupovat, odběhnout si na WC a druhý mezitím hlídá kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Proč paranoidní? Znám jednoho vymetače zahrádek, kterej si vozí v ruksaku bažanta, aby měl kolo na dohled. Časy jsou chmurné. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Jo jo troufalost zlodějů nezná mezí, chtělo by to nějakou mikrotečku se satelitním vyhledáváním a centrálním registrem...
    Něco o zabezpečení jízdních kol je i u mě na webu
    http://www.cyklistikakrnov.com
    - Bezpečně na kole - Způsoby zabezpečení jízdních kol...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2006
    Autor: skricx
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Chtěl bych se opakovaně přimluvit za zřízení seznamu kradených kol na tomto serveru. Myslím, že zveřejnění čísla rámu ukradeného kola i jeho dalšího popisu alespoň trochu může zloději znepříjemnit život.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Databaze na tomto webu muze slouzit jen pro kontrolu sem chodicich ctenaru, kdyz budou kupovat kolo z druhe ruky. Navic draha kola se rozprodavaji na soucastky a ram zlodeji znici. Cipy jsou dobra vec, ale v ctecce se objevi jen dlouhe cislo. Musi existovat nejaka centralni databaze, kde k cislu jsou pridany dalsi informace. Tu musi nekdo vybudovat a nasledne kontrolovat. A to tedy opravdu nevim, kdo by to chtel delat. Policie se ubranila stejnemu systemu u aut jen proto, aby nemusela pracovat. Berte kola jako spotrebni material, nebo se stim smirte :-/ Nejlepsi ochrana je asi Lugger 9mm. Slouzi castecne i jako prevence. Takovych deset zastrelenych zlodeju kol se uz v galerce rozkrikne :-) Ja osobne sebou vozim lanko od saltru a zamykam kolo malym zameckem vzdy k necemu pred hospodou. Na ty, co jdou okolo a z nahleho pohnuti by chteli s kolem utect to staci. Na "profiky" se stipackama a sprayem nestaci nic, snad jen ten Lugger.
      P.S. Dnes je fsude snich ale slunicko hreje. Uz se tesim, jak vyjedu do hodne vzdalene hospy na jedno toceny :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Taxem se jeste podival na stranky ministerstva vnitra. Horuji tam pro to, aby si lide oznacovali nesmazatelne svuj majetek. Argumentuji tim, ze takovy majetek je pro zlodeje nezajimavy a tak... Jinymi slovy prelozeno do znameho jazyka: Kdyz si oznacite kolo napr mikroteckami a nalepkami, je min zajimave pro zlodeje, kdyz hoa ale preci jen ukradne, tak ho znici a nebo proda dal. Pouze v pripade, ze si sve kolo dohledate a nebo se nahodou objevi v souvislosti s jinou kriminalni cinnosti, muzete podle certifikatu, co vam lezi doma dokazat, ze je kolo vase. Vzadnem pripade ale nepocitejte s tim, ze policie bude kontrolovat bazary se cteckou cipu a nebo s mikroskopem na mikrotecky. Oznacenim si ale komplikujete zivot sobe i jinemu, pokud kolo chcete casem prodat.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Alespoň v menších městech by mohlo pomoct mít kolo, které je trochu unikátem a mezi kolisty známé. Jednou, když jsem čekal na kolegu, který šel koupit svačinu se mě otázali na náměstí se poflakující občané tmavší pleti "Heleee kááámo, takový tandem, to by asi šlo blbě prodat?"
        Ale s těmi mikrotečkami, to je dobrý tip, budu okolo toho muset udělat nějakou fámu (jako třeba, že to jde identifikovat na dálku), aby si ti hloupější zloději dali pozor.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nenechte si ukrást kolo

               

          A co takový ležák-překližkáč? Leda že by si to vyhlídnul excentrický sběratel kuriozit :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Je to smutné čtení, co všechno musí člověk dělat kvůli těm, kteří krádež považují za normální způsob obživy. Když už se musím vzdálit od kola, používám taktiku "hromosvod" - najdu si nějaké pěkné kolo a vedle něj to svoje opřu :-).
    Škoda, že to tu není jako v Rakousku, tam se kola zamykat memusí...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Ty na tohle ještě věříš?!? To asi něznáš nikoho, kdo tam žije, viď ?!?
      Vzhledem k tomu, že mě ukradli kolo v podstatě v pustém lese a přitom jsem byla ani ne 20 metrů od něj, tak na tohle neskočím ani na pustém ostrově...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        omlovam se autorce, nicmene ze zde uvedenych rad je uzitecna pouze jedna - nespoustet kolo z oci. Pokud mate problem - jste sami a vase kolo je pro dane misto "nadprumer" nestydte se zeptat zda si ho muzete vzit s sebou. pokud na nem mate nalozeno vybaveni na dvoutydenni putovani vetsinou pochopi a pusti Vas.
        Ad policie a mikrotecky a podobne bludy...mne sveho casu ukradli kolo z bytu a kdyz jsem se snazil nasmerovat policisty na konkretniho podezreleho tak mne odpalkovali upozornenim :kdyz u nej nic nenajdeme, mate na krku krive obvineni.... policie ma jedinou snahu - mit klidek. Kolo bylo skladane, vyrobni cisla vetsiny komponentu byli vyveseny ve vsech cykoobchdech a stejne nic.
        Tak nevim co mi pomuze mikrotecka ktera nema zadnou konkretni vazbu na mne nebo cip s nespecifikovanym zpusobem snimani kdyz /udajne/muzete projet s kradenym autem hranici - a to napr Fabie cip s indukcnim snimanim maji. Omlouvam se za ponekud emotivni prispevek ale zde uvedene rady jsou jako opsane z prirucky vydane policisty pro obcany a krome zasady nespusteni kola z oci ci krikaveho pomalovani-polepeni kola mam vazne pochybnosti o jejich ucinnosti.
        Abych nebyl jen kritikem -
        jako jednu z moznosti vidim jasne viditelne oznaceni jmenem majitele - napr. gravirovanim ci vyrazenim /ram, kliky, rafky,brzdy/ Dalsi moznosti je databaze ukradenych kol s verejnym pristupem pro cteni /internet?/vedena policii. Pry neco podobne existuje pro auta.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nenechte si ukrást kolo

               

          ...pardon neni to na Radku ale na autorku clanku

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2006
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nenechte si ukrást kolo

                 

            ...neboj, to jsem pochopila...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        V Rakousku jsem byl mnohokrát a viděl jsem, že zamykání celkem čehokoliv tam není zvykem. Samozřejmě mimo města jako Vídeň, Linec nebo Salzburg.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    nasej rodine bolo ukradnutych uz tiez niekolko kuskov. naposledy mi ukradli hrdzavu 45 rocnu ukrajinu. o dva dni som toho asociala stretol v centre. skoro mi oci vypadli ked som zbadal ten moj krivy blatnik. sledoval som ho a ked ho oprel, nezamkol a vosiel do nejakej budovy tak som bol zase spokojny majitel tazkotonaznika. fakt stastie.
    teraz ho trochu tuningujem, bude lepsi ako novy. ale uz mam o neho strach... (ked bude prilis pekny?...) :))))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: alo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      ...jen si nedovedu představit co by si dělal, kdyby tě ten asociál přistihnul při "krádeži" tvého kola. Z hlediska právního by tě totiž mohl velmi snadno obvinit a jít "sedět" za krádež vlastního kola... Jo je to absurdita současného reálného života...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Myslim ze sme nieco take na skole brali a nebolo by to protipravne. Vlastnu vec si nemozes ukradnut. Vlastnictvo kradezou nestracas.Len si vratis opravnenu drzbu do povodneho stavu svojpomocou. Okrem toho som neprekonal ziadne technicke zabezpecenie. Zlodej ma vsak za urcitych okolnosti pravo na ochranu v ramci nezasahovania do pokojneho stavu. Je totiz drzitelom kradnutej veci, sice neopravnenym a nedobromyselnym ale je. :))) Ale myslim ze to nie je tento pripad. Problem by asi bol len ak by som to urobil nasilne. Ale riskovat kvoli takej plecke. Aj ked teraz by sa mohla moja staronova ukrajinka urazit! :))))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2006
        Autor: alo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Není nad dobře zamknuté kolo

         

    http://ftipky.cz/pic.php?id=5651&ko=999&...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (foto)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    hehe docela se bavim pri cteni komentaru jako, kolo nenechavam z dohledu, jeden hlida druhej jde objednavat, proboha, to je takovej probelm to kolo zamcit ke stojanu?myslite ze treba u hospody nekdo pribehne s klestema a odjede?Kde to bydlite, kdyz mate vetsi hustotu zlodeju nez slusnych lidi?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (schali)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      V Cechach.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Pořádně zamykat
    http://harlej.xhosting.cz/foto_index.php?fid=58

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2006
    Autor: Krata
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Já sem o svoji "Marušku" přišel málem ve čtvrtek. Potřeboval jsem se stavit u kamarádky, tak sem u ní v zahradě opřel kolo o dům a šel nahoru. Její tatá zametal stranou, ale vrata byla otevřená, protože měl někdo přijet. No a najednou přijela stará audina s nějakou vzdálenou SPZ, přejela, ale pak se vrátila a vystoupil nějakej chlap a namířil si to k mýmu kolu. A když se ho zeptali, co dělá, tak že někoho hledá a odešel.
    Dobrý co? To je už fakt moc velká drzost!!! Hlídat a zamykat!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Možná už jsou dnes zloději kol tak oseklí, že se ani neobtěžujou odvážet ukradený kola v kradenejch autech :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Měl jsi kliku, mně Huberta rovnou ukradli a může za to Anička Dajdou, která za mnou stála u pokladny. :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Mě už ukradli 3 kola (+ jedno přední) a našel jsem jedinný způsob jak se s tím vypořádat: používám staré kolo (které ovšem výborně jezdí) a vždy ho zamykám pevným zámkem k něčemu pevnému. Poslední ukradené kolo totiž bylo taky staré, ale bylo zamklé levným zámkem. Jinak na kole jezdím celoročně a skoro všude.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk Válek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Jaký je levný a jaký pevný zámek?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Zamek je sice hodne dulezitej,ale stejne dulezite je k cemu bike zamknes.
        Kdyz jsem jeste jezdil na biku jako messenger, zamknul jsem si kolo na Olsanske ul. k dopravni znacce a sel odhodit zasilku na firmu.Cca po 3-4min jsem se vratil a kolo v pr.... proste pryc.Zamek jsem mel motorkarskej a opravdu masivni. Jenze ta znacka byla tzv. PAST, proste v chodniku lehce vykotlana,aby sla vytahnout.Kolo ukradli i se zamkem a nekde v klidku v dilne si s nim pohrali.Takovejch pasti je v Pha nekolik./teda nevim jak ted,tohle se stalo pred 3lety/ Ironii je ze 20metru od te znacky stoji hlidac parkoviste a niceho si nevsiml.
        Souhlasim s tvrzenim ze zadnej zamek vam nezaruci ze vam vaseho milaska neukradnou.Riziko snizite kdyz kolo zamknete,nehnete se od nej a budete mit pro zlodeje nezajivavej exemplar. Ale je to vopruz .

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (V4)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Lze se s tím vypořádat

               

          Jezdím denně po Praze po dobu 6 let. Než jsem vychytal způsob, jak fungovat, přišel jsem o 4 kola. Kolo parkuji vždy ve městě na ulici, pouze přes noc ho mám na Žižkově ve 2.patře na chodbě domu. Pravděpodobnost, že vám kolo ukradnou je jednoduchým poměrem dvou faktorů: potenciální zisk z kola (jeho prodejnost) VERSUS riziko (úsilí) k jeho ukradení. Abyste zvrátili poměr co nejvíce ve váš prospěch, potřebujete co nejhůře prodejné kolo s co nejlepším uzamčením. Sám a většina mých přátel jezdí na kole do 10tis a používají kvalitní \"U\" zámky (Abus, cca za 1tis.) U dopravních značek uzamykám jen ve dne a to křížem přes zadní kolo, aby ani po vytažení nebylo pojízdné. Když nechávám venku kolo přes noc (což občas dělám, když jsem unavenej nebo daleko), zamykám jedině k pevnému zábradlí a na co nejrušnější ulici či křižovatce ideálně pod dozorem kamer. S kamarády jsme vymysleli systém ochrany, který funguje zatím takřka dokonale: www.ruzovekolo.cz

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jupiter)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lze se s tím vypořádat

                 

            michale, četl jsem o tvé akci růžového kola. nemyslím si, že by se našlo hodně příznivců, kteří by si svůj bike oblíbili v růžové barvě. to snad vynaložení většího úsilí pro zabezpečení, jak popisuješ jew lepší alternativa.

            překvapilo mně, že v případech, kdy popisuješ, že jsi i nechal kolo přes noc venku, nebylo do rána očesané od předního kola, sedla, doplňků atd, jak se mi to stalo. já bych tu odvahu tedy již neměl nechat kolo zamčené na delší dobu na ulici

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kaja)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    No tak to se mame na co tesit pri nasem putovani po Jiznich Cechach,musime byt moooc opatrni.Oprsklost zlodeju opravdu nezna mezi a navic v tuto dobu sezony obzvlaste,to pro ne bude sklizen.A to ze si kolo v Rakousku atd nemusite zamykat,to nemuze dotycny myslet vazne?me ukradli kolo v Nemecku,znamym v Anglii atd.Blbost! ja od nezemceneho kola neodejdu a ani kdyz je zamcene nemam klid,snazim se ho mit porad na ocich.Co potom reknou ostatni kdyz budu narikat,ze kolo je fuc?JSES VUL, MEL JSI SI HO PORADNE HLIDAT!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musos ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Z vlastní zkušenosti mohu říci, že s tímto nemám problém. Kolo zamykám normálním tvrzeným řetězem, který jde přeštípnout snad jen hydraulickými nůžkami, možná ani to ne (zkušenost z dob, kdy jsem jezdil na motorce). Navíc je tento řetěz uložen ve velmi tuhé a tlusté bužírce, takže časově velmi ztěžuje použití spreje, zloděj by napřed musel nějak bužírku odstranit a to je dost pižlání, pokud s sebou náhodou nevozí skalpel.

    Navíc mám kolo vždy na očích a po ruce pumpičku. Jen jednou se mi stalo, že se mi okolo něj ochomítal chlápek, který vystoupil z dodávky co zastavila na rohu ulice. Jak jsem ho zmerčil, tak jsem si na zahrádce stoupnul, v ruce vytaženou pumpičku a vydal se pomalu k němu. Zatraceně rychle zmizel. Běžel celkem rychle, škoda, možná mohlo být o zloděje míň, protože ty podlitiny by si za klobouk nedal.

    Chápu ale, že jsou lidé kteří musí investovat do drahých, kvalitních kol a přitom se od nich čas od času na pár minut vzdálit (messengers). V takovém případě je zde ještě jeden způsob zabezpečení navíc, ovšem je to designově hnus. Existují samolepky Safeguard a Antitheft apod. s výrazným nápisem označujícím konkrétní produkt. Tyto samolepky používají jakési mírně leptavé, průmyslové lepidlo. Nejdou sloupnout a když už je někdo násilím odloupne, tak pod nimi zůstane přesně ten samý text, jen vyleptaný do materiálu na kterém byly nalepeny.

    Výhodou je, že kromě ráfků a některých dalších komponentů se dají nalepit kamkoliv a výrazně tak snižují hodnotu kola pro zloděje, protože z něj toho na prodej moc nezbyde.

    Nevýhodou je cena těchto samolepek a především nechutný designový efekt, protože kdo by chtěl jezdit na kole, které vypadá jak kdyby se na něm vyřádil šílený skladník který ho celé oetiketoval :o)

    Ovšem pokud by vám ona nevýhoda nevadila (tzn. třeba u kola jakožto pracovního nástroje pro messengera), tak je to slušné řešení, jak zlodějům naznačit "bežte hledat jinam, z tohole vývar nebude".

    Ještě jedno, méně praktické řešení je alarm. Kamarád si ho vyrobil sám doma, na bázi dálk. centrálu z motorky v kombinaci s takovým tím šíleně řvoucím nesmyslem co mají občas dámy v kabelkách a rtuťovým polohovým spínačem. To celé umístil do malého hliníkového pouzdra pod sedlo, zakrytého podsedlovou brašnou. Princip je takové, že když kolo někde zamkne, pokud možno v lehce nepřirozené poloze, tak to dálkáčem aktivuje a v klidu odejde. Pokud mu zloděj chce kolo ukrást, tak s ním většinou pohne (narovná ho např.), aby se lépe dostal k řetězu. V tu chvíli rtuťový spínač rozezná změnu úhlu a sepne a kolo začne řvát tak, že pokud má zloděj ucho zrovna někde u sedla, může i ohluchnout. A kupodivu se mu to vyplatilo již několikrát, je to ten moment kdy se zloděj raději zdekuje a najde si jiné kolo, u kterého nebude mít takové potíže.

    Nevýhodou tohoto řešení je zvýšená váha (v případě mého kamaráda cca. 0.6kg, za předpokladu horších komponentů klidně i 2kg) a především fakt, že jej nelze lehce zaparkovat třeba do stojanu na kola před frekventovanou hospůdkou, protože pak stačí aby si tam šlo nějaké dítě vzít kolo zaparkované hned u vedlejšího stojanu a pohnulo s tím jeho kolem. Pak je nasnadě že právě účinnost alarmu může i ublížit sluchu toho dítěte.

    Možností je mnoho, elegantní a stoprocentně spolehlivá je jen jedna - mít kolo neustále v dosahu pár kroků a slušná fyzička popřípadě znalost některého z bojových umění, aby si člověk dokázal kolo nejen uhlídat, ale i ubránit. Smutné, leč pravdivé.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Ted sem videl ve Phoenixu nekolik kol na stojanech pridelany retezem se sundanym sedlem, trochu mi to pripomnelo beanovo sundavani volantu. Ale neni to uplne od veci. Ale na to, ze si lidi v americe nechavaj veci v autech a tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    ja bych byl taky pro, aby nakole.cz byl "black list" kradenych kol...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    Já jen k číslu rámu: ani na starším, ani na novějším kole jsem žádné nenašel. Možná je tak důmyslně ukryté před zloději... Ano ,kdysi opravdu bývalo do rámu vyražené pod sedlem číslo. Ale naposledy jsem to viděl na kole, kterého jsme se zbavili někdy v roce 1996 dejme tomu. Nějaké číslo je pouze v návodu k použití, ale na kole opravdu žádné.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Author dává výrobní čísla na spodek šlapacího středu, takže když uvidíš, jak si někdo jede na tvým ukradeným kole, je důkaz snadnej. Akorát s tím přesvědčováním, aby kolo postavil na zadní může vzniknout zádrhel. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Na tom samém místě to má i GT, Balance, Ravo a míval to tak i Favorit. Takže hádám, že je to asi standard ?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nenechte si ukrást kolo

               

          Asi jo, shledávám, že ten starej železňák Rock Machine, kterej teď sedlám, ho tam má taky. Nejlepší místo, jak najít ukradený kolo. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nenechte si ukrást kolo

               

          Potvrzuji, na mém Mongoose je to také tak...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nenechte si ukrást kolo

             

        Tak děkuju, opravdu tam něco je. Asi tohle je to nové místo.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nenechte si ukrást kolo

               

          Nové? Jak pro koho, co pamatuju socialistický, nebo kapitalistický tak měli číslo právě tam. Vyjímkou byly Liberty - ty měli číslo nahoře na sedlový trubce.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nenechte si ukrást kolo

         

    vi nekdo kde je ta databaze ukradenych kol? uz mi ho taky slohly, svine..

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (F.Gonzales)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Pokud sis to tam nevložil sám, tak to tam mít nebudeš ;-)

      Ale jestli si myslíš, že to bude něco oficiálního od policajtů, tak na to zapomeň... Za prvé není ani veřejná a v rámci celého státu ani nic takového neexistuje. Každý kraj, někdy i městská část má svoji vlastní a nemají to mezi sebou ani propojené :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nenechte si ukrást kolo

           

      Tady máš tu samodomo...

      http://www.vasekola.cz/

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024