Země: Německo Německo

Deutsche Alleenstrasse

Jeli jste po ní, jak se jelo a jaký je provoz?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.03.2015
Autor: Quatsch
  • Re: Deutsche Alleenstrasse

Hm, tak asi nikdo. Budu první :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Už si to moc nepamatuji,musel bych najít mapu a poznámky.Vím že část byla v klidu a část frekventovanější.Takhle z hlavy už nevím.

http://kalismilan.rajce.idnes.cz/Alpy_2011_I_-...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: milann
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík, německé Alpy taky ještě neznám.
        Ale popletl sis názvy, já teď zkoumám na mapě Alleenstrasse.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Před mou reakcí jsem ten tvůj název zadal do vyhledavače zda nejde o překlep.Zeptalo se mě to zda nechci alpen,z čehož jsem usoudil chybu v názvu.O Alleen jsem nikdy neslyšel.Sorry

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: milann
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jakou konkrétní část máš na mysli?
    http://www.alleenstrasse.com/routen.php
    Třeba z Míšně do Oschatz to vede po silnici č. 6, ta je rušná hodně, odpovídá to naší silnici I. třídy. Myslím, že pro kola tahle věc moc není. Nebo si z toho vyzobat ty klidnější úseky podle čísla silnice.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.03.2015
    Autor: petrp

Však ty víš, kam mám namířeno :) Na Arkonu.
      A jedu teď na mapě od Stralsundu na jih, už jsem v přípravách u Bad Belzig a směřuju do Lutherstadt Wittenberg k Labi. Dost úseků mám právě po této silnici, která by měla být zároveň cyklotrasou, ale o cestu v rušném provozu teda moc nestojím. Ale když to je i cyklo ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ahoj,
        já mám obecně vypozorováno, že kolem rušných cest vede v německu většinou nějaká varianta pro cyklisty, polní vozidla, skutry apd. Třeba to prozkoumat na podrobné mapě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: pavelm

Vypadá to tak i u této cesty, ale některé odbočky směřují jinam, čímž by se cesta prodlužovala.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2015

Nově vysazované aleje podél rekonstruovaných silnic v (východním) Německu se mě zdály být téměř pravidlem. Tedy, obvykle v dostatečném odstupu od vozovky, ale jsou tam.
            Na druhou stranu: nebyl jsem dál než pár kilometrů za K-M-S*)
            *) teď se asi jmenuje jinak, ale pro mne i Cikáni zůstávají Cikány i když se jim dnes říká jinak ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ten název se spíš vrátil k původnímu všeobecně používanému, než že se "nejspíš jmenuje jinak"

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: Karel-ch

My tomu říkáme Saská Kamenice. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vyštrachal jsem starý rozpis cesty na Rujánu a Arkonu z roku 2003. Ze Stralsundu jsnm jeli ještě kus podle pobřeží a pak vnitrozemím do Havelbergu k Labské cyklostezce. na žádný problém s velkým provozem si nevzpomínám, spíš na "kočičí hlavy" ve vesnicích. Kompletní rozpis je tady:
        Vrchlabí – Kořenov – Jizerka – Hejnice – Frýdlant – Habartice – Zawidow – Kožmin – Görlitz – Ludwigsdorf – Zodel – Rothenburg – Lodenau – Klein Priebus – Pechern – Bad Muskau – Leknica – Žarki Wielkie – Trzbiel – Olszyna – Forst – Mulknitz – Briesing – Griessen – Gross Gastrose – Guben – Steinsdorf – Neuzelle – Eisenhüttenstadt – Wiesenau – Brieskow – Frankfurt – Lebus – Podelzig – Manschnow – Kostrzyn – Sarbinowo – Chwarszcazany – Mieszkowice – Wierzchlas – Moryň – Metno – Chojna – Lisie Pole – Widuchova – Nowe Czarnovo – Gryfino – Czepino – Radziszewo – Zdroje – Dabie – Kliniska Wielkie – Lubczyna – Goleniow – Miekowo – Stepnica – Žarnowo – Wolin – Dargobadž – Lunowo – Swinoujscie – Ahlbeck – Heringsdorf – Bansin – Koserow – Zempin – Zinnowitz – Karlshagen – Peenemünde – Kröslin – Spandowerhagen – Lubmin – Loissin – Kemnitz – Greifswald – Mesekenhagen – Reinberg – Stahlbrode – přívoz na Rujanu, dál podle mapy.
        Stralsund – Prohn – Gross Mohrdorf – Günz – Gross Kordshagen – Barth – Prachten – Bresewitz – Prerow – Wieck am Darss – Ahrenshoop – Wustrow – Dierhagen – Klockenhagen – Graal/Müritz – Hinrichshagen – Warnemünde – Elmenhorst – Nienhagen – (Heilegendamn – Külungsborn – Bastrof – Rerik – Neubukow – Boiensdorf - - Blowatz – Gross Ströemkendorf – Wismar) – Bad Dobern – Bölkow – Ziesendorf – Schwaan – Misttorf – Güstrow – Gutow – Zehna – Gross Tessin – Krakow am See – Karow – Plau am See – Ganzlin – Meyenburg – Falkenhagen – Pritzwalk – Mesendorf – Gross Welle – Glöven – Havelberg – Sandau – nájezd na Elbradweg
        Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Zákupy – Mimoň – Klášter – Mnichovo Hradiště – Turnov – Železný Brod – Semily - Vrchlabí

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: JNSK

Ty jo, to si projdu. Některá místa mi nejsou cizí. Poslední 2 řádky by se při návratu skoro shodovaly.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Podívej se také na http://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Karel-ch

To jsem taky pročetla, jestli tam nebude nějaká zmínka pro Radler. No, ale už jsem se dostala asi od Alleenstrasse pryč, už jsem zas natrefila na jinou :) - Mitteldeutsche Kirchenstrasse, už jsem za obcí Weddin, už se blížím k Labi! Ale bude to chtít hlavně pěkné počasí, právě teď se mi nikam nechce.
      A jestli těmi alejemi přece jen někdy pojedu, dám vědět.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Kdybys to náhodou neznala:
        http://goo.gl/Mryb8L

[ Reagovat ] [ Zpět ]

:) Můj plán tam není. Tak si myslím, že ty si myslíš, že vymýšlím nějakou šílenost. Možná. Na mapě kolmo dolů to nevypadá špatně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Silnice vyzkoušena :) Jela jsem po ní docela dost kilometrů. Záleží na tom, v jaké denní době se jede (v noci jsem teda nejela), někdy byl provoz nepříjemný, ale auta nás respektovala. Často vedl vedle pruh pro cyklisty. U moře bylo teplo a kabát do deště jsem vezla zbytečně :) Móc pěkná cesta a teď odvykání od cestovního režimu :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2015
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak si to moře přece jenom stihla :o)))
      Gratuluji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2015
      Autor: radka

Děkuji :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2015

A užívám teď nějaké svinstvo, aby mě nezabily bakterie, a chystám se poprvé na sraz na kole.
        Bylo nás 18, jsme každý odjinud, letos to mám asi 50km. Ale už nám nějak tradice každý rok se setkat u někoho doma moc nevychází.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2015

Splněno zase jedno "poprvé".
          Několikrát jsem se chlubila, že jsem nepotřebovala svůj kabát od Avonu do deště. Tentokrát ano. Hlavně závěr cesty byl dost mokrý.
          Několik fotek z výletu:
          http://jana-l.rajce.idnes.cz/Cesta_do_Zibridic/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2015
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pěkný počin :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2015
            Autor: radka

Tak co, už jste po ní taky jeli?

Vzpomínám a stále se mi nedaří vymyslet něco podobného dostupného, nějakou pěkně nataženou cyklotrasu, abych mohla týden jet a jet a nemyslet na nic jiného.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2016

Zittauer Mulde. Vlakem dojedeš do Kraslic a pak můžeš podle Muldy až do Dessau, odtud kousek proti proudu Labe a pak, to, ale už znáš, podle Černé Elstry domů.

Zejména ten krušnohorský úsek by mohl být (neznám to, jen podle mapy) pěkný. Loni jsme jeli Freiberskou Muldu, tu znám až do Grimmy, a líbilo se to. I když je to většinou po silnici.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Dávám do šuplíku, to by šlo spojit s ašským výběžkem a vypadá to dostupněji než Isar.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Přikládám pár fotek z těch míst, která jsem navštívíl. Omezil jsem výběr v podstatě jen na hrady a zámky a to ještě ne na všechny, které jsem potkal.
          V popisku je místo a řeka, na které to leží.
          1. serie

[ Reagovat ] [ Zpět ]

2. serie

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

3. serie

Jsem zvědav, kdy mi konečně Tillich předá nějaký metál za propagaci Saska.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Tak jsem jezdila po mapě. Většinou se nejede po břehu Zittauer Mulde. Ze Zwickau bych to neměla daleko do Werdau. Ašský výběžek mě láká s nejzápadnějším bodem a pramenem Bílé Elstry. Kdyby vedla cyklo podél celé Ohře, namířila bych si to z domova přes Mělník a nemusela bych ani vlakem. Nápad zatím vložen do kategorie vedlejších cest. Hrady a zámky mám zvenčí taky ráda, moře a hory jsou pro mě větším lákadlem, ale časově náročnějším.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2016
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Cyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem

Markéta Hroudová a Luděk Zigáček
Po cyklostezce ODRA-NISA k moři na Rujanu a Polskem zpět domů
První knižní přiblížení krásné, ale lehce opomíjené dálkové cyklostezky lemující hraniční řeky mezi Německem a Polskem. Tento cestopis…
259 Kč
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

08.12.2016
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

93 cyklistů (4 přihlášení)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016