reklama

Krosové kolo pro začátek

Zdravím, mám v plánu pořídit si krosové kolo pro občasné výlety a ježdění po městě a okolo města, případně pro dojíždění do práce a podobně. Nemám příliš zkušeností (spíš žádné) a dost omezený rozpočet, tak se chci zeptat, jestli se vyplatí koupit GT Transeo 4.0, model 2013, viz odkaz. Mám skoro dva metry, tak se nelekněte toho velkého rámu :-).. Díky moc za názory..

http://www.mojekolo.cz/gt-transeo-4.0-satin...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.04.2015
Autor: JuanHagrid
  • Re: Krosové kolo pro začátek

         

    Ale jo, určitě se na něm bude moct dát jezdit a pro začátek ti bude vyhovovat. Ale neočekávej od toho kola nějaké zázraky nebo že vydrží nějak hodně. Řada dílů se rychleji opotřebuje a musíš měnit.

    U kola se nedá mluvit o tom jestli se vyplatí. Kolo ač se to nezdá, tak je také docela slušný žrout peněz, zvlášť když se ježdění zalíbí a začne se jezdit víc než jen na krátké a volné projížďky po cyklostezce podél řeky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo pro začátek

           

      Díky moc, já doufám, že časem začnu jezdit víc než jen podél řeky, ale to už je jiná kapitola, tak tedy asi půjdu do tohohle..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2015
      Autor: JuanHagrid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosové kolo pro začátek

             

        Já vím, že peníze jsou v tomhle dost limitující, ale zvaž jestli někde nějak nevyšťourat peníze a neuvolnit nějakou rezervu a pořídit kolo o třídu lepši, zvlášť když kolo plánuješ na pravidelné ježdění do práce a také výlety a i náročnější. Dá se čekat, že najedeš víc kilometrů. Kvalitnější kolo vydrží přece jen víc, není potřeba brzo nic měnit, ale také se na něm jede líp, líp si tu jízdu užíváš.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosové kolo pro začátek

               

          No obávám se, že o třídu lepší teď pořídit nemůžu.. Tím myslíš řádově za kolik? Ještě jsem koukal na tohle, ale nepoznám, jestli je nějak výrazněji lepší než to GT..

          http://www.mojekolo.cz/ghost-tr-1800-2012

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2015
          Autor: JuanHagrid
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krosové kolo pro začátek

                 

            Není lepší. O třídu lepši jsem myslel kolo, které se dá pořídit za 15 a starší modely i pod 15 tisíc. Jde o to aby v komponentech nebylo vybavení Altus a Acera. Alivio už je dobré.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Krosové kolo pro začátek

                   

              Aha, jasný, ještě si to nějak projdu, každopádně díky za rady.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2015
              Autor: JuanHagrid
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krosové kolo pro začátek

                 

            Třeba nějaké takové
            http://www.global-sport.cz/krosove-kolo-author...
            Určitě se dají najít i lepši za dobrou cenu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2015
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosové kolo pro začátek

         

    I když někoho snad namýchnu, doporučuji jedině kolo s kotoučovými brzdami. Pro začátek klidně s mechanickými. Sám jsem na ně draze předělával, když mi začlo vadit bahno a věčně sjeté pískající špalky. Samozřejmě mám i fajnovější kolo s hydrami a vzduchovkou, ale na toto nedám dopustit. Takže moje doporučení: GT Transeo 3 2013, na stejných stránkách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2015
    Autor: pgnext
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo pro začátek

           

      Mechanické kotoučovky neznám, ale co jsem slyšel, tak jsou výrazně náročnější na seřizování, zvlášť u těch nižších řad. Pokud to někdo zvládá snadno a sám, tak taky dobrý, ale kdo to pořádně neumí a musel by do servisu, tak je to už hodně drahá sranda.
      Pokud se jezdí v terénu, blátě, v zimním čurbesu, tak kotoučovky ano, ale spíše hydrauliky. Pokud se jezdí jen po čistých cestách nebo za sucha, tak bohatě stačí slušná pevnější véčka a vhodné kvalitnější špalky a pak dobře brzdí a nepískají.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosové kolo pro začátek

             

        Avid BB7 jsou na seřizování mnohem jednoduší než jakékoliv ráfkové brzdy, co jsem potkal. Jiné kotoučovky ale neznám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2015
        Autor: Marble
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosové kolo pro začátek

               

          To prý jsou, patří k tomu nejlepšímu co je, ale vejdeš se s nimi cenově do požadavku?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Krosové kolo pro začátek

                 

            mám tohle http://brzdy.heureka.cz/shimano-br-m465/ a co chceš štelovat? prostě když ojedeš desky tak je imbusem poskočíš o kousek blíž ke kotouči. 5ídíš se krokem páky když už se moc blíži při plném brždění k řídítkům tak to o krok dva šoupneš.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2015
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024