reklama

Levne trekove kolo

Ahoj, vybírám si trekové kolo za to, o které jsem bohužel loni přišla. Rozpočet mám hodně malý, ale v jeho rámci bych ráda vybrala to lepší. Předchozí zkušenost mám s Meridou Crossway 20, takže zatím lovím v podobných vodách.

Jaký máte názor na tato dvě kola, prosím?

http://www.prodejkol.cz/merida-crossway-40-v...

http://www.ramala-silhavy.cz/merida-crossway-20...

V technických parametrech se nevyznám. Můžu říct jen to, že s původní meridou jsem najezdila relativně dost kilometrů a vyhovovala mi.

Samozřejmě budu ráda i za tip na něco v podobné relaci. Projíždím zároveň bazary, ale zatím jsem nic moc nenašla.

Předem díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.04.2015
Autor: nickiy
  • Re: Levne trekove kolo

         

    Je to věc názoru, ale já osobně bych vůbec nové kolo nekupoval na to, aby mi ho opět ukradli. Za stejné peníze můžeš mít kolo o třídu nebo o dvě třídy lepší, když je kolo ojeté, možná nějaký škrábanec nebo matnější lak, ale to pro provoz přece nevadí.

    Píšeš, že máš hodně najezděno, takže nejsi zrovna nováček, nenecháš se tedy opít rohlíkem nebo líbivou barvou.

    Píšeš že se nevyznáš v technických parametrech, ale ony nejsou zase tak moc složité. Převážná většina kol té třídy má výbavu Shimano a tam jsou kvalitativní řady, snadno dohledáš na internetu.

    Na značce jestli Merida nebo něco jiného moc nezáleží, ta kola jsou skoro stejná. Důležitější jsou právě ty parametry a správné nastavení na Tvoji postavu, poradí Ti v cykloservisu anebo Ti poradíme tady. Mnoho lze zkorigovat představcem, tvarem řidítek, sedlovkou a tak dále.

    Podle mne je důležitý správný výběr pneumatik a též převody, nebávají vždycky ideální ani na nových kolech. Prostě se v parametrech musíš vyznat, jinak sama kolo nekupuj ani nové. Jaké má kolo mít parametry, to si musíš ujasnit především Ty sama. V tom Ti opravdu nikdo zodpovědně neporadí. Co Ti bude vyhovovat musíš vědět především Ty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Levne trekove kolo

         

    když ti to kolo vyhovovalo, proč zkoušet něco nového? stejně si myslím, že ta kola (až na nepatrné detaily) jsou úplně stejná.

    k tomu bazaru - nedoporučoval bych to, drtivá většina kol nemá pravidelné servisní prohlídky, a jen těžko můžeš vědět, jak se o to kolo majitel staral. ve výsledku dáš stejný peníz za sice papírově lepší kolo, ale ve stavu, kdy do něj budeš muset investovat jednou tolik.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2015
    Autor: iMi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Levne trekove kolo

           

      Děkuju oběma za reakce a rady. Ještě se zkusím trochu porozhlédnout a zorientovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2015
      Autor: nickiy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levne trekove kolo

           

      Kolik jsi koupil nebo prodal kol přes bazar?
      Osobně už několik (prodal i koupil) a nikdy jsem problém neměl.
      Samozřejmě, je to už použitá věc, může se nějaký problém vyskytnout, ale myslím si, že pozitiva převažují nad negativy.
      Zajímalo by mě, jaké "pravidelné servisní prohlídky" absolvuješ s kolem ty. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2015
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024