reklama

Prosím o radu

Zdravím prosím o radu jaké zvolit kolo pro přítelkyni která s cyklistickou začíná ráda by horské kolo do 10000 můžu se zeptat na vás názor na tohle kolohttp://e-shop.leaderfox.cz/horske-kolo-leader... můžu mít nové za 8700 je to alespoň trošku solidní kolo do začátku?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2015
  • Re: Prosím o radu

         

    Pokud jí chceš cyklistiku znechutit hned na začátku tak ber!
    Hmotnost kola 14,5kg. A to výrobci většinou udávají tu optimističtější variantu v nejmenší velikosti a bez pedálů. Když na to navěsíš potřebné "zbytečnosti, jaké ženské potřebují" - blatníky, nosič, brašničku, stojan... , jsi na 18kg. Ale třeba na posilování zase dobrý. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    ...vybral jsi pro ni pánské kolo, nemusí jí vyhovovat. Řada značek má konstruované MTB s geometrií pro ženy.
    Např.
    http://www.merida-bike.cz/prodej/juliet-6-10-v...
    http://cz.author.eu/damska/mtb-26-damska/author...
    ...neříkám, že to musí být zrovna tahle kola ale podívej se spíš po MTB s geometrií rámu vhodnou pro ženy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2015
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Necelý týden, co se tady přesně tohle probíralo, bude to ještě někde navrchu. A myslím, že se to i zdárně vyřešilo. Stačilo otevřít a číst.

    http://www.nakole.cz/diskuse/19414-damske-kolo...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Nepruď!


      Je teprve duben a stížnosti na uživatele, kteří mají dojem, že nemusí hnout prstem a mají dojem, že jsme poradna zdarma 24/7 se přijímají až od června. Dříve pouze pokud se stejný dotaz objeví na úvodní stránce :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Přidám se s dotazem, co soudíte o tomhle kole:
    http://www.decathlon.cz/horske-kolo-btwin...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2015
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Máš to tam napsaný :"Určeno pro rekreační jízdu na horském kole na cestách a stezkách."
      Dodal bych k tomu ještě : "Opatrně našlapovat, moc neřadit, nebrzdit, nepřejíždět nerovnosti, neočekávat dobré jízdní vlastnosti ani trvanlivost. Kvalita odpovídá ceně."

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        Na cestu do hospody by to stačit mohlo. Ovšem ale jen DO hospody... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        Zajimala by me spis osobní zkušenost. Nemá tady nekdo? Pochopitelně to nechci pro stokiloveho dvoumetroveho sportovne zalozeneho chlapa ale pro holku prave na rekreační jízdu. A nenech se zmást cenou, rekl bych ze tohle uplne nebude kategorie "tesko kolo" na kterou tady narážíš. Na takové kolo bych pochopitelně neposadil ani nejvetsiho nepritele...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2015
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosím o radu

               

          njn, taj jestli očekáváš od Decathlonu za bůro nějakou charitu, tak je to jiná ;-) Mrkni na osazení, s tescem si můžou podat pac.
          Pravděpodobnost, že narazíš na někoho, kdo by znal konkrétně tenhle kus je asi malá. Ale můj známej před časem koupil podobné kolo dcerce na letní tábor a za pár dnů mu s brekem volala. Například pastorky byly střižený z dost měkkého plechu (servaly se), ráfy v brzdách škrtaly, brzdy imitovaly brzdění atd. Prostě úměrně ceně. - Takové jemné párky, kilo za čtyřicet Kč, a podvodníci do nich nedali maso...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        ...a skladovat na suchém a větraném místě, jak je uvedeno. Pak vydrží...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Kdysi jsem ve Francii (r. 2004) koupil v Decathlonu celkem lacino jejich trekové kolo (jmenuje se "five", cca 8000 Kč). Nechtěl jsem drahé - jezdil jsem na něm do práce a po městě, a kola se tam kradla jak na běžícím pásu.

      Pak jsem se vrátil do ČR, kolo jsem přivezl s sebou.

      Nejsem náročný cyklista, ale jezdím na něm dodnes. Několik let nebylo příliš zatěžované (bydlel jsem hned vedle práce, zato vzadu v sedačce jsem vozil děti do školky). Poslední tři roky na něm jezdím přes léto několikrát týdně do práce, část po silnici, část po rozbité lesní cestě, a občas víkend s dětmi. Roční nájezd jmám tak 1500 km.

      Na kole je nové zadní kolo včetně náboje a sedlo (co všechno lidi v Praze neukradnou...), samozřejmě jsem měnil řetěz a brzdové špalky.

      Uvažuji o koupi novějšího kola (btwin je dost těžký a přední vidlice nic moc), nicméně - za ty peníze - toho najezdilo celkem dost a podle mého soudu poměr cena/kvalita nebyla nejhorší.

      Určitě najdete u nás lepší kola. Na druhou strau, raději kolo z Decathlonnu než z Tesca.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2015
      Autor: Georges
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        V poslední větě se ti zřejmě přehodilo slůvo. Nemá to být "raději kolo, než z Decathlonnu z Tesca."? :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosím o radu

               

          Kolo z Tesca má také výhody. Člověk víc natrénuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2015
          Autor: magic1000
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024